Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hibiscus Mutabilis - Šaronska hibiskusna ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hibiscus Mutabilis - Šaronska hibiskusna ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hibiscus Mutabilis - Šaronska hibiskusna ruža
    Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 20:57
Ajama, nema ti druge nego da ga dobro paziš da procvjeta a onda da zajedno s tobom dočekamo cvijetove   makar i na slici.....Wink.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 18:06
ja nemam ovaj,ali sam ove godine sijala hibiscus  tiliaceus.nešto je niklo,ali prilično kilavi.vidjet ćemo šta će biti.vjerojatno će mu trebati 100 godina da procvate
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 14:57
Da li netko ima ovaj hibiskus?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 00:51
Prekrasan je i zanimljiv jer mijenja boju...
Rijeka

Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 21:07
ja sam ga vidjela u jednom vrtu u Selcu i prilično je velik grm, znači da odlično uspijeva na moru
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 19:31
Za Hibiscus mutabilis sam pročitala da se (uz iznimku nekih raritetnih vrsta koje mogu preživjeti i do -18 st.C), kod nas na kontinentu može uzgajati jedino kao lončanica koju se zimi drži u kući, a van se iznosi u svibnju.
Zimi treba biti na svijetlom mjestu i na +10 st.C. i samo kratkotrajno može podnijeti i nešto niže temperature.
Zimi djelomično ili potpuno izgubi lišće. Zavisno od količine izgubljenog lišća ovisi i količina zalijevanja. U svakom slučaju i zimi ga treba zalijevati, ali smanjeno.

Ljeti treba biti na djelomično sunčanom mjestu. Ne podnosi trajnu izloženost suncu jer tada ne može povući dovoljno vode u grančice i listove (čak i kada u zemlji ima vlage). 
Ljeti zemlja treba biti stalno vlažna jer ima veće potrebe za vodom. Suha zemlja izaziva opadanje lišća i prestanak cvjetanja. Ima i velike potrebe za gnojenjem pa ga se treba od ožujka do listopada / studenog svakog tjedna pognojiti.

U veljači ili ožujku treba ga orezati jer se tada bolje razgrana. Tada je dobro i presaditi ga u veću posudu. Koristiti prvoklasnu zemlju za lončanice obogaćenu perlitom (ili sl.) koji će uz zadržavanje vode koristiti i da zemlja ostane rahla i propusna.

Mlade izdanke često napadaju lisne uši, a i bijele mušice ga znaju posjetiti.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 19:43
Lijep je i taj ali dupli je puno ljepši..... Da li ga netko ima ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 14:14
Ovaj njemački ponuđač nije uopće skup, obzirom da nudi 30 sjemenki.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 14:07
http://www.ebay.com/itm/Hibiscus-mutabilis-30-Samen-seeds-/150993205908?pt=S%C3%A4mereien_Zwiebeln&var=&hash=item2327e57a94

  Evo koga zanima, ovaj dolazi iz Njemačke, jednostruki je,  30 sjemenki za 2.85 EUR.  I da, ono najvažnije,  ide za RH..Smile








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 13:27
 
Meni se nekako ne da natezati ni s Amerima ( kupovala sam i od njih pa znam ) još najbolji  ponuđači i prodavači su Kinezi, bar za mene...Dobiješ hrpu sjemenja za male ili nikakve novce i od nekih se u vrlo kratkom roku dobije sjeme ili ovisno što se naruči..






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 13:23
 
Ee da to je ta američka strana koju sam i ja posjetila, ali i tu nema nekih konkretnih info, trebalo bi pitati na mail da li šalju za RH...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 13:18
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 13:12
 
Da ovo je ipak nešto povoljnija cijena, ali ovo je s jednostrukim cvjetovima, pa je vjerojatno stoga i povoljnija cijena ( koliko vidim ovaj dolazi iz Australije i jasna stvar je da je i cijena izražena u AUD. ) 

  I da za RH  je ova ponuda Of, evo im onda moje mišljenje OuchThumbs Down..




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 13:06
Našla sam ovdje ali ne znam engleski a nisam imala vremena da uključim prevoditelja pa ne znam točne informacije

http://www.ebay.com.au/itm/Rose-of-Sharon-Hibiscus-mutabilis-30-Seeds-/360366669331
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 13:05
 Evo još malo zbunjole koja kaže ovako : ( Pokušat ću to nekako povezati i pojednostaviti našim riječima Wacko )  Kaže ovako: Može vrlo lijepo rasti i kao kontejnerska biljka u sjevernim državama ili ako je donešena tokom zime...Moram priznati ovo malo blentasto zvuči Wacko ali opet nigdje ne piše konkretno može li ili ne može preživjeti zimu vani...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 12:50
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

Mons svaka čast na pronalasku,još samo da pronađeš gdje se kupuju ja bih to rado imala jer sam slaba prema močvarcima.


  Ajči ne znam, malo me zbunjuje,  zašto kažeš da si slaba prema močvarcima ? ErmmQuestion  Pa ovo u svakom slučaju nije močvarac. Bar nigdje tako ne piše...Piše samo da najbolje uspijeva u zoni 7, da mogu opstati i u nekim sjevernim djelovima zemlje, ali nigdje nisam našla podatak da li stvarno mogu opstati vani preko zime ili  ipak kod nas zimu moraju čekati u kontejneru negdje gdje ne smrzava..Eeee to je ono što mene muči...Nemam dovoljno pravih informacija....ErmmQuestion Nadam se da ću ih već negdje naći.....Embarrassed

   Zaboravila sam reći, ovaj hibi puno brže raste od močvarca jer kako kaže već prve sezone, znači sijanac već iste godine može dati prvi cvijet.












Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 12:43

 Milice, ne znam gdje si ga našla na Ebay-u, no onaj kao ovdje na prvoj slici , meni je preskup. Ništa čudno s obzirom da dolazi iz Engleske, oni su uvjek preskupi i preškrti...Nudi se nekih 5 sjemenki za 36kn....ConfusedOuch A na jednoj američkoj str. ( ne spada u Ebay ) nudi se 15 sjemenki za nekih 3.20 USD ali ne znam da li šalju za RH. Vjerojatno bi trebalo pitati putem maila..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 12:31
Ja sam našla gdje se prodaje sjeme  na e - bay... i na aukcije.hr.....Na e-bay je povoljnije.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 12:27
Mons svaka čast na pronalasku,još samo da pronađeš gdje se kupuju ja bih to rado imala jer sam slaba prema močvarcima.

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 11:28
 Još malo podataka o ovoj biljci , nadam se da nije na odmet i da će u svakom slučaju dobro doći za one biljkoljupce koji ga budu mogli i htjeli imati.

  Pa evo još nešto zanimljivo što sam našla. Ovaj hibiskus dolazi rodom iz Kine, ali još najbolje uspjeva i izgleda predivno u nekim dijelovima Južne Amerike. Može se uzgajati i kao kontejnirana biljka. Na ovim drugim stranicama koje sam našla  ima malo nekih zbunjujućih info koje kažu kako može rasti u siromašnom i iscrpljenom tlu, ali i u takvom tlu može dati jako puno ako se redovito zalijeva. Cvijet može dati već prve godine iako ne izgleda tako lijepo kao dok malo zastari. Treba im tek da uđu u drugu godinu da bi izgledali kao grmovi s puno više cvjetova.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.