Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9899100101102 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 19:47
maris,to su prave manekenkeClapkrasne suThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 19:49
Hvala ti Tea,gledam si ih i pazim svaki dan,nekoliko puta.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 19:53
Zato i jesu tako ljepe zeleneWinkkad imaju svu pažnjuThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 20:18
Pinus ,HVALA još jednom  Tongue  ,oprosti ako sam te gnjavila .Samo me je zanimao omjer da nebih pretjerala pa i ostala bez svojih biljaka Confused .
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 21:48
Bravo, Maris! Odlično se brineš za svoje adeniume, baš se lijepo razvijaju. Ako ti postanu nestabilni, zatrpaj ih malo.

Wolfsbane, mislim da adeniumima nije dovoljan samo supstrat za sijanje. Ja sam sijala u supstrat za kaktuse, a kad sam ih presađivala, u isti taj supstrat dodala sam i malo univerzalnog supstrata za sobne biljke. Mislim da im to paše.

Osim toga, čini mi se da je kod njih u pitanju i genetski materijal jer svi moji adeniumi imaju iste uvjete, a razvijaju se različito. Neki su mršavi, neki debeljuškasti, neki imaju više listova, neki manje, neki idu u visinu dok drugi ostaju niski - kao i ljudi. Smile Vjerujem da će se tvoj u kvalitetnijem tlu, uz dobru prihranu i više sunca brzo početi debljati.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 22:59
Hvala Andina,trudim se ,i da, ponekad ih moram malo zatrpati kad se nagnu.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 12:45
javljam svima.sretna sam .dvojica nikla,a još njih 8 pokazuju znake života
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 13:55

Danas prvi puta vidim kako je posloženo sjeme u mahuni na svojem adeniumu. Otvorila se za sada samo gornja polovica mahune. Ako će biti sunca mislim da ću ovih dana imati prvu berbu. Izgleda da ću morati ipak pročitati temu od početka da skinem „upute o sijanju“.      
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:05
ajamaClapThumbs%20Up
pinus,hvala na fotkiBig%20smileOvako i mi možemo vidjeti sazrijevanje adeniumove čahuresmile71   Ja ti držimThumbs%20Upda bude još sunca i da sazrijevanje uspije do kraja u kratkom roku.Bravo za čahuruClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 21:58
Ajama, veselim se zajedno s tobom! Poslikaj nam bebice kad se malo pridignu. Tako su mi simpa!

Pinus, i ja se zahvaljujem na fotki. Znači, ipak nije trebalo čekati šest mjeseci. Koliko se dugo razvijaju ove mahunice?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:44
Nije se još do kraja otvorio, a već je predivan smile72




Bebolina smile79

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:47
Ideš,koja ljepota smile93smile93smile93  Sad je jasno zašto se tako dugo otvarao..treba vremena za ovako nešto.Emilly smile141  svaka ti čast  smile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 12:08
Emilly prava si sretnica. Gdje si nabavila ovaj krasni adenium ?   

Andina mahuna je sazrijevala skoro 6 mjeseci. @jagoda je točno predvidjela.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 12:43
Emilly,prekrasan je.smile93
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 13:03
Taj ljepotan je stigao od Beboline Heart
Jedva čekam da njeni krenu sa cvijetanjem!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 13:22

Slikano: 15. 03. 2012

Emilly, mislio sam da je „Tajlanđanin“ jer su ovakvi sa duplim cvijetom kod nas (u Evropi) prava rijetkost. Znam za jednog žutog sa ovako duplim cvijetom ali mi zastane knedla u grlu kad se sjetim njegove cijene. No ovi moji neumorno cvjetaju i svima ukućanima dižu atmosferu. Za prvu silu nisu niti oni tako slabi.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 13:27
Pinus,vidi se i zašto svim ukućanima dižu atmosferuThumbs%20UpKrasni suClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 13:32
Ma kakvi slabi, predivni su!
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 14:42
predivni su...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 17:57
D
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Nije se još do kraja otvorio, a već je predivan [IMG]smileys/emot128.gif" align="absmiddle" alt="smile72" />[IMG]http://i1231.photobucket.com/albums/ee515/Emilly39/P1080884.jpg" />[IMG]http://i1231.photobucket.com/albums/ee515/Emilly39/P1080885.jpg" />Bebolina [IMG]smileys/emot134.gif" align="absmiddle" alt="smile79" />



Bravo za cvijet;-) Tako je to kad cvjetoljupcu od formata pokloniš cvijet. Ne čekajte moje, neće oni uskoro:'( Mene nema doma a oni su jadnički iza spuštenih roleta:'( Nadam se da neće još dugo biti sami...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9899100101102 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.