Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pericallis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pericallis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 08:48

Prekrasan.

Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 13:56
Evo sta pise na netu o ovom relepom cvetu:

http://containergardening.about.com/od/photogallery/ig/Wordless-Wednesday-Pictures/Senetti--Pericallis-.htm

"Commonly called cineraria, Senetti® Pericallis, is a great container plant for spring blooms. 'Secrets of Senetti,' is a brand name of new series of Pericallis hybrids. These striking plants are available in four colors, magenta, magenta bicolor, blue and blue bicolor.
Senetti® Pericallis love cool wet weather which makes them perfect for early spring planting and prolific early blooms. They will put up with light frosts and will survive temperatures as low as 32°F.
Senetti® Pericallis will typically bloom from early winter into spring providing a great early show of color.
  • Light - Part shade  (svetlo: delimicna senka)
  • Water - Requires consistently moist soil. Do not let soil dry out. (voda: zahteva konstantnu vlaznost supstrata, ne dozvoliti da  se isusi)
  • Size - This is a mounding plant with an average size is 12"-24" in both height and width
  • Fertilizer - Like most flowering annuals, Senetti® Pericallis requires regular feeding.(prihrana: kao i vecina cvetnica, zahteva redovno prihranjivanje)  " 
-------------------------------------------------------------------------------------
http://en.wikipedia.org/wiki/Florist%27s_Cineraria

"The Florist's Cineraria (Pericallis x hybrida) is a flowering plant in the family Asteraceae. It originated as a hybrid between Pericallis cruenta and P. lanata, both natives of the Canary Islands. The hybrid was first developed in the British royal gardens in 1777. It was originally known as Cineraria x hybrida, but the genus Cineraria is now restricted to a group of South African species, with the Canary Island species being transferred to the genus Pericallis; some botanists also treat it in a broad view of the large and widespread genus Senecio. Some varieties are sold under the trade name Senetti. "

deo iz teksta (u prevodu): iz porodice je Asteracee. Kanarska ostrva su mu prvobitna domovina. Neki botanicari ga nazivaju Senecio.


"In winter remove to a pit or house, where a little heat can be supplied whenever there is a risk of their getting frozen. They should stand on a moist bottom, but must not be subjected to cold draughts. When the flowering stems appear, give manure water at every alternate watering.
Aphids are also a major pest."

deo iz teksta (u prevodu):
1. Lisne vasi je mogu napadati.
2. U zimu je zastitite nabacivanjem zemlje preko nje, ili je sklonite u kucu, gde malo toplote moze pomoci da prezivi od smrzavanja.
3. Treba imati "vlazne noge", ali ne i hladne.
4. Kada se pocnu pojavljivati cvetni pupoljci, dobro je staviti stajsko djubrivo u vodu za povremeno zalivanje (po potrebi).
--------------------------------------------------------------------------------------

To je to smile79
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 13:01

iako je maleni cvijeta,najnovija ponova
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 13:30
 boja cvijeta je stvarno prelijepa, a kažu da se može održati i preko zime, za iduću sezonu
meni nije uspjelo
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 15:35
...baš krasna ponova, sviđa mi seClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 14:08
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 20:17
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

i ja sam ga nedavno kupila i prodavačica mi je rekla da je (nažalost) jednogodišnja biljka, voli svjetlo mjesto i redovno zalijevanje - kao i uglavnom sve ostale biljke, pogotovo ljetnice


ja i ti bile zajedno u FJ kad san ga kupila... žena rekla da je trajnica....je to ta biljčica????

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 07:04
je ružo, ali moj nije preživio ni ljeto...
možda tebi uspije sačuvati ga i za dogodine Wink
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 23:20
Kupio sam ovaj cvijet na sajmu i rekli su mi da je trajnica.. Zimi je treba skloniti s hladnoće a ljeti da je najbolje ga staviti na mjesto di će imati jutarnjeg sunca a posljepodne hladovina isto tako da ga treba zaliti tek kad je zemlja skroz suha.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2013 u 12:41
moj je od jutra do sutra na suncu....zalijen svaki dan...posađen u zemlju...ocvale cvitiče san ošišala....dobro se drži za sada Tongue
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.