Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 190191192193194 381>
Korisnik
Poruka
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:15
Ljudovi ne dirajte u vrijeme,jaasno vremenom Bog upravlja i mi tu ne mozemo nista.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:33
A imaš ti Pustilka pravo! Bolje ne dirati u vrijeme koje nam i tako ne ide na ruku....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:36
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 23:17
smile63eto kako će biti da se znamo ravnati
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 09:05
Yeeeesssss, ljudovi dragi danas nam dolazi proljeće!

U to ime vas lijepo pozdravljam i odoh, gibam, idem nastaviti sijati u plasteniku!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:04
Jutrooo!!!!

Eh, niš se ne veselim vele da bu ovaj vikend snijeg. Kaj ste sijale?

Meni su nikli flanci paradajza, crne paprike, cikla koju sam posijala u role od toalet papira, peršun isto, brokula, patliđan, šorokšari paprika mi niće, nešto začinskog je niklo.

U role od toalet papira sam posadila bob, pošto se nemre vani, a vele da se bob sadi u rano proljeće jer ne podnosi previsoke temp. i baš, da ga ne ureknem mi je lijepi, do 5 cm visoka, debela stabljika.

Pripremila sam si zemlju i role za grašak. Jer ako ovak nastavi snijeg bi moglo biti do svibnja. Metnula bum i grašak u role, pa dok se bu moglo sve zajedno u zemlju.
Slijedeći dan ploda je u subotu, onda bi mogla to.

Pripremila sam si i zemlju za presadnice cvijeća, danas se radi sa biljkama cvijeta, pa ću nešto sijati.

Cikla, peršun i bob koji je u rolama je super, ali ispod paradajza su mi se po zemlji pojavili neki lišajevi i plijesam, biljke su za sad u redu. Jučer sam zalijala sa kalcijem. Jednostavno sam otopila jednu šumeću tabletu kalcija i zalijala. Kad se na voćkama pojave lišajevi i plijesa onda vele sipati vapno ispod, pa bumo vidli. Maknula bi taj gornji sloj ali se bojim da ne oštetim tek nikle biljčice.   

Ima netko prokušani recept za takav problem?

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:25
Gt, ovo s plijesni i lišajevima, to se događa zbog nedovoljnog strujanja svježeg zraka, isto je bilo i kod mene u plasteniku, no čim sam počela provjetravati plijesan je nestala....Za lišajeve ne znam, ali ovo s plijesni je uglavnom to. Ja imam još neke začine posijati, dvije vrste zelja, celer, pastrnjak, ma ni sama ne znam što ću sve još nabacati u plastenik..Također još hrpetinu cvijeća, nešto jednogodišnjeg, nešto trajnica i tako, valjda će od svega nešto i biti..A to što kažeš za bob, pa ja sam ga lani imala i nisam primjetila da ne podnosi visoke temperature osim što tada uši više navale, inače ne znam da li je svejedno koja je vrsta boba, neki ga siju u jesen pa im dođe ranije za berbu...Nisam nikad tako sijala ni bob ni grašak, pa ne znam da li ga je pametno seliti ili presađivati. Baš ćeš me obavjestiti kako će ti to napredovati.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:51
zelje i kelj bum i ja sijala, a celer sam uvijek kupovala presadnice, da za bob vele da na vrućinama ga unište uši, zato sadim u te role sa kojima se sadi u zemlju da je diram korijen. Fala ti za savjet.
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 12:28
O povrćari moji, ja sam neki dan neke trajnice pesađivala i sad imam bazenčiće na vrtu a na kosom je terenu..nikad nije tolko vodurine bilo..a za doček proljeću koje dolazi za koji sat,idem si peć nakuriti ..
GT sretno s presadnicama..
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 13:03
danas sam pregledala moj davno posijani grašak-visoki.mogu vam reći da je niklo svako zrno.malo je na nadignutom terenu pa mu nije mokro.oko njega sam posadila peršin koji sam jesenas posijala,ali mu udarila trava.ostalo još čekamo i pomalo ispuštamo vodu iz vrtnih bazenčića
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 13:54
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

zelje i kelj bum i ja sijala, a celer sam uvijek kupovala presadnice, da za bob vele da na vrućinama ga unište uši, zato sadim u te role sa kojima se sadi u zemlju da je diram korijen. Fala ti za savjet.


Nema na čemu draga, zato smo tu da jedni drugima pomognemo!

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 13:56
Neću nikamo žuriti, malo pomalo, stignem sve posijati...ionako je dosta mokro i kod mene, zemlja se samo sjaji od vodurine...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 13:57
Curke ajde dođite na jednu Imam mali odmor, taman za pa opet gibam u plastenik!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 17:01
Posijala sam sad nabrzinu dio dajzeka, jos je ostao dio al sam mrtva umorna :/ cekam da stigne grijac za moj majusni plastenik, bez njega nema smisla da selim sadnice van kad ce za vikend u*rani snijeg opet, a prije toga solidni minusi :(
Nemam vise plasticnih posudica, najbolje su mi one od sitnog voca, al potrosila sve... A negdje sam vidjela da su se i prodavale za sicu al da se ubijem nemrem se sjetit gdje O_o
velika gorica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 17:12
Ja sam konačno završila sjetvu povrća u plasteniku. I jedan dobar dio cvijeća je gotov, posijan, ostane mi još nešto cvijeća i to je to...Moj plastenik je krcat, još malo pa se neću moći okrenuti unutra, baš mi fali još jedan..... Onda bi to bilo nešto, ovako mi je premalo prostora za tako puno biljaka. Wolfsbane kakve to posudice tražiš? One prozirne ko kutijice? I ja sam nešto sijala u takve posudice, nešto u plastenik,a nešto u one multiploče od stiropora...Ima da se umorim ko magare noseći to van natapati u vodu, pa onda opet unutra...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 17:24
Joj stiropori su super, proslih godina sam sve imala u njima, ali da, malo zeznuti za zalijevanje i posebno za manevriranje. Sada imam puno previse toga, a malo mjesta pod svjetlom pa sam isla u casice i te plasticne posudice. Znas kakve su posudice za jagode, e te su idealne velicine i vec imaju rupe na dnu, bas su mi super. Negdje u cetvrtom mj cu svejedno sijati tikve zimske i ljetne u stiropore, za njih je to i dalje naj opcija meni.

Sto se velicine plastenika tice, da je neznam koliko velik ja bi to sve uspjela popunit, bez problema :D pretpostavljam da i ti. Moj plastenik je ona neka mini mikro kucica iz lidla, al bilo sto samo da rasteretim prostoriju u kuci di je sve :D
velika gorica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 17:32
Da znam za te posudice od jagoda, ja sam si čak ostavljala i one od mesa, od gljiva, uglavnom od svega i svačega...Moram reći da se te multiploče od stiropora kod mene i nisu baš pokazale kao nešto extra, ali mogu poslužiti...Meni je najbolje kad ja to sve mogu posijati u zemlju, unutra u plasteniku, no nemam toliko mjesta. Bez obzira što se nekome plastenik od 6x3m čini velikim , meni je to malo, premalo prostora za sve ono što bi trebalo biti unutra...
Imam i tu mini mikro kućicu, samo moja je iz Kauflanda, no ta je poslužila za neke druge svrhe...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 18:24
meni su super PVC posudice sa poklopcem odozgora
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 18:26
ja posijala shery rajcice dvije vrste prvo ih natopila u caj one od viz.odma potonuse,a tvoje monstera vise od pola ostade da pliva jao jets ih kasnije tesko posijati slijepe se,ima da mi sve nikne na jednom mjestu.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 19:38
I što sad hoćeš reći da zato što nisu potonule, da ne valjaju?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 190191192193194 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.