Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Pleispilos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Pleispilos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 15:39
Isto pitanje kao za drugu vrstu zivog kamenja da li mogu prezimiti u grijanoj prostoriji?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 21:34
Neće možeš ostaviti do proljeća pa onda presadi pošto je isto neka mesnatica E da na proljeće ga presadi u dublju teglu jer oni imaju dugačko korijenje.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 20:30
Miss M hvala. Da ja to sad micem van ili ne? Ne znam hoce mu smetat. Da li bi to mogao biti adromichus kako je Belica napisala?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 20:26
Ne mladi izgledaju isto kao i ovaj kojeg imaš samo su manji jednako kao i lithopsi povećavaju se presvlačenjem
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 20:23
Belica, receno mi je da su mladi hm...
Miss M, supstant je bio toliko suh da sam mu dala zlicu vode. Al vise ga onda necu zalijevati. Cak ga i ne bi radi toga zalila vec su mu dva listica bila malo mekana. A na dnu se vidi da se vec presvlacio.
Bas se prevalio preko tegle. Morat cu nesto izmislit za njega. Sta ti
mislis ovo malo sa strane dal bi zbilja mogli bit mladi ili ipak ne?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 19:21
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Pozdrav sima. Evo nabavila jednoga. Malo se prevalio od težine. Mali kaktus vidim da je i tvoj tako se nagnuo. Ne znam da li da ga presađujem ili za sad ostavim ovako.
Ovo malo sa strane su navodno "klinci", e sad dal zbilja jesu ili ne nešto zalutalo. Nadam se da jesu.

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/558649d7-P9291001MALA.JPG" />
Previše zalijevanja pleiospilos nelli ne smije imati više od jednog para listova u rezervi za ispravan rast. Ako samo raste a ne stigne potrošiti vanjske listove dolazi do propadanja korijena. Slično kao i lithops s ovolikom zalihom listova može i godinu dana bez vode. Ja sam mog svega 2-3 puta zalijala cijelo ljeto i to čisto malo u tanjurić jer bolje je da vlagu dobiva odozdo.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 18:38
ljepotan... hm ovo sa strane meni jako liči na moj adromichus.
belica,zagreb
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 16:55
Pozdrav sima. Evo nabavila jednoga. Malo se prevalio od težine. Mali kaktus vidim da je i tvoj tako se nagnuo. Ne znam da li da ga presađujem ili za sad ostavim ovako.
Ovo malo sa strane su navodno "klinci", e sad dal zbilja jesu ili ne nešto zalutalo. Nadam se da jesu.

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 19:06
woow, divan je, ja svoj još uvijek čekam, ali dočekat ću ja njega.
danas me kćer tako nasmijala- ide ona i gleda, gleda, prstom pipka i kaže : mama , kaj je to kamen, ili kaj je to?LOL bila je jadna uvjerena da je.
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 18:37
mali kaktus.....smile141
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 16:07
Tko čeka dočeka
 
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 17:23

Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 17:15
Kako su samo veliki! Ja s njima nisam imala sreće, tri sam imala, prošlu godinu mi je čak i jedan cvjeta al nakon što je i on uvenuo odustala sam od njih Unhappy
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 21:31
evo još jedne slikice mojeg,ova je puno jasnija
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 21:02

Na slici su u jednoj posudi Chamacereus silvestri i Pleispilos - živi kamen. Živi kamen je starveć više godina, ne sjećam se točno koliko.

Ima krasne cvjetiće koji traju više dana (i sad se vide osušeni ostaci - ovaj je slikan u kolovozu 2010. Do ove godine bio je na jednom riječkom južnom balkonu tijekom sva četiri godišnja doba. Prošle godine ga je prekrio i snijeg. Kiša ga je također znala zaliti i nije mu bilo ništa, a ljeti ga je sunce pržilo gotovo cijeli dan, jer je balkon bio na jugu. Sad je malo zapadnije od Rijeke,  također vani, zaklonjen od vjetra i svih padalina. Ovu zimu je bio par noći i na temperaturi od -9, mislim da mu je to najniža temperatura do sada i živ je. Zimi ga ne zalijevam nimalo. Jedinu vlažnost pokupi iz zraka. Baš sam jučer stavila slike u temi moj vrt-moon, u jednoj skupnoj slici nazire se i on. Evo pratit ćemo što će biti s njim ovu zimu.
 
 
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 19:26
to je pleiospilos neliii,inače održava se slično kao i litops(živi kamen) a to je prezimi na hladnom, potpuno suho do travnja, polako i malo zalijevati do listopada kada obično procvate. poslije toga opet suho do travnja.jako štedjeti na vodi!!!!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 21:45

Pinus,zaista je velik i lijep,čak je na kraju ljeta imao i cvjetni pupoljak,međutim kako je bilo jako kišovito,nisam se kaktuse usudila više držati vani,morala sam i njega unijeti unutra i na žalost nije procvjetao,možda mi se posreči ove godine.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 19:15
To je pravi kapitalac, večeg nisam vidijo.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 18:08
Evo i mojeg živog kamenčića kojeg imam oko 4 godine,prilično se udebljao kod mene
 
 
 
 
Na vrh
frances View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frances Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 20:08

uglavnom od 4 komada zivih kamena, ostao je jos jedan, doista su jako jako osjetljivi na vodu...e sad, kako ja zivim na zapadnoj strani, u stanu je jako jako vruce, a sunce lupa u prozore od 13 dok ne zade, mene zanima ako mi netko moze odgovoriti jel zivi kamen trpi toliku vrucinu i direktno izlaganje suncu ili je ipak bolja sjena?i da li sukulenti vole jako sunce kao i kaktusi ili?zahvaljujem na odgovoruThumbs%20Up

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.