Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134135 243>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 20:52
ajama, Euphorbia marginata?

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 20:57
hvala lovro ovo je bilo stvarno brzinski
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 22:53
Trava, ja opet zapela, gle, biljka sa koje je ovaj pelcer uzet pada kao slap, u širinu je oko 50 cm, a u dužinu, tj prema dolje preko 1 m ! Jel moguće da je to tradescantia tolika ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 23:58
Moguce je !!!!
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 08:23
Onda dobro, dakle je tradescantia, hvala svima na trudu oko prepoznavanja, jedva čekam da i moja naraste tolika velika, a sudeći po tome kako brzo napreduje, neću dugo čekati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 20:52
mali kaktus je u odeljku sa fotografijama postavio/la sliku cveta pod imenom
'žutić'
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/zutic/46834.aspx



pa me zanima, posto i ja imam od ove godine jednu ovakvu biljku, da li neko zna njen latinski naziv?

zelela bih da znam kako da je negujem i da li moze da mi negde prezimi (posto su mi rekli da je jednogodisnja), a to ne mogu bez latinskog naziva.

Hvala unapred :)  
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 20:56
Malo teže će prezimiti, ako je jednogodišnja !!!  Ali je zato slatka sada !!  Pa uživaj u trenutku !!  A sljedeće godine opet lupiš  5kn trenutak za uživanje !!  Na vrhu jezika mi je , al nebrem izgovoriti kak se zove !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 21:21
Free, seti se molim te, pa kad se setis postavi ovde odgovor smile143

samo da napomenem jos nesto, ako moze pomoci:
meni su na pijaci gde sam je kupila rekli da je zovu 'Dolar cvet', ali to nema nikakve veze sa latinskim nazivom. Jer sam je trazila i pod tim imenom (i razne varijante toga) i na domacim i na stranim sajtovima, i opet nista.

ima dlakaste i malo cvrste listove. voli sunce, jer tada vise cveta...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 23:07
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Ivna, i ja mislim da je to irezina. Ima njih više vrsta, i sa zašiljenim i sa zaobljenim listovima, ima ih i u zelenoj boji lista.


Otok, ova tema je jaako posjećena pa sam predvidjela ovo što si napisala o mojoj nepoznanici Embarrassed Smile...
I danas sam ju promatrala i mislim da su me ipak svi oni koji su me uvjeravali da jest irezina ipak uvjerili LOL...Znači imam i neobičnu i običnu irezinu LOL!
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 23:07
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:


Možda Asteriscus maritimus...



muhlenbergia,

puno ti hvalasmile78

kad skinem moje slikice sa fotoaparata, postavicu ovde na forum temu o njoj.
samo jos ne znam jel spada u sukulente ili ne... moram da je proucim.

evo nesto malo:
sinonim: Odontospermum maritimum.

Jos neki domaci nazivi: Zlatnik;
Engl.: Golden dollar, Gold Coin, Sea aster, Sea daisy.


http://en.wikipedia.org/wiki/Asteriscus_maritimus

prelepa biljka... moze prezimiti unutra.

odlicna je za kamenjare, ali moze rasti i u zardinjerama, ili visecim korpama...
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 17:55
Može pomoć - što je ovo? Kupila kod bakice na placu - bakica rekla nešto sa M smile215 ali ja sam zaboravila možda Mirta ali kad sam guglala nije mi to to Stern%20Smile





a imam i ovo ali ne znam kako se zove smile60


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 08:43
Ovaj cvijet raste u pijesku na pješćanoj plaži gdje nema ni mrvica zemlje. Ako netko zna naziv, molim da mi kaže.....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 08:47
Kako se zove ovaj cvijet? Raste u čistom pijesku,  blizu mora, gdje nema ni mrvica zemlje...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 13:47
milice jako mi sliči na oenotheru biennis, žutu pupaljku

moram se ispraviti - oenothera tetragona je cvala u svibnju, a noćurak upravo cvate
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 00:14
Može pomoć što je ovo? Kupila kod bakice na placu - bakica rekla nešto sa M smile215 ali ja sam zaboravila možda Mirta ali kad sam guglala nije mi to to Stern%20Smile





a imam i ovo ali ne znam kako se zove smile60


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 07:29
ksan prvo mi jako sliči na jasmin, mirišu li cvjetovi?
a drugo bi mogla biti kurika, euonymus
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 08:55
Natalija, hvala na pomoći. Ja sam isto mislila da je pupaljka ali ne poznam biljke u primorju pa ne znam koja bi to bila.....cvjetovi su na vrhu i ima još dosta pupova koji će procvjetati.. Zapazila sam da je jako rasprostranjena i na drugim mjestima, kao korov. Prenijela sam jutros u naš vrt jer su mi zgodni cvjetići a možda ću morati poslije čupati ako se jako raširi....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 12:39

Mislim da nije eonimus, nego ono drugo čijeg imena se nikada ne mogu sjetiti. Možda se belica javi, ona to ima, pa možda zna kako se zove.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 13:47
je , to je euonymus japonicus. raste sporo kao puž....
belica,zagreb
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 15:53
Molim Vas, jel zna ko kaj bi bilo ovo?
Buketić je već suh...poklon od jedne bakice...mislim da raste u "prirodi"...





Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134135 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.