Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Četinjače - identifikacija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Četinjače - identifikacija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 19>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2010 u 19:56
Svoje ukorijenjene četinjače, one koje su starije od dvije tri godine ne prihranjujem.
Prilikom sadnje u zemlju dodam par lopata komposta. Prve dvije tri godine oprezno prihranjujem sa NPK 10 10 10.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 08:23
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ovo tuja ili čempres? Meni se čini tujasmilie_girl_073.gif




Ovo je "obična" Thuja occ. Smaragd.
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 08:26
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Vjerojatno neka thuja occidentalis i šimšir. Tuja ima lijepu zlatno zelenu boju i ne znam koji je to kultivar.
   
Pogledajte ovu moju tuju. Na etiketi je pisalo Thuja occidentalis Thalia. Kod mene je posađena od proljeća. Nisam našao baš niti jedan podatak o tom kultivaru na netu. Pretpostavljam da je to potpuno novi kultivar i da zato nema podataka o toj tuji. Ima li tko kakvih podataka o tom kultivaru?


I ovo je "obična" Thuja occ. Smaragd... ovo "Thalia" vjerojatno dolazi od vrtnog centra koji ih distribuira... Bože, što sve neće napisati da ljudima prodaju i zbune ih...
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 09:26
I ja sam neki dan u našem, zagrebačkom, vrtnom centru Thalia kupio Abies Koreana "Select" (kaže etiketa)... što naravno ne postoji...
Iz aviona je vidljivo da je to Abies k. Compact Dwarf...
 
Dakle... oprezno sa etiketama u vrtnim centrima.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 20:55
Ma da to je „smaragdica“ . Samo ono, dođeš u trgovinu a ispred ulaza tuje u kontejnerima. Cijena bagatela 20 tak kuna, mislim evo smaragdice,pročitam Thalia. I u uvjerenju da kupujem nešto ekstra veselo kupim dvije. Doma guglam da pročitam nešto o novim tujama a ono ništa.
Nema veze, netko je rekao da od viška glava ne boli. Smaragdice su lijepe i zadovoljan sam.
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 08:46
Nažalost, hiperprodukcija je sj***la smaragdice...
Sjećam se prije 25 godina, nikom ne bi palo na pamet da ih sadi u živicu, za šišanje... jedino kao solitere.
Naime, ne podnose dobro vršni iliti terminalni rez, kad dosegnu željenu visinu... i često se znaju nakon reza ogoliti odozdola.
A danas? Više ih nude za zimzelenu živicu nego Thuje columne, koje su stvorene za to...
I ponovo sve samo da se proda...
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 09:20
Evo je...
Vrtni centar Thalia ZG kaže da je ovo Abies Koreana Select... LOL
 
A ja kažem Abies Koreana Compact Dwarf  Wink
 
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2010 u 02:02

Thujopsis jučer posađen. Puno je ljepši u živo nego na slici. Sad sam pročitala podatak da mu ne smeta zima nego sunce. Ako je to točno trebam li ga sad presaditi ili na proljeće?  Embarrassed

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 19:22
Koja je ovo biljka?
 Mama ovih grančica je starija od 20-tak godina, zdrava, visoka pravo drvo. Nisam slikala, baš mi je žao.

Ako mi se reznice ukorjene, planiram formirati ogradu od ovog.

Može i neki savjet oko biljčica, kako ih ukorjeniti ako sam pogriješila.

Uzimala sam i pete, se vidi. Posađeno je u mješavinu humusa i pjeska.Smile




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 19:23





Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 21:35
Meni su četinjače hobi pa sve ovo što pišem uzmi sa rezervom . Ja razmišljam ovako. Sada nije pravo vrijeme za razmnožavanje s reznicama iz više razloga:
1.     Reznice su sada prestare i postotak uspješno ukorijenjenih će iz toga razloga biti jako mali.
2.     Temperature su sada preniske. Ako ih držiš vani nema vegetacije zbog niskih temperatura. Ako ih uneseš u kuću još slabije za njih, suhi zrak će ih odmah ubiti.
3.     Količina svijetla je sada minimalna. Direktno sunce im šteti a u sjena je definitivno premalo svijetla za vegetaciju.
Ne vidim niti jedan razlog zašto bi sada bilo dobro vrijeme za razmnožavanje. Možda se varam, možda nije tako. Ali ipak mislim da drže svi ovi argumenti koje sam napisao.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 21:49
Hvala na brzom odgovoruHug

Tako je ispalo, putovala sam i dobila te reznice.

U hodniku su mi gdje bude jutarnje sunce, ali kako je vrijem sad tmurno sunca niti nema. Kod nas nije hladno i vlaga zračna je veća zbog obilnih kiša. Inače Rijeka je skoro kao London po oborinamaWink

Vidjećemo , da se bar 2 ukorjeneSmile

Jedino da ih iznesem van pod najlon i zaštitu, što misliš'
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 22:00
Smrčko držim ti palčeve da ti uspije !!
Na vrh
Anton View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 22:53
Originalno poslano od člana Liquidambar Liquidambar napisao:

Uuuu... dobar je.
Mada mi na ovoj zadnjoj fotki liči na Cupressus arizonica...


Nije arizonica, nego sempervirens.

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Slika je najvjerojatnije treća kopija slike originala od Gosp. Antona iz Vinkovaca (ovim putem se izvinjavam što sam sliku objavio bez njegove dozvole) vjerojatno boje na slici više nisu pravilne. Inače pod slikom je pisalo puno ime ovog gorostasa Cupressus Sempervirens var. horizontalis


Da, bez dozvole... Fotografije su na mom serveru i dobro da sam stavio preko cijele fotografije copyright. Uglavnom, ovdje je originalna tema:

http://www.cvijet.info/Forums/viewtopic/t=7186.html
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 00:54
Dobrodošao Antišasmilie_girl_114.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 09:50
Antone još jedanput   sory !
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 23:48
Evo da stavim pitanjca i tu, možda netko ima iskustva sa ovom biljčicom.Embarrassed

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Kupila sam Chamaecypar / Conifere , zna li netko nešto o ovoj vrsti?
U koje klimatske uvjete može ( Gorski Kotar), koliko naraste, ide li za živu ogradu?

Evo slikica, presađeni su dva u tegli. Platila sam ih oba 16 kn.Smile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 10:44
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Evo da stavim pitanjca i tu, možda netko ima iskustva sa ovom biljčicom.Embarrassed

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Kupila sam Chamaecypar / Conifere , zna li netko nešto o ovoj vrsti?
U koje klimatske uvjete može ( Gorski Kotar), koliko naraste, ide li za živu ogradu?

Evo slikica, presađeni su dva u tegli. Platila sam ih oba 16 kn.Smile


Mislim da se ovdje radi o "običnom" Chamaecyparis Law. Alumii ili o (jednako tako "običnom") Ch. Law. columnaris Glauca... varijetet srebrnastih iglica...
Inače se ne sade u žive ograde osim ako ih ne namjeravaš vršno rezati nego ih pustiti da rastu...
Ne vidim posebnu prepreku da ne bi rasli u Gorskom kotru. Dobro podnose niske temperature.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 20:39
Hvala na odgovoruHug

Namjeravam ih saditi kao zaštitu od pogleda, tako da ih ne moram rezati mogu rasti u visinu. Danas sam kupila još 7, sad ih imam 9.Tongue

Znate li koliki razmak između čempresa mora biti i koliko da ih odmaknem od ograde?Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 10:56
Pekica je posadila ovu sekvoju iz sjemena. Dobili smo sjeme iz amerike, ali ne znamo koja je to vrsta sekvoje. Da li je neko može prepoznati u ovoj fazi razvoja? Visoka je 5-6 centimetara i stara oko 8 mjeseci.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.