Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 149150151152153 260>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 20:14
Flavijica što reći za ruže.....
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 20:40
Našla sam Vokijevu temu, piše da su njegove izdržale -17 bez malčarenja.
Moguće i da su ove vrste do kojih dolazimo sve križane, a one osjetljvije spadaju u starinsko cvjeće. Mislila sam ih vaditi iz zemlje, pusti ću ih pa se nadam da će biti vrsta kao i Vokijeve. A možda sam nešto krivo zapamtila, davno sam čitala o alstromerijama. U glavnom ako mi stradaju znam točnogdje ih imasmiley2055.gif, stvarno ću dobiti batina LOL
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 20:55
nema me dva dana i odmah 3 stranice pa moram citirati LOL
 "Konti,nema frke za mlade klerodendrume....kad niknu slijedeće sezone...mislim na tebe....niš me ne trebaš preveć faliti da se ne "pokvarim"..znaš kak to već ide...LOL..."recept" za skupljanje lišća ti je zanimljiv...samo neznam ko bu posle teglio tu mrežu....sasvim sam sigurna da nisi sebe predvidjela u toj ulozi..."

pa normalno da nisaaam sebe vidjela u toj ulozi...ja sam idejni začetnik pa nemrem još sve i odraditi LOL

a vidim kako buš se pokvarila...da ne znam da si mi susjeda, mislila bih da je kod tebe ljeto Wink no dobro i kaj mi radiš sa tim ružama smile39 a maćuhice...a...idem malo gurnuti glavu kroz prozor WinkLOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 21:38
Otok, hvala ti na pohvali...i ja sam oduševljena njima...i mogu ti reći da sam već "na tragu" nazivu...bar za ovu ljubičastu....Wink
Hoyić, pa naravno da trebamo tebe pitati, previše si skromna jer ti svašta pametnoga znaš!...Ipak ti alstromerije već dugo imaš i sigurno imaš više znanja o njima nego mi početnici....Na kraju krajeva..da nije tvojih...ne bi bilo niti mojih...a ja to cijenim...lijepo je to kad prođeš kraj neke biljke i odmah ti kroz misli prođe dragi lik...meni se to stalno dešava sa biljčicama koje sam dobila od prijateljica tu sa foruma! Big%20smileWink
Lika, hvala na pohvali Embarrassed...daleko sam ja od majstorice...ali ipak velika hvala! Nego..kako twister?...da nije i tvoj slučajno rasta a ne twister, ko što je i Zagorkin?
Bromi, Big%20smile meni je drago da su tebi za volju, a ja sam stvarno od srca poslala. Naravno da će biti lijepe...pa kod tebe je uvijek sve lijepo! Jedva čekam slikice kad procvatu! Big%20smileWink
Lantana, hvala na pohvali Wink....ali nisi mi odgovorila, da li da stavim oleander na toplije u kuću ako je ono cvjetni pupoljak? Ni za živu glavu ne bi htjela propustiti njegov dupli crveni cvijetak! Big%20smile
Smrckić, za alstromerije...ja ću njih lijepo zamalčirat i nadat ću se da će uspješno prebroditi zimu i da će dogodine lijepo cvasti, a ako ne daj bože nebude sreće...već sam "snimila" tu na forumu...di ima cijela šuma alstromerija...EmbarrassedLOL...pa ću probat užicat koji gomoljčić! Wink Za ružu....ovako kako iz tvog teksta mogu razaznati...kod tebe se dogodilo slijedeće....potjerali su ti, ispod cijepa, divlji izdanci koji su ugušili..ili još uvijek guše cijepljenu ružu. Dobro pogledaj....ako imaš grana ispod mjesta gdje je cijepljena...to sve trebaš skinuti i ostaviti samo grane iznad cijepa....na pojavu divljaka trebaš paziti cijele sezone....jer ako ih ne uklanjaš, vrlo lako mogu nadjačati cijepljenu ružu. Nadam se da divljaci ipak nisu nadjačali tvoju ružicu i da će se ona slijedeće sezone oporaviti! Wink
Lorica, čim vidim tvoje karakteristične glitter-sličice, odmah mi je lakše jer znam da si uspješno savladala gripetinu...ili šta je već bilo! Pusa veeelika za tebe (i Miškeca, naravno) WinkLOL
Konti, Big%20smile...ne guraj glavu kroz prozor...očeš da još opadneš dole?!!!...rađe se ti malo došpanciraj...dok još ima koji cvetek...Wink
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 22:51
Neka oleandar stoji još malo vani, vidiš da mu paše, nisam sigurna da li je cvjetni pup, još malo pa ćemo vidjeti LOL
život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 22:54
Lantana...nije on vani..on je u negrijanoj prostoriji koja ima veliki prozor na južnu stranu....tu će onda i ostati...mislim u toj prostoriji je potjerao i taj "izdanak"..uopće nema veze šta je...da li list...nova grana..ili cvijet..važno da je on ŽIV!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 23:12
Onda dobro: Znam da su moje alstroemerie preživjele zimu kad su nam zamrznule vodovodne cijevi u zemlji.
Po meni - nema straha.
 
P.S. Ispravak: točnije je alstromerie (bez "e")
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 23:15
O hvala ti Falvijica. U to sam sumnjala i očekivalada to bude svjetlije boje, tj. ti divlji izdanci. Ruža je kupljena u Njemačkoj ove godine, a i od Topalovića je bila do nje pa su bile nebo i zemlja u ponašanju.
Kad još ništa ne znam, upropastiću biljku dok naučimConfused. Oko prošlogodišnjih ruža nikakvu bigu nisam imala, te sam se opustila.
Sad moram ponovo proučiti anatomiju biljke, zadatak naći cijep i vidjeti što je ispod njega. Naravno ako nisam sve isjekla sve.
Još sam "tupko"  , stavila sam divlje grane da se ukorijeneLOLOvo treba ići u cvijetne vještineLOL.

Išla sam gledati boje alstomerija i ima 50 osnovnih+ 190 hibridnih vrsta( ako sam dobro prevela). Svaka ljepša od druge. Sad imam zadatak ako odem u Njem, potjera za alstr.( zapetlj mi se jezikLOLi uvjek mi negdje slovo nedostaje, negdje ih nazivaju alstromerije ili alstroemerije).
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 23:26
Hoyić smile72
Smrcko ...cijep lako nađeš...to su zadebljani dijelovi..u podnožju biljke...sve ispod toga je divljak! I ti divljaci budu zeleni baš...makar sam ja vidjela i crvenkastih...ali jako brzo rastu i list je drugačiji od cijepljene ruže...uglavnom, nemoj se ti ništa previše sekirat....vremenom ćeš naučit....meni je tako jedan divljak ljetos narasao pa sigurno metar...uopće ga nisam primjetila...ali mi je sva sreća, moj tata skrenuo pažnju na to....nakon toga...bar jednom tjedno prošnjofkam u sezoni oko ružica....i skinem eventualno koju potjeralu divlju grančicu! Wink
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 09:05
bome i  tog špancira sam se sjetila Big%20smile
ček sad malo...ja alstromerie stavila u teglu jer sam skužila da su osjetljive, a sad Hoyčika kaže da mogu i van..pa kaj ih mučim u tegli onda? smile42
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 18:39
Flavia pregledala ja sve i vidila da je moj stvarno twister kao i tvoj,a Zagorkin nije,ali je svejedno lip!!!Moj za sad po istom polako odpada sve više listova!Confused
Tvoj je sigurno lijep i vitak kad si ga koliko se sjećam stavila na spravu za vježbanje!!Možda bi i ja trebala kupiti jednu ako ga ne bi spasila barem bi im smile52bila manja!!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 19:11
Konti...ti napravi s alstromerijicama kak ti misliš da bi bilo dobro...mi ti nitko točno neznamo...najbolje napravi po svome pa kak bude. Vidli bumo na proljeće tko će biti u pravu! Za špancirung..samo ti navrati! Wink
 
Lika, baš sam maloprije škicnula tvoj twister...ali nisam stigla komentirat....i znaš šta sam ja došla do zaključka....možda mu mjesto na kojem je ne odgovara, ili ga možda trebaš malo ošišat na vrhovima, moža potjera nove grane...moj je kad sam ga unijela također odbacio par listića...ali to se smirilo i više ne odbacuje list...čak ima i nešto novih mladih grančica koje su svjetlije boje...nadam se da će tako i ostat. Više ne cvate i nema novih cvjetnih pupoljaka, ali se dobro drži....valjda vježba svaki dan...pa je još u formi LOL
Zagorkin "Rasta" je divan....on je noviji varijetet...nastao hibridizacijom twistera....prekrasan je!
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 19:13
nisam stigla komentirati ruže ali znaš da su divne... žuta mi malo liči na Golden tower ali ne 100% a lila ne znam...ovisi o mnogo toga ali i je blue river.Krasne su u svakom slučaju
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 19:18
Hanić Big%20smile...si došla! Ja sam malo gledala i ova žuta bi najprije mogla biti Berolina...a plava je definitivno Blue River...danas je taj cvijet u vazi ogroman i unutra ljubičast, a izvana rozo-ljubičast...prekrasne su i pune ruže i jedna i druge i divno mirišu!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 19:42
onda mislim da znaš moju sljedeću molbu jel'da? Kad budeš imala prilike i išla u goste moli za koju grančicu posebo od Blue rivera
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 19:59
Hanić...piknula sam ja 3 grančice od Blue Rivera...jednu ti pošaljem na proljeće, ako se primi....a ako ne...onda budemo slijedeće sezone ranije išli u "nabavku" LOL
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 20:07
ok Thumbs%20Up
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 17:15
Danas sam položila dvije grane clematisa Armandii....i to u teglice koje sam "spovezala" i objesila na brajdu...jer do zemlje grane još nisu došle....Hana, Bromi...držite fige da se zakorijeni jer su to položenice koje su namijenjene vama dvijema....Wink
...evo corpus delict LOLLOLLOL
prva položenica
 
druga položenica
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 17:22
Ovo je clematis Warsaw Nike...koji u ovim čudnim meteorološkim uvjetima izbacio cvijetak koji je bijeli sa crvenkastim rubom....inače je bordo boje LOL
zimsko izdanje clematisa Warsaw Nike
 
 
...penjačica Haendel...u zimskim uvjetima, nema jako izraženi crveni rub...tek se malo nazire na mjestima crvenkasta boja....ali lijepo miriši
 
čajevka Blue River - danas još veća i još ljubičastija
 
čajevke Blue River i Berolina, velikocvjetne i mirisne
 
malo narančasto-ljubičastih maćuhica
 
i još jedna slika cvjetnog stupa...sad se već i primjećuje određen napredak u rastu i  cvatnji maćuhica
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 17:24
aleluja!!!!!!!!!!! smile213  držim palce di god mogu da se prime!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 149150151152153 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,313 sekundi.