Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtak podno Sljemena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtak podno Sljemena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 31>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 08:09
U Rijeci vruće, pa mi se činilo baš zgodno da jutros prošetam "podno Sljemena" - naravno bio je to ponovo pun pogodak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 08:12
Cijelo jutro si mislim kako čangrizalu zagorčati život, napasnicima treba uzvratiti istom mjerom. Lonicera je očito prepitoma biljka pa lako s njom izlazi na kraj. Trebalo bi posadit poncirus ili nešto slično pa kad se izgrebe do krvi ne bu više kosil po tuđem dvorištu.
Inače sam dobrica al kad netko maltretira djecu, životinje ili biljke - poludim!
Smislit ćemo mi nešto Malaluna, tvoj vrt je prelijep - tu babarogi nema mjesta!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 08:17
nije loš Hortin prijedlog, hahaha...
nego, što si tako rano budna, 4,41h??
lijepi pozdrav
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 13:45
Tongue poz djevojke!!!
 
@Triša= Dođi, dođi opet! Jutrom je još hladnjikavo pa je uživancija dok u podne već prži Cry
 
@Horti= Horti moja, oduševila si me sa idejomTongue!!! Poncirus obožavam samo ne znam gdje da nabavim 10 tak komada LOL
 
@Retriver Sara= hahah i ja sam oduševljena idejom LOL! Ma.... ja sam ti mračnjak Saro i to samo takav, od rođenja LOL, tada ili legnem ili se budim ovisi!!!
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 14:16
A sada ću vam pokazati malo novih cvjetića i biljčica, dakle nije se moglo ljenčariti! Moram isto tako dati veeeliku pusu mami i tati koji su opet odvojili od kućnog budžeta da bi nam obogatili vrt , a isto tako pronašli (umjesto mene) mali rasadnik duboko ispod Sljemena sa zagorske strane. Najbolji stesmile79 !!!! 
1. solanum jasminodes
(znate li možda koliki on naraste? Posadila sam ga računajući da će se raširiti u neki grm)
 
 
2. Za ovu mi nisu znali reći kako se zove pa ako netko zna neka slobodno sudjeluje u porastu znanja Tongue
 
 
3. Fuksijice nove... baš ih obožavam Tongue
 
 
4. E, tu se stvara jedan mali novi vrtak... u jesen slijedi nastavak, a možda i pretumbavanje... Smile
 
5. Nova erikica (br1) i mali ljubičasti cvijetak, ima i nešto karanfilčića ali moram ostaviti nešto i za drugi put Tongue
 
6. Dragi multiblue... konaaaačnooo 3 cvijetića, na staroj marelici iznad monarde Tongue
 
7. Moja mombrecija Luciferka... i zbog izgleda ali i zbog imena... osvojila me kada sam je prvi put ugledala u nekoj knjizi... Tongue, obožavam je!
 
8. Liatris prvi... drugi se još malo srame ali sada će i oni Smile
 
8. Neki cvijetak skromni,  treba ga stvarno tražiti ... ali... ja ga uvijek pronađem Smile
 
9. Trenutno, najljepše podnožje voćke u mom vrtuSmile
 
10. Tecoma se sva rascvala. Ne znam samo tko joj je napravio rupicu Tongue
 
I za kraj 2 divna stvorenja koja polako uče jesti iz ruke Tongue
 
 
Svima šaljem veliki pozdrav smile79
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 14:24
Krasnih stvari kod tebe!
Cvijeće, patkice, ribice!
Mombrecia Luciferka je Thumbs%20Up
Solanum jasminoides je biljka koja je kod mene rasla sva u šesnaest! Plela sam ju oko debla albizie i cvala je cijelo ljeto. To je biljčica koja se meni jako sviđa! No, jedne zime se smrzla i nema je više!Cry  To znači da nije za moje podneblje!
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 14:38
Da,da,vidim da bu i kod tebe travica izgubila bitku...malo po malo,travnjak se smanjuje.
Ovaj cvjetić kaj ga tražiš uvijek je Gaillardia,stavi ju na sunce žarko,pa bu se začas povečala i vidla se izdaleka.Onaj novi narančasti ti je Rudbeckia,samo je pitanje da li je ova tvoja trajnica ili ne.Ako i nije,bu se ona sama zasijala.
Lijepo molim recepis,kak naučiti ribice da jedu iz ruke,nije mi dosta kaj pes i mačka tak jedu,baš bi bilo hercig da i ribice hranim iz ruke
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 15:38
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Krasnih stvari kod tebe!
Cvijeće, patkice, ribice!
Mombrecia Luciferka je Thumbs%20Up
Solanum jasminoides je biljka koja je kod mene rasla sva u šesnaest! Plela sam ju oko debla albizie i cvala je cijelo ljeto. To je biljčica koja se meni jako sviđa! No, jedne zime se smrzla i nema je više!Cry  To znači da nije za moje podneblje!
Bergenija Hug!!!
Nego ti si u Istri i solanum se tamo smrzao... hm, pa kako će onda kod mene? Kod nas je hladnije! A teta u rasadniku je rekla da može prezimiti vani...grrr!!!! Ništa ... malčiranje, zaštita pa ćemo vidjeti Confused! A baš mi je lijepa biljčica!
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 15:47
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Da,da,vidim da bu i kod tebe travica izgubila bitku...malo po malo,travnjak se smanjuje.
Ovaj cvjetić kaj ga tražiš uvijek je Gaillardia,stavi ju na sunce žarko,pa bu se začas povečala i vidla se izdaleka.Onaj novi narančasti ti je Rudbeckia,samo je pitanje da li je ova tvoja trajnica ili ne.Ako i nije,bu se ona sama zasijala.
Lijepo molim recepis,kak naučiti ribice da jedu iz ruke,nije mi dosta kaj pes i mačka tak jedu,baš bi bilo hercig da i ribice hranim iz ruke
 
heheh dobro primjećuješ... tata se sada već buni da on to "nemre više kositi!" jer ne može prolaziti sa kosilicom kako spada LOL! Ali ostaviti ću ja travice, sasvim dosta, taman za šetnjicu između Tongue!
 
Aha... galliardia na Sunce... još kopanja Tongue
Mislim da je ova Rudbeckia trajnica... rekla teta, jedino ako se nije zbunila, vidjeti ćemo!
 
Vidi rain... ove recimo, samo naučiš na ruku u vodi i s vremenom skuže da im ti bacaš hranu, tada dolaze papati ono iz ruke!
 
Ako imaš pirane samo staviš ruku u vodu WinkLOL!!!!
Ti si sva hercig, nemoj se bubati po glaviTongue, baš si me nasmijalasmile67!
 
Hvala objema,  bergenia i rain, na edukaiciji i informacijama
 
smile173 škrab... škrab...
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 18:54
I kod mene se solanum ove zime smrznuo, još sam ga unijela u garažu. Mislim da ti neće malčiranje pomoći, jedino da ga preseliš u teglu pa da prezimi u kući.
Luciferica je krasna! A koji ti je to grmček oko gaillardie?
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 19:45
Horti to je petoprsta Potentilla fruticosa! Zaboravim joj fotkati cvjetić, budem Tongue
 
Jooooj pa te ženske u rasadnicima Angry, solanum moj jadni... No ove zime se meni smrzlo i ono što inače nije, ali tješi me... imam divnu Cameliu koja baš nije za ova podneblja, a izdržava našu zg zimu (kuc kuc u drvo) kao velika, možda i on izdrži ???!
Ah,ne znam vjerojatno ću ga onda u jesen prebaciti u teglu pa u kuću Confused
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 19:52
prekrasne prinove!
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 20:13
Camelia ti zimuje u vrtu?! Joj mala ti si onda neka vila pa mi tu nešto čarobiraš, ili smile105ha,ha,ha. Nema tu zime za solanuma smile96
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 20:22
Samo se vi zezajte,i ja sam svog solanuma ostavila na vrtu,zaštitila kak se šika,i na proljeće sam imala štrčak,koji je i ostal štrčak.
Malaluna,samo ti kopaj,tak si odmaraš moždane vijuge od učenja! [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />
Bum ti ja dala piranu,buš vidla! :-)))))
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 23:26
@hamara= Hvala hamara, drago mi je da ti se sviđaju malene bebicesmile78
@horti= Da, zimuje ne bi vjerovala i to bez problema! Evo, fotkati ću ti je sutra i staviti neku slikicu kad cvjeta, negdje u 3 mj. Nisam vila, prije sam zombi smile135 eheheh!
@rain= štrčak, ha Smile ?! Ma, ja ću je pokušati ostaviti vani hm... Jedino u kopanju odmaram jer ovo što prisilno učim baca me u tugu, jad i čemer smile109!!!! Neeee, naučiti ćeš ti svoje da papaju iz ruke, a ne ruku, to je poseban doživljaj, vidjeti ćeš !  
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 23:29
Ja obožavam fuksije ,a tvoje su ne obične boje
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 12:08

Bravo za mamu i tatu koji su ti omogučili da imaš lijepo cvijeće pa i mi možemo uživati u njimaClap

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 12:27
I ja opet uživala u onome što na tvojim slikicama vidim!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 13:29
@Anči= smile78
 
@mali kaktus= mislim da mame i tate omogućuju apsolutno sve pa zato i ja kažem svim mama i tatama na svijetu, koji omogućuju dobro, BRAVO smile79 
 
@Anaida= hvala Tongue i smile78
 
A sada još sličica... Otišla sam na vrt provjeriti jezerce i patkice! Jezerce u kojem su mi ribice ima problema, filter čistim skoro svaki dan, sve je puno zelenih algi. Imam supstrate za to ali ne pomažu, već sam ga čistila cijelog (vadila svu vodu)...Cry nikada nije bilo ovako i ne znam više šta da radim, ako netko zna...
Pow patkica, izgleda opet nosi jaje, nakon one prve runde nije nosila više, a prvo se nije primilo Cry! Sada držim fige da postane mama, konačnoTongue
 
 
 
Sada slikice:
 
rudbekijice cvatu ...
 
ljiljan ...
 
 
graničica
 
"zagrebačke" djevojačke oči ... cvatu
 
 
Zimska fuksija... cura prezimljuje vani
 
 
cvjetić petoprste
 
 
cvatu i bijelo zelene male hoste, iza je mali lijepi grmić ribizla
 
 
Erikica br. 2
 
Uf ovo sam morala izbliza.. koje boje, fuksija u tegli ...
 
 
I "vilinska-zombi" Camelia za HortiWink
 
Ps. staviti ću slikicu kad cvate samo kada je pronađem, ima divni rozi šatirani cvijet negdje krajem 3. početkom 4. mj.
 
EDIT: Evo je, 05.04.2010...
 
 
svima smile79
 
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 15:31
ak te tješi meni je solanum prezimio predlani vani i to bez zaštite ali kak uvijek nekaj kopam i selim tak sam i njega preselila na vrt di ga je MM pokosil jer nije znal da je cvijet.Poslije toga sam ga posadila u teglu i zimi spremila u kuću - e onda se smznul.... pa ti sad znaj,od onda ga više neću LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.