Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 08:47
Bas ste bili vrijedniClap.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 13:54
Otok, paulownia je boženstvena, a novo cvijeće je vrlo interesantno Clap
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 20:42
Vrijedna mama, pa vrijedni i sinovi Clap, a najveća nagrada će vam biti kada to sve procvjeta i zamiriši.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 12:04
i mala vaigela, ali ipak cvate
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 12:00
Između mene i susjeda je jedan ružan visoki zid, a na njega je susjed stavio još ružniju ogradu, ali moram priznati da je felicija prekrasna
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 08:41
Ove sam slike stavila već pod drveće - paulownia, ali zaslužuju da budu i u mom vrtu, prava je ljepotica, svi prolaznici zastaju i promatraju je, slikaju
 
 
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 13:34
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:


 

 
kako se zove ova sa bijelim cvjetićima?
 
 



Meni listovi ove biljke liče na cvijet što mi je brat kupio u Zagrebu u botaničkom vrtu. Ali cvijet mi ne odgovara -dracocephalum grandiflorum.

Meni osobno su ljeoše obične pelargonije, ove engleske slabije cvjetaju.

Cvijeće ti je prelijepo.smile99
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 16:44
Draga Otok meni ti ovo plavo više liči na nemeziju nego na toreniju, u svakom slučaju je jako lijepo
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 12:03
za danas još samo malo gazanija, zasad cvatu samo ove u žutim nijansama
 
 
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 11:57
Evo što se događa u mom kamenjaru
 
dragoljubi su počeli cvasti
 
 
tu sam posadila svašta
 
 
 
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 12:38
Lantana je tek sada počela bacati listiće, ovaj grm ispod nje će uskoro procvasti. sreća što ne cvatu u isto vrijeme, jer je lantana žuto narančasta, a ovaj grmić roza lila, pa si bo bojama nikako ne pašu
 
 
jučer je vrijeme bilo očajno, uspjela sam samo posaditi ove dvije biljčice u kamenjar
 
 
kako se zove ova sa bijelim cvjetićima?
 
 
 
dobila sam i ove pelargonije sa šarenim lišćem i sa nekakvim izgužvanim lišćem¸
 
 
 
tu su u loncima verbene, milion bels i torenija
 
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 08:56
U subotu je i kod nas bio sajam cvijeća, a ja karakter uopće nisam išla
(jer je "karakter" u petak bio u rasadniku i kupio ovo:
 
metrosideros (ovaj još nema cvijeta, ali cvijet bi trebao biti crven, sličan cvijetu četkavca, samo ne izdužen, nego okruglast - vidjela na slikama)
 
 
 
 
lantana - cvijet plavo lila (ovakvu nisam imala)
 
 
 
jedna neobična pelargonija - list i cvijet nekako špicast (vidjet ćemo kad procvjeta)
 
 
viseći lotus
 
 
i ovaj plavi cvjetak, ako netko zna ime molim da napiše
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 14:39
Otok predivan izbor, a tvoja žuta margeritica cvjeta u mom dvorištu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 16:18

Zbilja ste vrijedni vas troje! I napravili čuda posla!

A i ove pelargonije su  zanimljive i lijepe!

Baš je gušt šetati tvojim vrtom a i otokom sa tvojim slikama!.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 11:41
Ovaj viseći lotus sam najprije vidjela kod Lane onda sam ga u subotu vidjela i uživo u Opatiji na sajmu, ima u žutim i u narančasto-crvenim bojama, predivan je ali nije bilo malih sadnica nego samo veliki u već visećim teglama. Jako je efektan
Lijepe si biljke kupila i jedva čekam cvijet od metrosiderosa - nema lijepo ime, ali će cvijet sigurno biti divan Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 11:29
Ako ste mislili da ćete danas proći bez mene, onda ste se prevarili, možda i bi, ali ..... moram ovo napisati
DA NEMA NAŠE LANTANE TREBALO BI JE IZMISLITI,  jučer me je obradovala sa toliko novih biljčica, ona je meni (a kako vidim i drugima) poslala pola svoga prekrasnog vrta, ja ću kod sebe imati jedan mali Brač.
Jučer sam se cijelo popodne divila tim biljčicama, sadila ih u pitare dok ne smislim plan sadnje u vrt. 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 21:04
Otok, rado bi ti se pridružila jer obožavam kamen, vrt je predivan, čestitka tebi i sinovima smile64
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 12:15

Kod tebe kao i uvijek prelijepo i posebno!

 

Ako se ne varam ona pelargonija sa špičastim lišćem bi mogla imati krupne šatirane cvjetove.Kad sam bila u subotu u mbm rasadniku imali su puno takvih ili vrlo sličnih, zapravo je lišće bilo dvije vrste ali ne kao naše "obične" i pisalo je engleske pelargonije 22 kn/komad za razliku od naših 10kn/komad. Ali je cvijeće kod ovih engleskih bilo predivno. S nestrpljenjem ćemo čekati da tvoja procvjeta!

 
Čovjek zbilja mora biti karakter pa ne "navaliti" kad vidiš takve sadnice!Wink
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 08:38
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

Draga Otok meni ti ovo plavo više liči na nemeziju nego na toreniju, u svakom slučaju je jako lijepo
 
Hana, prošle godine sam imala toreniju, ovo se je samo zasijalo, pa sam po tome pretpostavila da je torenija, istina cvjetići su malo manji nego na prošlogodišnjoj kupljenoj biljčici
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 13:16
Ma ja bi trebala biti karakter i što se tiče novca, a još više što se tiče prostora u vrtu.
Išla sam zapravo po zemlju, ali imaju zaista prekrasnih biljaka, puno njih za mene potpuno novih, pa sam se još pravila važna pa pitala da li imaju viseći lotus (naravno da su imali), onda su mi ponudili tu neku novu pelargoniju. ......
Ali malo sam se i prošvercala, imaju popust za iznajmljivače soba i apartmana, pa sam progurala tuđu karticu 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.