Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 197198199200201 243>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 22:08
stefica.n, podsjeća me na aichryson  

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 22:17
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:


koja je ovo biljkica,navodno ima cvijet sličan zjevalici

streptocarpela, ja bi rekla
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1466&PN=9&title=streptokarpela-streptocarpella-saxorum
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 11:53

Evo slikano po danu.
moon, ne znam kakvih ima aichrysona, ja imam dva ali drugačija.
Mari nije streptocarpela,ovo si sitniji,sivi,dlakavi listići.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 14:43
stefica.n, ovakvog imam ja. Na prvoj stranici teme o njemu , natalijina slika, a čini mi se i ona pinusova. Moj je tamo mislim predzadnja slika. To je taj dlakavko. Ne isključujem mogućnost da sam u krivu, mada rekla bih da je. Možda se javi natalija ....
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 14:51
Hvala moon .
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 17:39
Stefice... nešto sam googlala danas i vidjela sliku ove trajnice... daj pogledaj da nije možda to

Ballota pseudodictamnus


belica,zagreb
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 01:43
Imam Ballotu u vrtu,nije to,garant
Na vrh
dj3zma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Ožujak 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dj3zma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 17:12
Molila bih pomoć oko naziva ove biljke.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijeceepoznato/67415.aspx -
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 18:18
Mislim da je zeleni hlorofitum.
Na vrh
malčer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Ožujak 2014
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malčer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 10:18
Dali netko zna koja je vrsta Aloa koja se sada prodaje u Lidlu.Hvala.
Na vrh
blackmarla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blackmarla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 01:53
Ne razumijem se u biljke pa vas molim za pomoć. Ovo je biljka koju imam preko 10 godina i dobila sam je na poklon kad je bila jako mala, u međuvremenu je jaaako narasla a prvi put prije neki dan su narasli i cvijetovi. Cvijetovi su rasli brzinom svijetlosti, za ne povjerovati, a od danas je i procvala. Miris je intenzivan i kao pravi parfem. Nama pravo iznenađenje jer smo do sada tu biljku zvali kukuruz. Bome nam je dokazala da smo u krivu. S obzirom da je odjednom postala tako zanimljiva sada želimo saznati koja je to biljka. Molim pomoć kod identifikacije. Ispričavam se za naopako okrenute slike, nadam se da neće predstavljati problem.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 02:13
drvo životaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
blackmarla View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blackmarla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 02:14
To je bome bilo brzo. Hvala!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 07:01
Aloe vera var. chinensis
belica,zagreb
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 10:00

Postoji jedna biljka koja cvjeta u studenom ili prosincu u kontinentalnom dijelu,sad stvara sitno žuto sjeme. Nemam sliku.Da li možda imate kakve ideje što bi to moglo biti?

Na vrh
lekolega View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Ožujak 2014
Lokacija: Našice
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lekolega Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 12:31
nađena u vodi i pored vode. zanima me koja je ovo vrsta mente/metvice zato sto sam cito da ulje "pennyroyal" metvice je toksicno. a nema mi smisla da onda uzgajam otrov. mislim da je rijec o barskoj menti (mentha aquatica) ali nisam siguran. ne bih se htio neugodno iznenaditi.


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 11:51
ispod ovog drvca za koje nisam sigurna što je

niklo mi je ovo ( da nisu možda lantane?)

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 12:09
Nono,po listu bi rekla da jesu lantane,ako je hrapav list i ima blagi miris onda jesu sigurnoClap
Na vrh
rukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 13:31
Imam trajnicu sa žuto zelenim lišćem,djeluju mi kao mali cvjetovi. Da li možda netko zna kako se zove?
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 22:07
Molim pomoć..koja je ovo pokrivačica?


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 197198199200201 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.