Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 41>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 21:11
ovo je danas poslikano
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 21:24
Prekrasni su mali kaktus.Ne mogu vjerovati da tako dobro izgledaju!Sve pohvale s moje strane.Clap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 21:54
mali kaktus....super izgledaju
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 21:58
mali kaktus, ti imaš pekrasnu kolekciju! ja se nadam da moji neće smrznuti se vani!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 23:30
Evo slika mojih koji na zimovanju u negrijanoj sobi (sad je tamo 10-11°C).
 
 
 
 
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 08:01
Moon,tvoje su lijepe velike,ja se nadam da će i moje tako lijepo narasti.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 19:19
mali kaktus...hvala, naravno da će tvoji aeoniumi narasti. Kod mene je samo jedan veliki, a 4 su malena (zapelcana)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 10:40
Originalno poslano od člana moon moon napisao:


Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Moon,tvoje su lijepe velike,ja se nadam da će i moje tako lijepo narasti.

Mali kaktus, nema frke hoće sigurno, samo trebaju malo vremena.

No, ovaj aeonium od @moon je priča za sebe.

Ako je vjerovati Lapšinu na mojoj slici je Aeonium decorum var. minor. Ili je to možda Aeonium leucoblepharum ?

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 18:29
Pinus...teško je odgonetnuti ovako po slici, no koji god da je divan je
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 15:00
moj crnac se oporavlja,posipala sam ga sa neopitroidom ,nisam imala drugo...ostali aeoniumi su mi super ,drze se za sad ,svi su mi u hladnoj prostoriji...e sad ,brine me zaljevanje ,prilično su isuseni al ja se vise ne usudim zalit ih ,prilicno su mi mokri svi sukulenti koje sam zalila prije nekih 10 dana (male teglice) pa se doslovno vise ne usudim zalit niti male teglice a o velikima da ni ne pricam
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 16:30
Moon, gledam kod tebe tvog crnca: odmah ispod rozete je stabljika svijetla i stanjena ? I kod mene je tako i to mi se ne sviđa. Hoće li na proljeće kad ih iznesemo van to nestati, tj, hoće li se stabljika udebljati i potamniti ? A rozete opet narasti i pocrniti ?
Ako se to neće dogoditi, ja ću svoju drastično ošišati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 19:32
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Moon, gledam kod tebe tvog crnca: odmah ispod rozete je stabljika svijetla i stanjena ? I kod mene je tako i to mi se ne sviđa. Hoće li na proljeće kad ih iznesemo van to nestati, tj, hoće li se stabljika udebljati i potamniti ? A rozete opet narasti i pocrniti ?
Ako se to neće dogoditi, ja ću svoju drastično ošišati.
 
Aeonium gubi crvenu tj onu krasnu tamnu boju čim više nema dovoljno sunca ili više nije izložen na suncu, dobiva zelenu boju. Čak i kad je u ljeto u sjeni, a ne na suncu ima zelenu bolju zbog nedostatka direktnog sunca. Znači tamna boja se vraća po izlaganju na direktno sunce, vraća se boja i stabljici i rozeti.
 
Stabljika koja je sad odmah ispod rozete zelena i svijetla je stabljika koja je narasla od vremena kad više nije bio izložen na direktno ljetno sunce, znači boja će se vratiti po izlaganju na sunce.
Razlika u boji dovodi više do optičke varke u zadebljanju odnosno stanjenosti no što je ona stvarno prisutna, tako da dsam ustvari za sada zadovoljna jer stabljika pri samoj rozeti nije stanjena.
 
Ako želiš odrezati rozetu, dapače, možeš slobodno jer će na mjestu reza niknuti više rozeta koje će s vremenom napraviti upravo ovakav oblik ili sličan ovomu kakav ima moj aeonium.
Ako se odlučiš na rezanje rozete odreži ju tako da i tu rozetu koju odrežeš možeš zasebno posaditi i tako razmnožiti aeonium koji potom dalje možeš nakon rasta orezati i formirati stabalce ili pak željeni oblik.
 
Lantana je negdje, mislim na njenoj temi vrta, lijepo opisala kad je aeonium taman, a kad je svjetliji, kako napreduje kad je posađen u bogatiju zemlju, a kako kad je u šktoj zemlji koje ima samo šaćica, kakav je kad se zalijeva i kad se gotovo i ne zalijeva. Ona je to sve isprobala i podijelila iskustva s nama svima. Takva iskustva su meni najdragocijenija jer tada možemo prema osobnoj estetici uzgojiti biljku onako kako je nama kao pojedincima najljepša.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 19:45
Super Moon, potvrdila si mi sve što sam si i mislila da je tako,sad mi je lakše.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 21:16
ja prije neki dan nisam mogla oprostiti ovome ljepotanu i nije mi ni mrvicu krivo



iako me neko nagovarao da ga ne uzimam jer sigurno već imam ovakvog doma... e pa nisam imala ovakvog, ali sad ga imam LOL
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 21:23

Bravo Natalija,prelijep jeTongue

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 21:28
Natalija...divan je
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 22:03
ne bi mu ni ja odolila Smile sad je krasan, a tek kad ga se sunce docepa...Thumbs%20Up
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 23:22

natalija, prekrasan je  smile94!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 06:23
hvala vam, promjenila sam sliku jer se tu bolje vidi Wink, baš je velik i krasan...
jedva čekam da otopli pa da ga iznesem, na skale više ne mogu iglu ugurati pa mi stoji tu uz monitor LOL, da mu se stalno divim
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 08:01
Stvarmo je prekrasan, a tek kad dobije pravo sunca i pocrni.....bit će zadivljijući.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.