Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lič (Gorski kotar)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lič (Gorski kotar)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 24>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 01:26
Predivno je prošetati i virtualno Ličem, pogotovo kad si to sve vidio u živo

Šteta da nema prvašica, no vjerojatno će se i to popraviti.....

Poljski cvijetići su predivni, koliko toga krasnoga priroda skriva u svojim njedrima

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 06:36

LOVRO i Lora - jako je tužno bilo čuti da nema prvašića ovu godinu. Nadam se da će se situacija popraviti, jer to odmah za sobom povlači i neke druge stvari - zatvaranje škole. Confused

Svratite opet! Hug

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 06:45
Draga Nataly,
Prošetala sam tvojim Ličem,krasne reportaže nam daješ,hvala ti na tome.
Davno sam bila u posjeti Šnježnoj,1992,doživljaj koji pamtim dan danas.
Lijep pozdrav,tmurnog.burnog,kišnog Omišlja.Hug
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 07:04
Nataly,
ti bi sa ovim svojim dosadašnjim prezentiranjem svoga mjesta diplomirala sa 5. Svaka čast, treba sve to pripremit, izvuć slikice, opisat,... uz sve druge obveze.
Prošla sam par puta kroz Lič, prema Novom i obratno, divan kraj.
Nona mi je pričala da je ona pješke išla mijenjat sol, slane ribe i dr. za krompir u Lič.
Koliko su se stariji nahodali?!smile199   noseći na pleći pune kofe.


Meni je preko Drivenika do Planine trebalo oko sat i pol, gore smo se prošetali oko šterne, nabrali malo dranjula (dren) i gragulja (mislim da je to bijeli glog) i vratili se nazad. Dobro, bila sam mlađa, ali su me dva-tri dana boljele noge.
Čestitke kćerci na postignutim rezultatima, a sin neka bude ustrajan i neka samo tako nastavi sa bendom.

Puno pozz

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 07:10
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

Područna škola u Liču ovu školsku godinu nije upisala niti jednog učenika Confused. Ova informacija djeluje mi zastrašujuće. smile78


Tu vam može samo šeks pomoći!   
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 07:33
je, vi mladi kaj čekate? Trebalo bu ovu zimu napraviti nekakvu redukciju struje, tak da vražji Tv ne bu delal. Negda dok ga ni bilo bilo je i više djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 09:09
Stalno nas zadivljuješ sa svojim reportažama. Ovaj "muzej dokumenata" je fenomenalan.
Nažalost priča o školi rastužuje.Upravo danas piše u NL da su Primorci i Gorani "izgubili" 4 razreda prvašićaCry.
Bojim se da problem nije tako jednostavan: nema struje... savjet Božikovina...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 10:09
Nataly često se vraćam na stranice, koje uređuješ i sa zadovoljstvom primjećujem da su sve bolje i bolje (ako je to uopće moguće).
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2011 u 17:03
Nataly, i ja opet bila kod tebe. Žalosti me što je manje dječice i što nema prvašića. 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 19:31

Belina, pokušala sam pronaći neku sliku Svetišta iz 1992., no nisam uspjela. Najranija fotografija za koju trenutno znam od kad potječe je 1999. jer na njoj piše godina. 

Evo slike Svetišta tada...






... pa početak radova današnje crkvice...






.. i na kraju unutrašnjost crkvice...




Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 19:43

Silvy, drago mi je da si i virtualno prošetala mojim krajem,  a pogotovo što ti se ovdje sviđa. S obzirom da si očito dio 051 ekipe, postoji velika šansa da opet dođeš u Lič i da ovdje popijemo kavu.
Ove priče što ti je pričala nona, znam i ja. Meni su pričali moji preci. Moje bake su pješačile u Bakar... po sol... Hvala ti na tako visokoj ocjeni za prezentaciju, nadam se da ću i dalje ostati odličan učenik...Wink i hvala na lijepim željama za djecu.

Spomenula si da je ovo divan kraj, pa evo nekolicina slika od danas i prije par dana.


U jednom ograđenom dijelu Ličkog polja pase crveno govedo (Red Angus), njih 300-tinjak. Prije nekoliko godina uvezeno ih je 80-ak. Uzgajaju se isključivo radi mesa. Podnose niske temperature, navodno su zimi samo pod natkrivenim prostorom.




Slijedeći prizori se dosta često mogu vidjeti u polju, paraglajderi su zaista jako aktivni.










Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 19:56

Božikovine, baka, Triša, Anaida - stvarno nam jedino ŠEKS može pomoći u popravljanju brojnog stanja učenika u školi.

A Gospinoj travi pogotovo hvala što me svrstala u mlade koji bi trebali praviti djecu. S obzirom koliko su moja djeca stara, ja bi već mogla biti i baka.Confused


Prije 10-ak dana u Lič u posjet etnografskoj zbirci i Svetištu došla je Američka novinarka Ashley Colburn, koja je za svoj dokumentarac o Hrvatskoj dobila nagradu Emmy. Sada snima nastavak.

Ovdje je link na jedan članak
http://www.liburnija.net/video-dobitnica-nagrade-emmy-snima-serijal-o-hrvatskoj/


A ovo je fotografija za uspomenu na njenu posjetu: moja malenkost, Ashley, predsjednik Etnografske udruge i snimatelj




Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 20:03

I za kraj, naravno slika biljke. Ovog puta to je samo jedna biljka tj. stablo. Odlučila sam se za to, iz razloga što su turisti koji su došli u posjet Etnografskoj i Svetištu (u protekla dva tjedna autobusima je došlo oko 340 turista), svi pitali za ime ovog stabla koje se nalazi ispred Svetišta.





Riječ je o mukinji, čijim slikama vas za danas pozdravljam...






smile78
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 20:03
Draga Nataly,
sjećanje si mi oživila,davno je to bilo u prošlom stoljeću.
Lijepa si mi,krasiš Lič.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 09:05

Hvala Belina Embarrassed, nije mala stvar dobiti kompliment od osobe poput tebe Wink

Sinoć sam zaboravila napomenuti da 06.10.2011. (petak) u 19,00 h u Rijeci (palača Garbas - Užarska ulica) otvaramo izložbu pod nazivom "Etnografski prostor Liča". Izložba će biti otvorena do 15.10.
Dakle, pozivam vas da dođete (pogotovo one koji nisu bili u mogućnosti doći 05.08. u Lič) pogledati predmete iz Etnografske zbirke. Za sada još ne znam kada ću biti dežurna. Možda ću morati dežurati i duplo duže od ostalih, jer u vrijeme kada se predmeti budu pakirali i pripremali za u Rijeku, mene nema Embarrassed - ja sam na tulumu u Ivanić gradu...Big%20smile   Skoro sam u Etnografskoj dobila otkaz zbog toga..Wink





Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 09:29
Od kad sam bila u Liču i sve to vidjela uživo, sa više gušta posjećujem ove stranice i čitam novosti Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 10:55
I ja sam prošetala tvojim krajem. Zgodno kako je svetište izgledalo prije..
A slika stada goveda ohrabruje....pomalo rijetko viđena slika nažalost.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 14:15
Kad smo prije nekoliko godina MM i ja bili u Švicarskoj nagledali smo se kravica koje su mirno pasle na mnogim njihovim livadama i brežuljcima.. Bilo ih je zaista na svakom koraku (ne ljubičastih Smile , iako su i te lijepe) a kako ih ima dosta i u Austriji - zaključili smo pola u šali a pola smo vjerojatno i istinu pogodili da su te države dobrostojeće i radi kravica i bikeca!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 14:31
Stigla konkurencija - pored naše novinarke Nataly, sad još i Amerikanka .

A mukinja - je li to oskoruša, nekako mi je slična onome što raste kod nas, ali nije baš ista, mi je zovemo skorušva
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 15:07
Mukinja je jedan od sorbusa, u rodu s oskorušom. Tu su još jarebika i brekinja, i neke druge koje nemaju hrvatske nazive. Ja ih sve volim vidit, a planiram i posaditi u svoj vrt, nešto poput kolekcije.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.