Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Skradnik_vrt u vikendici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Skradnik_vrt u vikendici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 23:27
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

ma to je najslađe..samo mu gurneš hladne noge,a on i ne zna Wink

smrcko ja se više i ne slikam LOL


   
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 02:16
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

E zlato moje nije baš takva klima kao u Fužinama, slična je, ali ovdje ipak ljeto traje nešto duže, no zime su hladne, noći su hladne, mještani još očekuju mraz i to je kao kod tebe, a hortenzija kod mene ne dolazi u obzir, jedino ako ću je na jesen nositi u Rijeku, mislim da ovi susjedi koji imaju spremaju po zimi, a ja ni to ne mogu, jer u mojoj drvenoj kućici i unutra bude u minusu, dakle meni dolaze u obzir samo biljke koji podnose jako, jako hladno i mogu ostati vani.
 
Evo kuhma fažol iz kutije, samo da imam više vremena.
Posijala razno, razne tikve, posadila 18 pomidora pelata, 20 sadnica celera, tri jagdine obične od naše Jagode. Još me čeka kapula i češnjak, suncokret i ostalo cvijeće.
Ručak na brzinu i onda opet van, ustvari stalno sam vani kad je sve širom otvoreno.


E sada da ti prenesem znanje moje mame. To su ti dugogodišnja iskustva i od više ljudi.
Hortenzija može i u tvom kraju, pa mama čak tvrdi i u mom. Imam rodicu pravi guru za preživljavanje biljaka. Ima prekrasne hortenzije i opstaju, a snjegovi tu znaju biti i do struka. Mama misli da je štos u obrezivanju, ali će se raspitati.
Danas mi je mama takođe rekla da ne saditi grah, tikvice, i krastavce tek kad zemlja zatopli.  Tek sljedeći mjesec. A kapula ako ne želiš da je nekakva mušica napada saditi poslije 1.5., čak što kasnije to bolje( napad mušice vjerojatno prestaje kad se zemlja zatopli). Valjda ta mušica izaziva gnjilenje luka. Moja mama je poslušala taj savjet i još ima prošlogodišnje kapule u izvrsnom stanju( tj cijelo selo prakticira tu metodu, to su stare metode borbi protiv napasnika). Špinat i grašak zato trebaju što ranije. Ja sam hrpu tog pogurala , čak i rasadu, tko živ tko mrtav od biljaka. Još sam sve sjemenke posijala ima i 3 tjedna da sam počela. Molim Boga u izdržljivost.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 09:22
Naravno da si potpuno u pravu, a tvoja mama naročito. Za hortenziju si me baš razveselila, jer ih imam tu nekoliko, pa ćeš me savjetovati kako da mi gore preživi, super.
Za vrt je istina, kažu meni moji susjedi - ništa prije prvog maja jer još može biti mraza, ali ja primorka, najpametnija od svih, nestrpljiva, ne mogu dočekat.
Problem je u tome što sam ja tamo dva, najviše tri dana, a ako onda pada kiša, ništa, znači moram iskoristiti lijepo vrijeme. Nadam se da će biti sve ok i bez mraza. Sad u nedjelju idem gore i ostajem i ponedjeljak, pa  možda zaštitim pomidore nekom plastikom, ili jednostavno sve prepustim slučaju i gotovo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 12:47
 Može li išta proći da nešto ne sadiš -------tebi lipo šteta ne dati cvijeća ----------- ali šta kad ga toliko imaš da sam čovijek šta bi smile169 evo jedan cvijetak i jedansmile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 14:08
Niho, nije to baš tako, ovdje ima svega u vrtu, cvijeća baš i ne, no polako se popunjava, pa na ljeto ipak bude nešto, zato sam sada odlučila saditi trajnice, pa bar ovdje neću morati ništa sijati, nego samo čekati, a vrt je neka druga priča, tamo uvijek i ma posla.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 14:40
Trajnice i jesu najbolji izbor, pogotovo kad nismo svaki dan u vrtovima. Ako mi biljke propadnu, ti ćeš Triška biti kriva ( slijepo sam slijedila tvoje korake) i onda ti negine (upozoravam ovo mi je danas omiljeni smajlić, nepitajte zašto- ne znam).
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 15:01
smrcko primjetili smo LOL Thumbs%20Up mene je baš nasmijao Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 15:04
Drago mi je Kontesice da sam ti uljepšala dan
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 15:29
Hej, pa moram priznat jednu stvar, jako volim mlade ljude i više volim od njih naučiti neke stvari, nego od starih, koji su većinom konzerve, što mi i kod mm ide na živce. Treba ići napred, treba slušat mladost, a nikako moje susjede u Skradniku, oni još vjeruju u vještice i uroke.
Zagrljaj mi je baš prijao.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vrba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 15:45
triša ti stvarno imaš šta okopavati i održavati,vrt ti je kao moj nekad kad sam živjela u slavoniji..smile55
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 16:17
Ma je Vrba, vrt je ustvari prevelik, ali ja uživam u njemu, ponekad se dogodi da od korova ne vidim druge biljke, ali uvije se nešto nađe.
A kad vidim nasmijana lica naših unuka kad dođu gore, pa se takmiče tko će naći veći krastavac, ili od tikvi oblikuju razne gluposti, mislim pa zašto ne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 16:35
Triša svaka čast. Imaš posla kao na pravoj farmi. Ali vam je i lijepo.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 10:47
Ako sam dobro shvatila negdje si napisala da si trenutno na vikendici. Kakavo je stanje sa biljčicama? Kod mene je rasada krastavice , tikvica i pomidor, i usto male begonije, kao da ih je pofurila voda. A što ću, mama mi kaže da pričekam s te tri kullture + grah da se još zemlja zatopli. Tamo još nitko nije sijao. Sve sam mislila da je bolje sada i zbog kiše, nemam vodu na terenu. Sada vodu nabavljam na nekoj gratskoj česmi. Prošlu godinu na nekom potoku koji presuši, pa su me svi poprijeko gledali.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 11:17
Briši poruke ne mogu do tebesmile232samo razmišljaš o cvijeću 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 13:29
Trišili, čekamo  te svi nestpljivo Exclamation 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 22:45
Na žalost se u vrtu nije moglo raditi ništa, iako malo čupanja korova nebi bilo na odmet. No bilo je tlo jako mokro, ljepilo se za čizme, pa sam u vrtu samo izvršila kontrolu.
Vrt sam djelomično pokrila najlonom da spriječim rasta korova, što mi se lani pokazalo prilično dobr.
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 22:56
Ej ženo bome si se ti naradila. Sad ću te zamoliti da mi malo obijasniš ------kažeš da si stavila najlon da nebi rasto korov - Nije mi baš to jasno  a dobro bi mi baš došlo jer sam i ja jako puno posijala bašče, pa ako ti nije teško da mi kažeš- Ej ima li išta od dolaska jer uvijek je bilo starije sine poslušaj ako ti neće pametno reći neće ni blesavo . Pa molim te 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 22:56
Triša, kao i obično vrijednica!
Priznajem da ovakav način sprječavanja korova još nisam vidjela!smile72
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 23:33
vrt ti j ezaista prekrasanClapClapClapClap a trava se ni ne vidi
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 00:28
Triška prava si žena zmaj = vrt uopće nije mal +svo tvoje cvijeće =smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.