Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 11:22
Super Korijenko. Pravim popis izdržljivih biljaka za ubuduće, vrt mi je u hladnijim krajevima. Svako iskustvo je dobrodošlo.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:35

I tvoj povrtnjak je prekrasan - uredan, zelen, zdrav, bogat!!!! Bravo, vrijednice naša!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 14:19
E pa za uskrs sad znam kamo ću otić - luk će bit super, a za mene je sve to iz tvog dvorišta, obožavam zelenjavu svu, pa čak i porulik, zato ne volim neke druge stvari, ali što sam starija sve je manje toga što ne volim. 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 21:32
Baš lijepo smile113ima svega a pčelice su kruna vrta...moja Lavanda opisuje pčele ovako(leti leti bumbo na cvijetić i onda papa pelud i nos mu je žut a onda kaka med)..eto kako dijete od 2 god doživljava pčelice..obožava med
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:42
Ja sam sa pčelama moglo bi se reći cijeli život. One su tatino carstvo od njegove mladosti a već je davno ušao u osamdesete. Sve sam radi oko njih jer je nas svih strah pčela. Malo mu pomažemo kod vrcanja. Jedino je žalosno što taj pčelinjak nema nasljednika jer se nitko s time ne želi baviti.
Za to treba imati veliku volju,puno vremena, bez straha i nije to baš više jeftin hobi pogotovo tko ima puno košnjica.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:21
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

Baš lijepo smile113ima svega a pčelice su kruna vrta...moja Lavanda opisuje pčele ovako(leti leti bumbo na cvijetić i onda papa pelud i nos mu je žut a onda kaka med)..eto kako dijete od 2 god doživljava pčelice..obožava med
 
Lavanda, bravo, bravo!!!!!!ClapClapClapClap
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 17:39
Korijenko, strašna LOLLOL mi je tvoja mala slikica, kako to zovu - avatar?? Ili?? Jel to neka maska? Bundeva?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 19:42
Anaida, pa to je Korijenko- Worzel Gummidge,engleska dječja serija iz osamdesetih godina. Ovo je glavni glumac Korijenko. Moja najbolja serija iz djetinstva, ne znam da li se je ti sjećaš. Možeš na youtube pogledati isječke iz epizoda samo utipkaš Worzel Gummidge.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 20:26
....ali je grozan, a ti si tako slatka ma bas ti ne pase Wink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 09:09
Našla sam konačno vremena da prebacim slike iz aparata što sam slikala u nedjelju. Kako je kod nas kiša postala sve učestalija treba stvarno ulovit ono malo što zasije sunce. Tako je bilo i ovaj vikend pa sam malo prolunjala po vrtu. Počupala sam već neke kadifice i astre koje su se osušile, porezala sam ruže stablašice i pripremila ih za zimu. Japanske anemone i zvjezdane sam isto porezala jer su zbog ove kišurine pocrnili.
Oko noćnih frajli je iz popadalog sjemena niklo jako puno mladica i isto tako i od kadifica. Šteta da će to za koji dan propasti.
 
 
Neuništive kadifice-zakon u vrtu, imam raznih varijacija na temu
 
Margarete također, cvijetati će do najveće zime, visoke ili niske varijante uvijek su u mom vrtu. Ovih dana ću ih pelcati u jedan stari lavor i tako iz godine u godinu uspijem zakorijeniti oko pet mladica za drugu godinu.
Ono što mi fali kupim na placu. Bijelu margaretu, više ne cvate, dobio je
MT pred tri godine za rođendan i nju svake godine vadim iz vrta i sadim u kantu da mi prezimi u garaži a na proljeće opet u vrt na isto mjesto. Ove godine je ogromna i strah me je da ne oštetim korijenje kad budem vadila iz zemlje.
 
 
Begonijice su isto još uvijek lijepe ali ne znam da li je i kod vas tako ali moje koje su u vrtu preko ljeta jako malo rastu i stalno su kilave mi bismo rekli "ne daj ti bog semo ni tamo" dok ove u vazama rastu ko lude i triput su ljepše, evo ih tu dole:
 
Ove male žute četkice nasljedila sam od mog tate pred jako puno godina
i strašno ih volim. Hug Nikad se nisam pozabavila traženjem imena pa ako netko zna kako se stručno zovu javite -please.
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 09:20

Cvijeće na balkonu se isto još uvijek ne predaje. Pogotovo me razveseljava ovaj jaglac koji ne prestaje cvjetati već dvije godine. Još nisam imala niti jedan cvijet koji je toliko vremena konstantno cvao. Ubrzo ću ga staviti na hodnik i tamo će mi cijelu zimu cvasti. Ne znam odakle crpi tu silnu snagu. U ove dvije godine dobio je možda pet puta tekuće gnojivo. Ciklame su isto pune pupoljaka, pripremaju se za cvat, kapulice traju iz godine u godinu.

 
Fuksije i barbarože su u štrajku. Evo ova jedna je recimo OK
 
Ježići vas pozdravljaju dok tegle težak teret na leđima
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 09:52
Ovo žuto nikad nisam vidjela, a baš je lijepo
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 13:50
Jako lijepo cvijeće i lijepi teglinčići,pogotovo ovi ježići.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 17:29
Super Korijenko, sve je lijepo, ali ovaj posljednji je kapitalac.
život je more
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 17:48
Korijenko sve ti je divno,ali ona zuta cetkica je bas interesantna.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 14:04

Hvala cure na pohvalama, vidim sviđaju vam se žute četkice, moram potražiti po malo boljim enciklopedijama bilja jer u knjigama o uzgoju cvijeća ne mogu naći kako se stručno zovu.

Lantana na kojeg kapitalca misliš, šta na ježurku ježa?
A jadni, toliko su se već tereta nateglili, svako malo pa im natovarim koji novi kaktus. Embarrassed
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 14:10
.....bedasti pitaju.Unhappy...........kako pelcas margarete
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 14:32
Originalno poslano od člana rijeka53 rijeka53 napisao:

.....bedasti pitaju.Unhappy...........kako pelcas margarete
 
Pitanje na koje se more ogovorit ni bedasto Tongue
Ja ću sad pokidat gornje mlade kitice cca 10-20 cm veličine i samo ću ih zapiknut va zemlju kupovnu iz vreće. Ja imam par starih lavora, izbušila sam na dnu rupe, napunim do vrha zemlju, popikam kitice, malo pritisnen da ih fiksiran i preko zime držin va garaže jer mi ima puno svjetlosti. Zalevan onako ne preveć da ne bi zgnjilile. Ne uhvati se svaka ali postotak
uspjeha je velik.
Triša mi je dala i hormona za ukorjenjivanje ali to čuvan za specijalne biljke koje teško ukorijenim, i za neke gdje dobijem samo jedan pelcer pa onda neću riskirat.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 15:34
netko cuka kamenje,a ježeki kaktuse Wink super je sve,ali me zanima baš na toj slici teglica sa onim zrncima u kojoj je japansko drvo ako se ne varam?
kako si to složila? Embarrassed
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 15:34
Ja imam isto ove žute, koje ne prestaju cvjetati, ali neki dan smo polomili desetke grančica, kad smo rušili jedan amul, pa sam sve zapiknula u zemlju, tako sam ih već zakorjenila (bez hormona) hrpu. Ne znam dali sam je Rijeki već dala, ali biti će ih kod mene- male biljčice s korjenčekom na proljeće.
 
Korjenko meni su osobno bijele puno ljepše, ali nikada nisam uspjela kao s ovim žutima da mi neprestano cvjetaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.