Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 119120121122123 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 08:28
Andina dala si si truda i dobro si nam to prenjela.
Sa ovakvim informacijama sam se susreo i ranije, pa ih i primjenio u uzgoju i Adeniumi mi super napreduju.
U vegetaciji ih obilno zaljevam, direktnog sunca imaju samo dopodne, često ih prihranjujem. E sad me zagolicao ovaj podatak da nije poželjno da ih je više u istoj tegli. Za sada će ostati zajedno u posudi, i naravno pratit ću reakcije. Ako primjetim da stagniraju ili koju drugu reakciju sljedi presađivanje u zasebne posude.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 08:41
Andina hvala ti na tvome trudu i ovom tekstu. To je to. To što tu piše primjenjujem na svojim adeniumima od prvog dana. Skrenuo bi pažnju samo na dio teksta koji se odnosi na sprječavanje opeklina. Adeniumi rastu prema izvoru svjetlosti. Kada ih držim na prozorskim policama često ih okrećem. Deformirana rast, zašto ? Meni nije lijepa. Jednom kada se naviknu na sunce nema više straha od opeklina.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 08:59
Ovo je samo slobodni prijevod, dakle, onako kako sam ja shvatila. Na kraju piše: Crowded roots stunt the growth of plants, so as seedlings grow, they should be re-potted often until they reach their full size. Adeniums grown in 18-inch pots or containers can reach several feet in width and height in just three to five years.

Doslovno, to bi značilo:
Nagomilano korijenje zaustavlja rast biljaka, zato, kako sadnice rastu, trebale bi biti presađivane često dok ne dostignu svoju punu veličinu. Adeniumi uzgajani u teglicama od 18 inča ili kontejnerima mogu postići nekoliko stopa u širinu i visinu za samo tri do pet godina.




“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:05
Pinus, i ja mislim da bi se svi listići, ako adeniume često okrećemo dok su još maleni, trebali naviknuti na sunce pa onda ne bi došlo do opeklina. Upravo to i radim - svaki put kad ih stavim na sunce, drukčije ih okrenem. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:26
Marsha, na ovom linku piše da je bolje uzgajati adeniume u plitkim posudama od terakote s kamenčićima za drenažu zbog toga što u plastičnim posudama supstrat dugo ostaje previše mokar, a to može uzrokovati truljenje korijena.
No, ja mislim da je stvar u tome koliko zalijevamo biljčice. U posudama od terakote supstrat se brže isušuje jer one "dišu". Naravno da će korijen strunuti ako biljku svaki dan zalijemo s dva dl vode, no ako vodimo računa o tome da voda otiče, a tlo bude uvijek malo vlažno, mislim da nije bitno od čega je posuda.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:00
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

Čuo sam da je medom dobro premazat oštečenja na korjenu, ali to ne prakticiram. Ako primjetim oštečenja ostavim biljku na zraku dovoljno dugo da se oštečenja zasuše i tada ju posadim.
Adeniume sam prije presađivanja zalio i u veću teglu ih premjestio sa svim supstratom koji se držao na korjenju.
Bit mi je bila presadit ih u veću posudu, a ne promjena supstrata.
Sada kad su u vegetaciji gnojivo dobivaju jednom tjedno, i još ih nisam iznio van jer su nočne temperature preniske.

Zmaj,očito sam fulala sa odvajanjema zemlje.Trebala sam ih zaliti i presaditi zajedno sa zemljomThumbs%20Up
Andina,tekst ti je odličanClaphvala ti na prijevodu i truduWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:19
Andina, hvala na odgovoru Smile
Ostali će u terakota teglice, pojedinačno.
Ima ih za ok cijenu u bhausu Wink
Jedan par je već posađen u tarakotu al malo dublju. Činilo mi se ok jer su korječnići bili dosta dugi pa se nekako nisam mogla odlučiti za pliću teglu. A računala sam odmah u veću pa da sam mira i ne moram stalno kupovati postepeno veće.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 11:01
http://3.bp.blogspot.com/-aso_rcuUY_s/Tal71UI6C6I/AAAAAAAALyM/253tJkVCOQ4/s1600/IMG_9219.jpg

http://www.tropicanursery.com/adenium/snaps/cultivation17.jpg

Negdje sam pročitala da o obliku posude ovisi kaudeks - što je plića, a šira posuda, to je kaudeks deblji i obratno.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 11:07
To je vjerojatno zato jer korjen onda ide u širinu a ne u dužinu pa se kaudeks zato širi i deblja.Osim toga,vidi se da kod adeniuma s manjim kaudeksom ili gdje ga ni nema ima više listova nego tamo gdje ga ima i tamo gdje je debeli.Pretpostavljam da i to ima veza sa korjenom i načinom na koji raste. 
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 11:56

ajme tko će sad nać plitke a ne toliko velike tegle Confused

ono što sam vidjela su tipa pliće okrugle al ne baš toliko plitke, opet idu dosta u dubinu
a one za bonsai se čine pak preplitke, te koje sam vidjela mi se čine ko dubina prosječnog pladnja smile42
 
da li je netko kupio reznice iz baumaxa il ima kakvu info???
 
 
 
 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 12:08
Uvijek nam ostaje hipertufa! Wink Čim uhvatim malo vremena, bacam se na izradu posudica za adeniume.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 13:02
uf, ja ću u potragu po centrima, ako što primjereno nađem javljam.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 13:15
baš sam škicnula temu hipertufa, odlična je !!!
Međutim, nekako mi je to više za vani nego za unutra.
 
 
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 14:26
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Uvijek nam ostaje hipertufa! Wink Čim uhvatim malo vremena, bacam se na izradu posudica za adeniume.

Dobra idejaClapThumbs%20Up

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 14:28
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

uf, ja ću u potragu po centrima, ako što primjereno nađem javljam.

Ja danas idem do baumaxa po zemlju od 10 litri jer svako manje pakiranje prebrzo potrošimLOLpa ću pogledati o kakvim je reznicama riječBig%20smile
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 14:50
Tea, baš si me razveselila s ovom informacijom Smile
 
 
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 15:10
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

 
Od Emilly odlično izgledaju ona 2 mala zgurana Thumbs%20Up čini mi se da su plastičnoj čaši.
 


Nisu u plastičnoj čaši, to je prozirna teglica od orhideja. Namjeravam ih uskoro presaditi jer mi se čini da se bolje razvijaju kad imaju mjesta. Ovu teglicu su već prerasli Confused
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 15:19
Emilly, pa to su onda već veliki dečki ak je teglica od orhideja u pitanju i ak su u 10 mjesecu sijani. Prekrasni su.
Jedva čekam da moji budu takvi.
 
 
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 16:09
Da, puno su veći od svih ostalih Smile
Upravo sam ih presadila, imali su punu teglicu korijena Thumbs%20Up
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 16:16
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Tea, baš si me razveselila s ovom informacijom Smile
 
 

Wink ...budem ih pofotkala ako budu fotogeničniLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 119120121122123 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.