Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - ljubiteljica - traži, nudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


ljubiteljica - traži, nudi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: ljubiteljica - traži, nudi
    Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:21

Dragi cvjetoljupci, s vama se "družim" od prošle godine i puno toga sam naučila. Vrijeme je da konačno sredim jednu sjenovitu gredicu cca 3x1m. Dakle, imam za ponuditi krasne engleske ruže koje godinama pate u tom dijelu: abraham darby (krem), graham thomas (žuta)- i crvena kojoj ne znam ime. Nadam se da bih pogodila koja je koja.


Trebaju mi sadnice biljaka za sjenu koje podnose kontinentalnu klimu, npr. jedić, iglice (možda ima i visokih?), brunnere, šumske ciklame, možda neka lijepa travka,...

Već imam astilbe, hoste, hebe, srdašce.

 

Poklanjam niske ljubičaste astere, imam ih puno pa samo javite ako trebate. Imam također i crvenu tekomu, mogu poslati drvenu reznicu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:44
....koje  astere  imas,  sa  malim  cvjetom...da  li  su  to  trajnice?
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:45
da, visoke su oko 40-tak cm, trajnice, svuda se pletu Wink
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:48
....imam  neke  sa  sitnim  cvjetom  koje  nestanu  i  ponovo  udaraju  na  proljece  a  cvjetaju  krajem  ljeta...trebala  bi  nam  slika....
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 10:18
da, to je taj, ja to zovem "obični", jer imam u Zagorju visoki i niski, a ovdje samo niski, raste neobuzdano
na slici je visoki, to sam skinula s foruma o asterima
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 11:30
...da  ,  to  je  to....dobro  mi  se  snasao  na  suhom  otoku...
 
....mogu  ti  iskopati  gomolje  divljih  ciklama...oko  mene  ih  ima  u  izobilju.... 
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 13:20
misliš li da će te ciklame preživjeti zimu na kontinentu?
 
vidim da imaš astere, ali bez obaveze, ako ih trebaš mogu ti poslati
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 13:46
Vidim da nudiš prekrasne ruže.
Već nekoliko puta sam pokušavala uzgojiti žutu ružu i ne ide. (izgleda da me ta boja ne voli).
Molim ako imaš još astere i crvenu tekomu.
 
Kada se rascvjeta moj vrt ako bude nešto što ti se sviđa poslat ću ti.
 
Da li imaš roza bergeniju?
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 14:11
iskopat ću je, drži fige da je žuta, jer više nemam ceduljica, sve se isprale LOL, samo ona mora biti na suncu.
Astere ću isto iskopati, a tekomu ti mogu odrezati pa da si zapelcaš.
 
Imam u Zagorju bergeniju, ali je nisam htjela na ovom mjestu.
Ako imaš vrt na forumu, prošetat ću da vidim koje lijepe biljčice imaš.
Pošalji mi adresu na pp.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 09:13
....ne znam kako je sa ciklamama,  da  li  postoji  vise  vrsta, kontinentalna  i  morska....kod  nas  rastu  jesenska  i  proljetna i to  u  sjenovitim i  vlaznim   djelovima suma...   
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 09:39
ne znam ni ja zbilja, lijepo bi ih bilo imati, a što bih ja tebi poslala?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 09:49
....mozes  mi  poslati taj  aster  pa  da  ga  rasirim  po  vrtu...
....gomolji  su  na  otoku  pa  cu  ti  javiti  kad  sam  bila i  uzela  ih...
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 09:55
pošalji mi samo adresu na pp, idem ionako u pon u poštu
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 22:06

Engleske grmolike ruže abraham darby 3x, ne nudim reznice nego cijele biljke, imam i sliku (možda nije reprezentativna, ali čisto da se vidi boja), da li bi netko želio imati te ljepotice?

 
Nadalje, nudim i reznice zimske trešnje, evo upravo sam i sebi odrezala mladice kako bih pomladila biljku, jer je već dosta neugledna. Tanja 20 je napisala lijepi post o njima i nisam znala da se reznice mogu staviti u vodu i da će tako potjerat korijenčiće.
 
 
Imam još astera, 6 lukovica oxalisa Iron Cross, a tražim biljke za sjenu:
- jediće
- neku ukrasnu travu
- đurđice
- iglice
- brunnere
- nešto što će cvasti u jesen
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.