Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 41>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 22:16
moj božićnjak je opet vrijedan, cvjeta svakih par mjeseci. Očito je da mu na lođi jako godi jer evo kako danas izgleda. Za slikanje je unesen unutra, a onda naravno do kasne jeseni van. 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 09:29
smile55prelijep je!
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 12:59
imam ga i ja ali slabo napreduje, zapravo imam osjećaj da samo stoji, niti raste niti vene, već godinu dana isti broj zelenih listova, baš me zanima hoće li cvjetati na zimu.....
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 14:31
Ista stvar i kod mene, moj jedva da raste, tu i tamo neki listic, ali nista znacajno, izgleda kao da se za mrrrviiicuuu pomaknuo od dana kad sam ga kupila (treci mjesec) Confused
S druge strane ''uskrsnji'' raste i cvjeta ko lud...
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 15:52
uskrsnji još nemam pa ne mogu usporediti, ali ovaj na očigled stoji. baš me zanima hoće li cvjetati za božić, žao mi ga bacit lijepo je zelen, ne vene.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 20:07
I kod mog je isto tako. U dvije godine gotovo ništa nije narastao, ali zato  neprekidno cvjeta svakih par mjeseci.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 00:34
Taman kad sam rekla da ne raste, poceo je Big%20smile
Ima barem 5 novih izboja.
 
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 19:45
a ja mogu reći sto puta da ne raste, pa neće da krene.... jel znate u čemu je problem????Unhappy
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 21:25
Hmmm jedino što mi pada na pemet je stavit ga malčice na sunce, promjenit zemlju/presadit i malo prihranit...
naravno ne sve tri odjednom....
meni eto tek sada mali pelcerić koji sam slučajno otkinuo u 4-om mjesecu, sramežljivo pokazuje nagovještaj jednog listića...
a cijelo vrijeme je na direktnom suncu...
ostali veći božićni kaktus bacio je nove izbojke odmah nakon cvijetanja...
dok je cvijetao bio je u sjeni a sada kad mu listovi rastu polako sam ga približavao suncu i sada se krcka da listovi dobe onako tamno zelenu boju i da skupi snage za novo cvijetanjeWink
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 00:29
Originalno poslano od člana cvjetoljubac cvjetoljubac napisao:

a ja mogu reći sto puta da ne raste, pa neće da krene.... jel znate u čemu je problem????Unhappy
 
Pa ovak, ja ono sto sam napravila je da sam mu promjenila mjesto gdje sam ga drzala.
Zemlja je okej, to nisam imala sta mjenjat jer je posaden u novu zemlju za kaktuse.
Dobio je gnojivo, isto kao i ''uskrsnji'', ali to ga nije potaknulo.
 
Drzala sam ga isto ko i ''uskrsnji'', a to je na suncu.
Uskrsnjem to pase, ocito, jer raste ko lud (svaki dan novi izboji), ali ovom nije (ocito) pasalo, buduci da je intenzivno poceo rast u - sjeni, a na suncu je zivotario i nije se micao s mjesta.
 
Tako da probaj ili nesto od ovog sto je Brbe rekao, znaci ako mislis da je zemlja losa - promjeni.
Ako ga nisi gnojio - pognoji.
A ako mislis da je to sve u redu, ona jednostavno probaj naci neko drugo mjesto.
Ako ni to ne pomogne... ne znam...
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 19:25
hvala puno, evo približila sam ga suncu, stavila na prozor gdje stvarno ima sunca preko cijelog dana, zemlja je mjenjana nedavno, pa se nadam da će krenuti, javim vam, a za Božić nadam se da bude cvjetao pa da uživam u cvatu ako već ne u veličini ovog prekrasnog cvjetića.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 21:40
hej ljudi, krenuli su novi izboji, čak tri komada ali super s obzirom da do sada nije mrdnuo izgleda mu ovo novo mjesto godi,,,,,pozzzzzzdrav
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 09:05
evo i pupića, budem slikala kad procvjeta, baš me iznenadio.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 11:05
Moji božićni kaktusi bili su vani od proljeća u hladovini. Neznam kako mi je to promaklo, ali krcati su pupova. Znam da se ne smiju premještati kad propupaju, pa je moje pitanje - mogu li ostati vani cijele zime, pod terasom su pa nema opasnosti od prevelike vlage, a na moru sam .
Toliko su se razrasli da ni nemam pogodno mjesto u kući.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 15:46
Mislim da kod tebe slobodno mogu ostati vani. Sada ga nemam, ali znao mi je bez problema procvjetati vani i nikad ga nisam unosila u kuću, a u Rijeci sam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 07:45
Za ovih par dana gotovo su se svi cvjetovi otvorili, malo su uranili, definitivno ostaju vani.
Na vrh
ančica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ančica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 17:03
moj cvijeta sve u šesnaest slikaću ga jedan dan, svake godine fula božić
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 18:41
a ja sam mislila da je moj uranio....

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 21:42
Nisu vam kaktusi uranili. Proučite temu od 11. stranice na dalje i saznat ćete zašto su vam "uranili".
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 18:39

  isto se žuri,ali nema veze i Božić če začas
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.