Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 58>
Korisnik
Poruka
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 10:39
...molim vas, nisam sigurna da sam dobro shvatila... moju dejicu je nedavno  bura "stresla", otpali joj svi pupovi i cvijetovi, ali lišće i korjenje je u odličnom stanju - da li ju smijem staviti na balkon? Embarrassed... neće joj biti hladno?... valjam jel'da?!...Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 11:08
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Upoomoc...ne znam sto je s mojom dejicom...krenuli joj padati i zutiti pupovi prije par dana...ostala samo dva i sad vidim da su i oni pozutili ..nije mi jasno sto se dogada??? Cvijetovi svi zasad stoje na mjestu. Jel imao netko takav slucaj??


Neka su jako osjetljive na promjenu temperature. Da ju nije malo propuh uhvatio?
Ja imam jednog phala koji svake godine uredno potjera stapku, ali mu isto tako svi pupovi otpadnu. Nisam cvijet vidjela već dvije godine. Ove mu opet moram promjeniti mjesto dok ne pogodim gdje mu odgovara :/

Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 11:09
Originalno poslano od člana Lilly71 Lilly71 napisao:

...molim vas, nisam sigurna da sam dobro shvatila... moju dejicu je nedavno  bura "stresla", otpali joj svi pupovi i cvijetovi, ali lišće i korjenje je u odličnom stanju - da li ju smijem staviti na balkon? Embarrassed... neće joj biti hladno?... valjam jel'da?!...Clap


Možeš ju staviti na balkon, ali ne smije imati direktno sunce da joj ne sprži listove ;)
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 12:18
Evo malo mojih ;)






Na vrh
Božica-baka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica-baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 16:19
prekokrasne susmile55
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 17:33
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:


Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Upoomoc...ne znam sto je s mojom dejicom...krenuli joj padati i zutiti pupovi prije par dana...ostala samo dva i sad vidim da su i oni pozutili [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" /> ..nije mi jasno sto se dogada??? Cvijetovi svi zasad stoje na mjestu. Jel imao netko takav slucaj?? [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" />
Neka su jako osjetljive na promjenu temperature. Da ju nije malo propuh uhvatio?Ja imam jednog phala koji svake godine uredno potjera stapku, ali mu isto tako svi pupovi otpadnu. Nisam cvijet vidjela već dvije godine. Ove mu opet moram promjeniti mjesto dok ne pogodim gdje mu odgovara :/

Emily, nije propuh....mislim da sam ju previse zalila...a neusudim ju se sad presadivati jer ima 5 cvijetica....jel ti se dogadalo to od viska vode?
Emily ove tockice ce me hipnotizirati ako ih jos budem gledala...ocaravajuce
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 19:20
...ajme baš su lijepe...Clap ...ja nisam odolila i kupila si jednu mini mini dejicu...

 


...a zalijevam ju normalno vani, ili?... sorry što davim...
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 19:26
Bugic, ne znam za višak vode. Ja sam ti lijena za zalijevanje (valjda mi zato i idu orhideje). Pusti ju sad da se dobro prosuši, nadam se da nije korijen stradao od previše vode.

Ja moje orhideje potapam svakih 7 dana. Znači, napunim ukrasnu teglu vodom, ubacim orhideju unutra na nekih 20 min, dobro ju ocijedim i vratim u teglu ;)
U šta je posađena mini orhideja? Ako je u sphagnumu, možda ćeš morati malo češće jer se on brzo suši u tim malim teglicama. Vidiš kad je tegla jako lagana ili kad nema vlage na stijenkama, ponoviš postupak Wink
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 19:31
Emily...to mi jedino preostaje..i nadati se da nece propasti cijela... Hvala puno
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 19:46
... ne znam što je sphagnum... i ja ih zalijevam potapanjem, a svaki 2-3 put ih pognojim... i tuš ujutro (ne svaki dan -ne stignem)... strah me iznositi van jer kod mene navečer dosta puše, visoko sam (15.kat) i na vjetrometini... tu puše cijelu godinu...

EDIT... malo sam googlala i mislim da je u sphagumu, ali je tako bila jadna natopljena vodom da je plivala...
Na vrh
Jall View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jall Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 20:34
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Originalno poslano od člana d.i.n.a. d.i.n.a. napisao:

Ova ljepotica ne prestaje cvasti već godinu i pol, i to pod napadom vunastih ušiju.

bistra at 2012-05-07

Kakva bi bila da je nista ne napada????
Moj [IMG]smileys/emot89.gif" align="middle" />


I ja bi ovo
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 23:08
Bit će rasprodaje, samo prati forum, tu cure sve znaju, kako dobit ljepotice po smiješnoj cijeni...
Dobrodošla!
Tena 28.3.2010
Na vrh
tina1411 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tina1411 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 20:09
Dobar dan evo htjela bi vam pokazati moju ludu orhideju kod mene je već 4g i svake godine cvjeta ko ludaSmile

Shot at 2012-05-15
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 08:18
Vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu stvarno je predivno luda
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 08:19
Ja bi ju na tvom mjestu presadila u veliku okruglu teglu na nekom stalku da ima jos vise mjesta.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 08:20
E da i sta joj radis da toliko cvjeta, kol cesto ju prihranjujes, zaljevas, sve nam reci :)
Na vrh
tina1411 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tina1411 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 10:11
Pa da vam budem iskrena njoj uopće netreba puno pažnje ja ju zaljevam svakih 10 dana i uvjek ju prehranjujem kod tog zaljevanja i tu i tamo joj pošpricam lišće:-)
Na vrh
tina1411 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tina1411 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 20:17
Hvala,hvalaSmileSmileSmile
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 20:18
Koja divota.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 20:35
Ovo je čudo od dejicesmile106
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.