Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Primavera galerija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Primavera galerija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 44>
Korisnik
Poruka
saara View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 900
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 18:32
i kivi, i kivi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 19:06

Primavera vaze su tako lijepe,posebne.Ali moja najdraža boja je zelena kao i ona narukvica.Bez riječi sam..........prakrasna je!!!smile211

Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 21:18
Originalno poslano od člana Primavera Primavera napisao:

Drage moje rožice Wink , draga Rose i Rose2, puno vam i iskreno hvala kaj me i vi dižete iz...da ne velim onu grdu riječ smile79
 
Draga Rose2, samu narukvicu relativno brzo složim, ali dok napravim sve elemente treba jako puno vremena, ovisno o kojoj voćkici se radi...npr. za maline i kupine, gdje je svaka ova točkica posebno stavljana na osnovni oblik, dakle za 1 malinu mi treba cca 3/4 sata, a s pečenjem, hladjenjem i lakiranjem i znatno više....što je voćkica manja treba više vremena. Najmanji je problem s limunima i narančama, to napravim kao tubicu, kobasicu, stručno se to engleski zove cane i onda samo režem, stavim kukicu i pečem...kasnije, kad se ohladi brusnim finim vodenim brusnim papirom i lakiram...za ove voćkice ne želim raditi kalup iako bi tako išlo brže, jer hoću postići što prirodniji izgled (a ne GMO Wink )....ista je stvar i s ovim jagodama-magnetićima, makar bi išlo brže da sam ih napravila pomoću negativ-kalupa, ovakve su mi ljepše, a MM veli da bi bez razmišljanja posegnul za kojom da ne zna od čega su....hello
 
  stvarno pohvalno ja za to nebi imala zivaca da tome tak dugo treba sve bi to prije kraja zavrsilo u nekakvom kosu stvarno svaka cast radovi su ti predivniWink
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 23:11
Rose, Saara, Mare-nostrum, Rose2 smile78smile78smile78smile78...baš ste srčeka...
 
...draga Saara, izgleda da smo od iste sorte smile78...davnih, davnih dana kad smo još hodili u Trst po robu, šetamo MM i ja onom glavnom ulicom kojoj se više ni imena ne sjećam, tražimo odijelo za njega i vidim ja jedno preko ceste u izlogu, a cesta široka ko avenija...predjemo i do dućana, vidimo odijelo prvoklasno, bacimo pogled na cijenu..kad ono...prava sitnica u ono vrijeme 3.500 dojč maraka Confused ...naravno, pravi Armani...a tako mi je i dan-danas, gdje god mi pogled zaluta ili ruka zapne za nešto uvijek baš najskuplje...BTW, sve gotovo, sutra šaljem fotke na PP....kooooonačno Wink
 
...draga Mare-nostrum, i ja silno volim zelenu boju, dosta sam i iz polimerne gline radila u zelenoj boji....ona me doista odmara...hvala ti puno na pregledu moje galerije smile78
 
...draga Rose2, nekako ne vjerujem da ti nemaš strpljenja, mislim da je ono itekako potrebno za izradu onih tvojih čipkanih ljepota, pitanje je samo sklonosti pojedinom materijalu...ja npr. jako volim žicu, ali imam dvije lijeve za radit s njom, obično pol koluta bacim prije nego dobijem kakvu-takvu smotuljicu koju želim...i tebi velika puuuusa smile78
 
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
saara View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 900
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 23:41
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ee

smile93



Na vrh
Božica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 565
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 08:11
Meni je posebno zapala u oko ova boca...ali i svi tvoji radovi su mi prekrasni...jako lijepo radiš primavera..prava si umjetnica...smile120
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 12:06
Primavera opet povrđuješ da si neponovljivi majstor i znalac!!!
 
Mogu si samo zamisliti koliko strpljenja treba da bi se dobio ovako lijepi rezultat.
 
 
Skidam kapu, smile120ali to sam već davno utvrdila da si  smile120
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 19:41
Hvala vam puno svima na toliko lijepih riječi i strpljivom čekanju nečeg novog....pa evo, ima nešto, za početak nastavak mog voćnog niza, mada su i ova narukvica i privjesci-ogrlice slični prethodnima, ipak nisu posve isti...sitni ih detalji ipak razlikuju...
 
...voćna zveckalica po želji jedne naše drage forumašice...naglasak na C vitaminu Wink
 
 
i u otvorenoj verziji...
 
 
i dvije privjesak-ogrlice, obje na temu C vitamina, prva na slobodno vezanje na duljinu po želji i druga standardna s kopčicom...
 
 
 
...sve je rukom modelirano iz polimerne gline, pečeno, hladjeno, polirano, lakirano, uz dodatak akrilnih boja i posrebrene žice, te nešto perlica od češkog stakla....
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
saara View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 900
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 19:46
Ja oduševljena. bravoooooooooooooooooooooooooooooooo. Aj pokaži im i ono.
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:09
I još nešto novo....uz dopuštenje naše drage Saare, evo slikica broševa i jedne cuff narukvice koji će svi ponosno šetati prelijepim Dubrovnikom smile71
 
 
...broš od sivkasto-crno-marmorirane polimerne gline s transferom Munchovog "Krika", patiniran s malo srebrne patine...
 
 
....možda bolji poznavaoci Klimta znaju kako se zovu slike koje su po želji korištene u sljedećim radovima...ukratko, svijetla teta koja si drži frizuru, na brošu osnovne smedjo-ljubičasto-crne boje koja je proizašla prema tonu slike koju sam dobila nakon printanja, sama slika radjena tehnikom direktnog transfera, uokvirena s malo srebrnih listića koji su mjestimično raspucani, slika zaštićena i naglašena lakom, a ostatak broša samo poliran...
 
 
 
...i na kraju, set, broš + cuff narukvica, sve opet radjeno kompletno iz polimerne gline, narukvica unutra ojačana žicom, slika "zlatne" žene prenesena tzv. omotanim transferom, a crna podloga i na brošu i na narukvicu podražava izgled lava-kamena koji se dobije umetanjem zrnaca krupne morske soli u glinu prije pečenja...ovo je bila teška bitka, samo ova slika pokazivala je čudne simptome, ne želeći se uhvatiti iz meni nepoznatih razloga, tako da je ovaj set nastao iz trećeg pokušaja...treća-sreća Smile
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
saara View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 900
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:15
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEE.
 
Je kako će meni doputovat lijepi nakit. Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Apsolutno sam sretna i zadovoljna i već planiram sljedeći polimerni zahvat
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:20
zveckalica je genijalna,vesela,razigrana,ma nema riječi,a medaljon je superrrrrrrrrsmile93

saraa blago ti se,imas čast nosit nakit koji je radila primavera
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:20
Draga Saara... smile95smile95smile95smile95smile95
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:24
ajme Primavera odlično je, a ova crna narukvica ti je mrak.......smile211
Na vrh
saara View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 900
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:35
A ja sreeeeeeeeeeeeeeetna. Večeras sam sigurno najsretnija žemska na forumu
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:41
Originalno poslano od člana saara saara napisao:

A ja sreeeeeeeeeeeeeeetna. Večeras sam sigurno najsretnija žemska na forumu
jesi,to sigurno!
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:55
Aaaaaajme, prekrasno je!!!!!Sve je za čistu 10-tku!!!smile71
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:56
Joooj, cure drage, hvala, hvala, sretna sam draga Saara što sam te konačno razveselila , drage moje Rose i Mare-nostrum veeeelike puse šaljem smile95smile95
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:57

Sorry draga Monna, porukice su nam se krajcale, naravno i tebi velika pusa i puno hvala smile78

moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
lluvia View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lluvia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 21:20
Primavera... kad sam prvi put vidjela ovaj nakit s klimtom, ozbiljni ti kazem prosli su me trnci. Sta reci - ne znam, ali da je savrseno - je. smile94

Saara... imas i zasto biti najsretnija...:))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.