Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 243>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 09:49
Natali to je sukulent, a zove se lampranthus i ima predivne roza cvjetove promjera skoro 10 cm. Na žalost lani mi je djelimično smrznuo, ali ne sav, pa ću ga i ove godine ostaviti vani. U južnim krajevima ostaje vani, spušta se po zidovima, također u Mošćeničkoj dragi i ne smrzne.
No naravno kod tebe mora biti u kući, ali mu osiguraj veliku teglu jer se prilično širi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 12:00
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 13:49
Antonija kud si krenula draga - pa još "točno u podne" -dalek ti je put od tebe k meni, ipak preporučamsmile115
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 18:47
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Natali to je sukulent, a zove se lampranthus i ima predivne roza cvjetove promjera skoro 10 cm. Na žalost lani mi je djelimično smrznuo, ali ne sav, pa ću ga i ove godine ostaviti vani. U južnim krajevima ostaje vani, spušta se po zidovima, također u Mošćeničkoj dragi i ne smrzne.
No naravno kod tebe mora biti u kući, ali mu osiguraj veliku teglu jer se prilično širi.
 
 
Triša,da li se ta biljka možda zove i  šćulac,koji je jestiv?
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 18:52
 Draga Triša tvij vrt je bez obzira na godišnje doba uvjek prelijepClapClapClapClap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 19:53
Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

i
 
 
Triša,da li se ta biljka možda zove i  šćulac,koji je jestiv?
Nisam to čula i ne vjerujem jer to su listovi dugački 5-6 vm debljine oko 1 cm trokutastog oblika, možda te podsjeća na neku drugu biljku.
 
Tikviću hvala ti lijepa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 19:54
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:



 
 

Kako se zove ova biljka što raste oko agave?
Lantana mi je poslala tu biljku. Posadila sam je u vazu pa stavila u kuću. Znam da kod tebe zna ponekad biti ispod 0, pa me iznenađuje što je vani (mislila sam da ne podnosi minuse).
 
Nataly, dala sam ti ga kod hamare na kavici. I još nekima, ne sjećam se a možda sam i pogriješila.. Znam da sam djelila a imam još za dati ako prežive zimu. Isto važi i za Trišu, imam i za nju, na kavici nosim. Meni na Martinkovcu nije opsato ali zato se drži u Njivicama pa ga onda rasađujem. Dobila sam i žuti isti takav od jednog "prijatelja" sa foruma ( da ne mislite da sam svetica..)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 19:57
He-he draga moja nismo ni mislili, a nismo niti primjetili oreuolu oko tvoje glave. Meni ne treba lamprantus, jer ga imam i za podjeliti, no svake mi zime djelimično smrzne, pa neka taj tvoj u Njivicama, ako bude smrzotine ode i moj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 20:40
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

[QUOTE=Triša]i
 
 
Triša,da li se ta biljka možda zove i  šćulac,koji je jestiv?
Nisam to čula i ne vjerujem jer to su listovi dugački 5-6 vm debljine oko 1 cm trokutastog oblika, možda te podsjeća na neku drugu biljku.
 
Nije to šćulac. Šćulac se još zove motar ili petrovac, raste baš tik uz more i jestiv je (kiseli se)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 21:23
Eto odgovora Mikici, valjda će biti zadovoljna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 22:43

toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 00:40
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:



 
 

Kako se zove ova biljka što raste oko agave?
Lantana mi je poslala tu biljku. Posadila sam je u vazu pa stavila u kuću. Znam da kod tebe zna ponekad biti ispod 0, pa me iznenađuje što je vani (mislila sam da ne podnosi minuse).
 
Nataly, dala sam ti ga kod hamare na kavici. I još nekima, ne sjećam se a možda sam i pogriješila.. Znam da sam djelila a imam još za dati ako prežive zimu. Isto važi i za Trišu, imam i za nju, na kavici nosim. Meni na Martinkovcu nije opsato ali zato se drži u Njivicama pa ga onda rasađujem. Dobila sam i žuti isti takav od jednog "prijatelja" sa foruma ( da ne mislite da sam svetica..)


Ja sam na trenutak pomislila da je to "Pustinjska ruza" ! Ako bi bilo i za mene kad dodjem u HR rado bi se prijavila  LOL a vrlo rado bi u zamjenu dala nesto drugo !
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 00:45
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Free kad bi samo znala koliko je to zadovoljstvo kad nam na kavicu dođe netko tko nije iz Rijeke, to je tek ono pravo. Pa nadam se da će se to jednom ostvariti.
 
Fany, baš me razveselilo ovo tvoje veliko sunce, nakon toliko kiše danas je i u mom vrtu sjalo.

Triša, da sam znaš koliko sam se puta lupila šakom u čelo kaj sam se tak kasno registrirala na CIF!!!!   Prošle godine sam bila 6 PUTA u Rijeci, na KBC-u, da sam bacila oko barem prije...........uh koji bi to bio rusvaj!!!   A i ovak sam preselila svaki put kofer cvijeća i kamenja, čak sam i garderobu ostavila u bolnici kaj je nisam mogla nositi od cvijeća!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 08:35
Draga dođi ti ovako, nebi mi bilo drago da dolaziš zbog bolnice, jer onda nebi mogli tulumariti, a ekipa 051 jedva čeka da te upozna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:34
Posadila sam taj lampranthus u vazu i stavila na hladno mjesto u kući. Sad mi je najbitnije da vidim mogu li ga održati na ovakav način do proljeća.. Koliko dugo i kad otprilike cvate? Pitala bi ja Lantanu (ona mi je poslala pelcere), ali razlike u našoj klimi su ogromne - ti si mi ipak bliža...Tongue


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:41
Natali meni je lani cvao već u šestom mjesecu i sigurno više od mjesec dana, ali prvu godinu nemoj očekivat cvijet, nije ni moj cvao.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:44
, da ti pojasnim Triša, krenula san da vidim nove slikice tvoga cvijeća a ono ništa novoga!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:52
He-he, kod mene je potop, baš se ništa ne događa, a ustvari sam krenula stavit Nataly sliku lamprantusa, koji na Rabu raste u svim dvorištima i zaista je čudesan.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 22:13
Lijepa ti ta moja Agavasmile139
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 22:21
Ali ovaj lamprantus je zaista čudesan,a da li on cijelu godinu cvate?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 185186187188189 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.