Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nabaviti ili ne ?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nabaviti ili ne ?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nabaviti ili ne ?
    Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 21:42
 Ponuda raznog sjemenja na netu je ogromna, kataloga cijelo mnoštvo, biljčice prekrasne, ali .....nije baš jeftino za par sjemenki, kad se dodaju troškovi dostave za čas se skupi znatna svotica. Osim toga nema baš puno podataka o klijavosti, da li je biljka komplicirana za uzgoj, da li će uspjeti nama amaterima ili možda kupujemo mačka u vreći i zaljubimo se u sliku koja možda baš ne odgovara stvarnom stanju.

Na otvaranje ove teme ponukala me ova biljčica

Erythronium revolutum, prekrasnih listova i cvjetova



Tražila sam malo po netu i pronašla podatak da dok proklije treba čekati 180 do 360 dana (kod prodavača stoji samo podatak da je za uzgoj potrebno iskustvo) i odmah odustala, a sjetila sam se odmah Bake Bee - ona bi imala strpljenja za tako nešto.

Radi navedenog molim znalce za savjet - nabaviti sjeme ili ne, kolike su šanse za uspjeh.

Za početak evo nekih biljaka koje me zanimaju

Prunella grandiflora

 

 
Echium pininana



Echium fastuosum






Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 22:39
Ajme otok, fantastične su sve, nebi bolje ni sama odabrala, ali mislim da se neću upuštati u tu avanturu. Čekat ću koju godinu dok tvoje dobiju sjeme, a onda - već ćemo se dogovoritismile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 22:39
OTOK prelepe su pogotovo onaj srednji  ja sam gledala echium wildpretii 10
sjem 20 kn samo sam odustala jer sam u slavoniji. Možda vi na moru imate
 bolje šanse.Tamo piše da je echium sa kanarski otoka, pa je pitanje  biti ili nebiti,možda uspiješ.Onaj prvi lići na  cvijetove majčine dušice.Ako se odlučiš na vel pokušaj  sretno.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 22:56
uvijek vrijedi probati i vidjeti šta ti život nosi.
 
naravno sada treba vidjeti koliko sve to skupa košta i da li se sve to skupa isplati. ako nije financiski preveliki trošak i ne donosi neka velika odricanja onda svakako vrijedi probati.
 
ja trenutačno proučavam uzgoj orhideja iz sjemena i njima treba i do 4 godine da narasttu i procvjetaju i sve jedno se želim upustiti u taj pothvat.
 
žena od uvijek ima želju žutu i zelenu orhideju a na netu sam našao masu predivnih, a kod nas ih nema. tako da želim probati i naučiti kako da ih sam uzgojim da ih mogu polkloniti i obradovati ju pa makar trajalo i 4 godine +1-2 godine proučavanja i pokušavanja
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 23:03
Krasne biljkice i odabrala, ...a molim te...što to tebi ne bi uspjelo - pitam se, pitam se - i ne mogu naći negativan odgovorSmile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 06:08
Tema je zanimljiva. Imam poprilično iskustva, no nikad neću nikoga odgovarati da i sam ne pokušam, jer ako meni nešto nije pošlo za rukom, ne znači da neće drugome. Dakle cvjetoljupci samo hrabro naprijed, izazovi su veliki, mogućnosti nesagledive. Ako nešto ne uspije bar imamo neko iskustvo, a više ćemo znati cijeniti ono što drugima uspjeva.   
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 06:46
Otok, prekrasne si biljkice pronašla!
Sretna ti i cvjetna bila ruka!
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 14:39
i ja ti Otok želim uspjeh ako kupiš sjemenke
Administratore treba probat uzgojiti orhideje iz sjemenki,ja muku mučim i sa ovima već uzgojenim, želim ti uspjeha u tome
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:12
Otok,
Prekrasno i bajkovito cvijeće si odabrala,znam da ćemo se svi tvom uspjehu diviti.
Clapnema ako,imaš ti imam i ja!Wink
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 09:51
admine sjeme orhideje misliš? za sjeme ti je potrebna hranjiva podloga (u koju ide puuno toga) i sterilni uvijeti ne vjerujem da bi uspio uzgojiti u kućnoj radinosti nešto... mada evo i sama pokušavam dobiti sjeme pa dati nekome tko ima uvijete :D

admine čekaj eu pa neka naruči iz vana ;) da se ne moraš zezati sa carinom i fitocertifikatima..ja samo čekam hahaha

otok vidi kakvi su uviejti potrebni z aklijanje sjemena ako ide u kućnoj radinosti zašto ne :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 10:01
Pa upravo zato i pitam da li je netko sijao ove biljke i da li je imao uspjeha.
I da li ih je netko vidio uživo i da li izgledaju kao ove na slikama.

Npr. prodaje se sjeme durante, a čitam da nema uspjeha od sijanja.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 11:57
Otok Erytronium nije za pocetnike ili za one koji nemaju barem malo iskustva sa sjetvom. Druga stvar kod njega je cekanje, to je lukovicasta biljka koja prije cvatnje stvara par godina gomolj.

Prunelle su odlicne livadske biljke, prekrasnih cvijetova u raznim bojama (od bijele do ljubicaste). Takoder dolaze sa raznim teksturama lisca. Najbolje uspjevaju u vlaznoj zemlju u laganoj polusjeni iako jednom kad se dobro zakorjene podnose i dugotrajnu susu (listovi mogu izgoriti ali jednom kad dobiju vodu ponovno potjeraju). Postoje puzajuce vrste te one koje stvaraju gusti busen. Cvatnja je jako duga, kod nekih vrsta kao grandiflora traje i par mjeseci. Ta vrsta ako se oreze nakon cvatnje ponovno cvijeta na jesen. Lako se uzgaja iz sjemena.

Echiumi su biljke koje lako klijaju (negdje se ponasaju kao korovi). U nasoj flori postoji jednogodisni schium. Trajni echiumi su biljke koje su jako osjetljive na hladnocu, tako da obavezno zahtjevaju topli prostor preko zime (meni nisu izdrzali ni u hladnom plasteniku gdje nema nikad mraza).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 12:08
Hvala dado 84., takvi mi savjeti trebaju.

Za erytronium sam našla podatke, pa sam odmah odustala.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.