Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ja kao početnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ja kao početnik

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Sasha View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 237
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ja kao početnik
    Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 15:41
bok Tea, hm... mislim, ovaj ČajWink!, Imaš u Puli još jedan Hobby dućan Dante u gradu kod škole Centar. Ponuda salveta nasparm onoj u Aquamarinu im je više nego jadna ali se nađe drugih stvari, napr raznoraznih akrilnih boja, a imaš i rižin papir za decoupage s kojim je super raditi i naspram salveti je mila majka. Samo se naoružaj strpljenjem jer gospodin koji tamo radi nije baš najljubazniji.(trudi se biti ali uvijek negdje izbije njegova prepotencija).
Eto, nadam se da sam ti pomogla bar malo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 11:49
Ma ea moja ja filistar, ispitala kako se radi na plocicama moju uciteljicu.
Ovako stvari stoje mozes sa salvetama i polakirati 3 put , ne treba peci ili
salvete premazati lakom za porculan i peci na 12o i2o minuta u pecnici,
komentar je da su slike podjednako trajne, iako ove sa porculan lakom su trajnije.
Ti odluci sama sto ti je jednostavnije,lak za nepecenje je na bazi vodeAqua lak, i isto bude sjajan.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 14:04
u istoj trgovini u kojoj kupuješ fasadnu boju tražiš i tonere.........to su ti one male dip bočice s raznim bojama........
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 13:42
koje dodatak bojice??di da ih kupim??
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 13:36
Tea ja kupim fasadnu boju, i one male dodatak bojice i dodajem vrlo malo, jer ne treba puno nego par kapi da ne bude jaka.Sve se da malo manje platiti, ja sam svopj ceh jako skupo platila, ali sada pazimzapravo jos uvijek naletim, Uvijek pitaj, pa cemo ti sve reci.
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 10:16
smile42, eto to ti je tak kad ne čitam kako treba, ali bez brige i tvoj će biti takav,ako ne i bolji!
ANĐELKA
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 09:45
nemam ali ima za kupiti. mi iammo u puli samo jednu malo trgovinu Aquamarin ali ima svega i svačega.... Joj Mare hvala ti na podršci ali di sam ja još od tog sata pa pogledaj samo ovu kutiju, strava i užas na kvadrat!     malo sam skrenula s teme ali sam morala ovo podijeliti s vama...

poslala ja dečka jedno jutro da mi ide kupiti salvete a on me samo blijedo pogleda, "šta će tebi salvete u 7 satu ujutro" i Onda sam ja njemu lijepo objasnila kako ću mu napraviti sliku od pločica i salveta. Mislim da si je mislio " ma ti nisi normalna"
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 09:24
skužila sam za sat.........ma samo još malo prakse i nekoliko radova i ovakav sat će ti biti pis of kejk...........imaš tu salvetu?tu s bocom i grožđem?...... ako nemaš pošalji mi adresu na pp pa ću ti ju poslati
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 09:19
e da samo da napomenem ovaj sat nisam ja radlia, to je moj krajnji cilj da napravim u ovoj tehnici i da ga poklonim roditeljima za u novu kuću.Nadan se da ću uspjeti jednog dana!
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 09:17
hvala ti mare! ako skrenem malo neka me netko opomene! hehe
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 09:13
tea možeš mješati akrilne s temperama,naravno..........većina nas je to radila na početku .......za nijansiranje su dobre.........
a što se tiče ovoga šta možeš pisati u svojoj temi........svoja iskustva,savjete,pitanja........ali svima nam se dogodi da malo i skrenemo s tih zadanih tema.......mislim da nije problem ako je u nekim okvirima........
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 08:58
e da zaboravila sam vam reći pošto sam ja iz pule a tu ima dosta tih malih kineskih trgovina i malo sam jutros pošara po njima i vidjle da ima dosta tih košarica i kutujuca pogotovo za salvetice!evo samo toliko i ne znam šta se mogu pisati u ovoj svojoj temi pa bi zamolila da mi netko kaže malo o tome...
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 08:52
hahaha da svi na čajanku kod mene, obavezno, onako virtualno i naravno ponesite šta više salveta
Ova pločica mi služi samo za probu, a danas ću kupiti akrilne boje pa ćemo vidjeti....kad ulovim malo vremena jer sada imam brdo za učiti( studentske muke) uvijek me muči taj pregib,jooooooooj! Evo imam još pitanja, dali mogu miješati akrilne boje i tempere npr za platno i pločice jer mi je malo preskupo kupovati svaku akrilnu posebno....
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 07:36
Tea pokusaj i drugu kutijici prilagoditi boju salveti, to moras ispocetka probati na nekoj drugoj podlozi,ja to tako nastojim, ali na tanjurima imam rizin papir, meni je on najednostavniji, iako bi trebala i nesto drugo probati narocito me privlaci zlato.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 19:00
čajanka je kod tebe?smile96
kutijica sa suncokretima ti je baš ljiepo ispala.......a za pločicu poslušaj šta ti je izzy napisala........čupkanje je vrlo učinkovito samo pokušaj pločicu premazati sa što sličnijom bojom koja je na salvetiSmile
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 18:43
Pločicu možeš najprije ofarbati običnom akrilnom bojom, zaljepiti salvetu, ali onda na kraju obavezno polakirati! Ono što je Tatjana spominjala, pečenje - za to ti je potrebno ljepilo za decoupage na porculanu. Njega kosristiš kad lijepiš salvetu i zatim još jednom pređeš tim ljepilom preko cijele površine i ubaciš u pećnicu, kasnije je perivo u perlici!
Ako ne želiš da ti se jako primjeti prijelaz salvetice, pokušaj ju čupkati... Ili jednostavno izrezati samo motiv koji želiš ljepiti! Znam da je pipkavo, ali nekada se isplati... Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
danci-ka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 18 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 199
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danci-ka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 15:22
radovi su jako lijepi....
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 12:10
Pa i ja da naucim nesto,ali Tea je sam kandidat za takav sat,.samo reci gdje se moze kupiti.
Slavice i mene si naucila nesto.
Ja probala dekupaz na makou svidja mi se jako, ali samo se moze prati na 4o, to na bijelo ne dolazi u obzir, ali nanekim obojenim moze.
K tome kaze moja uciteljica da trebam kupiti 3D, aja bez veze to kupila i nisam znala da imam., to se zove neznanje i starost.
Na nagovor sam kupila specijalni mali lak za sjaj, a
ako s obicnim akva lakom predjes 2 ili 3 puta isti je
efekt. .
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 11:46
Bravo Tea,radovi su čista petica! Ne brini za pregibe,drugi put bit će bolje!Ovisno na čemu radiš,na ravnim površinama možeš probati i peglom na lagano preko papira za pečenje i nema pregiba!
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 10:53


ovo je pločica za pokus di svašta isprobavam. vidi se na velikoj slici kako mi se poznjae pregib di sam rezala salvetu!e ja nebi to tako!
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.