Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvrkov vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvrkov vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 63>
Korisnik
Poruka
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 13:24
Što reći nego: Divno, divno, divno.....
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:44
Ovo je nevjerojatno, vec nekoliko dana je predivno vrijeme.
Ja ga do maksimuma iskoristavam u vrtu.
Danas smo sin i ja opet otisli u vrtni centar i kupila sam 15 trajnica i sve ih posadila ovo poslijepodne Thumbs%20Up + nekoliko koje sam kupila prije.
 
Ovako je izgledalo prije sadnje (prije nekoliko dana je ovo bilo prekriveno sa korovom i travom). Nekoliko godina sam na tom mjestu imala trajnice ali sam ih pomalo premjestala po vrtu, tako da je samo ostala crocosmia lucifer
 
 
Raspored trajnica prije sadnje
 
 
Posadeno (nakon pola sata Cool)
 
 
Neke od posadenih trajnica
 
   
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:56
Ajme što će tu biti svega. Neke trajnice prepoznajem, ali ne baš sve! Vidjet ću bolje kad procvjetaju! a do tada..................smile78
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:05
stvarno će to biti lijepi vrt, prepoznajem neke trajnice a neke ne, kako izgledaju vaši vrtni centri? Imaš li kakvu sličicu? pozzz
Star
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:10
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

stvarno će to biti lijepi vrt, prepoznajem neke trajnice a neke ne, kako izgledaju vaši vrtni centri? Imaš li kakvu sličicu? pozzz
Star
 
Bas sam sada htjela staviti neke slike vrtnog centra, budem stavila na moj grad u slikama.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:40
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Ajme što će tu biti svega. Neke trajnice prepoznajem, ali ne baš sve! Vidjet ću bolje kad procvjetaju! a do tada..................smile78
 
Vecinu ovih trajnica nisam nikada imala u vrtu osim lupina, hollyhock i achilea.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 17:00
Danas je MM iznajmio ovaj kultivator (traktor mu je na popravku a treba pripremiti zemlju za povrce)
 
 
Sadnice lupina - cekam da jos narastu pa cu ih staviti u cvijetnjak
 
 
Hosta - trebala bih je razdvojiti sljedece godine (imam je vec oko 5 godina)
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 22:22
Sve je super, kao i obično, a bogme se naradite svi u tolikom vrtu. Jedva čekam da kupljene trajnice malo narastu, pa da ih uslikaš.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 09:43
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Sve je super, kao i obično, a bogme se naradite svi u tolikom vrtu. Jedva čekam da kupljene trajnice malo narastu, pa da ih uslikaš.
 
Nama je to uzitakWink, ja se brinem o cvjetnjaku i malim sadnicama cvijeca i povrca, a MM je 'zaduzen' za povrtnjak u polju, tu on voli sjesti na svoj veliki traktor i orati i praviti se da je veliki deckoLOL.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 10:27
S velikim užitkom čitam tvoje postove i pregledavam fotografije. Najviše me dojmilo kako savjetuješ djevojke u temi planiranje vrta jer takav pristup uređenju je i pravilan pristup i onda ne dobiješ "svaštarenje" u vrtu nego polako planski uređuješ svoj vrt. A to da ti nakon nekog vremena postane premali za sve planove je istina.
 
Sviđa mi se tvoj izbor trajnica koje si kupila
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 13:15
jedva čekam da opet vidimo tvoj vrtek u punom sjaju Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 22:29
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

jedva čekam da opet vidimo tvoj vrtek u punom sjaju Smile
 
Bas je danas pala kisa, taman da zalije ove nove trajnice Wink.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 22:32
A lupini - opet ćemo uzdisati nad njima !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 23:56
aha! našla sam kockavicu ili kako se već zove Thumbs%20Up ove tvoje su baš kao one na slici kakve sam kupila..samo moje zezaju Wink sad čitam da vole vodu pa ću ih malo politi možda se proljepšaju ;)
jel to plavo oko lupinusa pužomor? nije valjda da te nesreće i lupinuse vole?

guštam,zvrkica tu kod tebe Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 07:45
Big%20smileKad odgledamo engleske serije, već spomenutu Ružmarin i Timijan, pa Ubojstva u Midsomeru, pa Miss Marple... zapravo najljepši dio je ugođaj "engleskog sela" s predivnim vrtovima.
Tvoj prednjači. Ovako na slikama je  lijepo a u prirodi  mora biti čarobno!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 09:14
Da li ti je hosta u hladu? Ja sam svoje imala prvu godinu na direktnom suncu pa im je lišće bilo smeđe od jakog sunca i pola su mi požderali puževi, nevjerojatno kako ih obožavaju. Onda sam ih druge godine preselila u poluhlad i sad je dobro i obavezno prevencije radi Wink kad tek počnu nicati obavezno stavim pužomor. Ove sam godine dobila i šaremolisnu koja cvate lila.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 10:57
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

aha! našla sam kockavicu ili kako se već zove Thumbs%20Up ove tvoje su baš kao one na slici kakve sam kupila..samo moje zezaju Wink sad čitam da vole vodu pa ću ih malo politi možda se proljepšaju ;)
jel to plavo oko lupinusa pužomor? nije valjda da te nesreće i lupinuse vole?

guštam,zvrkica tu kod tebe Wink
 
Da to plavo je protiv puzeva (pogotovo imamo puno puzeva golaca).
Oni obozavaju lupin -nazalost Cry. Naucila sam na svojim greskama pa sada nista ne propustam slucaju, cim stavim u zemlju stavljam puzomor.
 
Nasa fritillary je mozda metar od jezera i redovito je taj dio poplavljen ali ove godine sam vidjela jedno 20 tak cvjetova, bijelih i kockastih. Predivni su mi.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 11:07
prekrasno,prekrasnosmile141..jos jedan predivni engleski vrtsmile120
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 11:08
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Da li ti je hosta u hladu? Ja sam svoje imala prvu godinu na direktnom suncu pa im je lišće bilo smeđe od jakog sunca i pola su mi požderali puževi, nevjerojatno kako ih obožavaju. Onda sam ih druge godine preselila u poluhlad i sad je dobro i obavezno prevencije radi Wink kad tek počnu nicati obavezno stavim pužomor. Ove sam godine dobila i šaremolisnu koja cvate lila.
 
Hosta mi se nalazi uz jedan grm ali nije jako veliki i nema pregusto lisce (ne znam ime) znaci nije duboki hlad., znam da one imaju problema sa puzevima ali ja bas nisam primjetila na svojim hostama Wink, izvukle su se LOL.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 11:10
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Big%20smileKad odgledamo engleske serije, već spomenutu Ružmarin i Timijan, pa Ubojstva u Midsomeru, pa Miss Marple... zapravo najljepši dio je ugođaj "engleskog sela" s predivnim vrtovima.
Tvoj prednjači. Ovako na slikama je  lijepo a u prirodi  mora biti čarobno!
 
Moj prednjaci jer je jedini engleski vrt na ovom forumu LOLLOL.
Ima puno,puno ljepsih vrtova od mojeg u mojem susjedstvu i ja mogu samo pariti oci na njima.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 63>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.