Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Regensburg
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Regensburg

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 19:53
smile227Predivan grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:45
Joooj hamara hvala ti na ovim predivnim božićnim slikama...obožavam to vrijeme u godini i san mi je posjetiti Beć za vrijeme adventa..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 23:48
lijepo i vrlo poučno a ti si se potrudila i lijepo fotkala
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 09:39
Hamara ja bih bila zadovoljna kada bi ti stavila svih 230 slika, jer jednostavno obožavam Njemačku. Smile
Podsjetila si me na neka stara vremena, kada sam i ja gore živjela....
 
A da si umjetnik u odabiru motiva to stoji!!!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 09:46

Clap

...lijepe  slike  a  grad  baš  po  mjeri  čovjeka...biće  uživanje  šetat  po  njemu,  djeluje  pitomo  i  sigurno...
 
....eeee,     što je  bogata  država  i  stara  država!!....i  moj  grad  bi  mogao  biti  tako  šesan  i  čist  da  mi  nismo    još  uvijek  što  jesmo..... 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 15:24
Manči imaš pravo!!!
 
Meni su inače ti njemački gradovi, pa i holandski nekako preslatki, ti stari dijelovi gradova tzv, Altstadt, ma svaki kao da ima dušu...
Mene su također oduševili i Dusseldorf i Koeln, prekrasni su...
 
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 18:28
Dok Te nije bilo u "zanimjlivim tekstovima" vidim da si dane provela u drugom stvarnom i prekrasnom okruženju.
Fotoreportaža o tome je na zavidno visokom tehničkom nivou. Clap Volim tu arhitekturu raznih razdoblja, tu kulturu koja zna cijeniti, čuvati i održavati svoju baštinu. Volim tu finu toplu blagdansku atmosfer koja izbija iz tvojih kadrova. Tvoje su fotke kod mene pobudile nostalgiju za prošlim vremenima. Cimi i ja smo nekada (davno i mislili smo za stalno) živjelu u rodnom gradu jednog od najvećih klasicističkih humanista Goethea, dakle u Frankfurtu na Maini. Često smo vozili kroz Regensburg, ali se nikada, nažalost, nismo zadržali. Među Tvojim odličnim reportažnim  fotkama tražio sam neku koja nosi onaj izvjesni umjetnički touch. Izgleda da si takve ostavila za završni opus. Ipak nešto od toga osjetio sam na onoj gdje si "uhvatila" ona predivna vrata iz 1661. unutar kamenog portala sa grbom na tjemenu kamenog lučnog nadvoja. Uvijek iznova impresioniraju me katedrale kao monumentalni svjedoci graditeljskog znanja i umješnosti, a sa neusporedivo skromnijim teničkim mogučnostima u odnosu na današnje vrijeme u kojem im se divimo. Ova regensburška je isto fantastična. Fascinanatan je taj prekrasni ritam nijansi kamenih blokova, a o kasnogotičkim kičenim detaljima nije potrebno ništa reći, oni govore smi za sebe. LP u oćekivanju nastavka reportaže
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 18:30
ovo su detalji iz mog omiljenog tajlandskog restorana. to mi je inace najomiljenija kuhinja Tongue 
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 18:32
i da! jaslice u katedrali...
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 12:45
Hamara sve što si nam pokazala je prekrasno..nadam se da imaš još slika koje češ nam pokazati..
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 17:42
hvala vam svima. ma bojala sam se da vas vec davim... ali onda cu ipal izvuci jos koju... Inox, slikice bi bile i bolje ali ja slikam najobicnijim Casio Exilim foticem. Ma imala sam ja Roleiflex i teleobjektiv, i 35, i riblje oko, i filtere u boji, i svasta jos... i cijeli kofer poklonila sinu. Ova sitnica je velicinr kutije cigareta i upola tanja, bas uvijek mi je u taski ili djepu, i sasvim zadovoljava moje potrebe... osim tu i tamo. Iduci put kad prolazis - svakako zastani u Regeu! Isplati se...
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 20:22
Ljepota prikaza ni u kom slučaju ne može davit. Reportažu i tehnički nivo fotografija sam pohvalio jer to zaista zaslužuju. Žao mi je ako si  me shvatila drugačije. I "mali" su fotići, u pravoj ruci, ispred pravog oka u stanju nadići sebe i stvarati čuda. Kako vidiš, ima nas više koji s nestrpljenjem očekujemo još fotki. Tvoj savjet u vezi Regea ću zapamtiti.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 00:22
prije nego ponovim priču - proba da vidim hoče li sutra biti tu...
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 08:29
Držim fige da bu sve u redu. Mislim da mnogi sa nestrpljenjem očekuju Tvoju reportažu. Ja, da. SmileŽao mi je zbog Tvog uzaludnog truda od prekjučer. Narvno, ne bude svijet propao ako nema CiF-a jedan ili dva dana, kako neki forumaši kažu, ali nije ti baš svejedno ako nestane trud od sat ili više angažmana.Confused
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 12:40
na žalost, sad odlazim u vikendicu, slike su na hardu od kompa, nosim lap, više ne stignem skinuti ih... tako da nastavak slijedi u utorak!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 23:46
predivan stari gradić, stare prekrasne arhitekture, kojoj današnja, ma koliko joj se neki divili, nije ni do koljena. Pogotovo kad pomislimo kojim sredstvima i na koji način /u pogledu tehnike/ je sve to izgradjeno. Detalji pomno izabrani. Šetajući virtualno imala sam dojam da sam tu negdje iza neke od ovih prekrasnih gradjevina.
Hvala ti što si sa nama podijelila taj prekrasni doživljaj......
 
P.S. Nadam se da ćemo barem mi koji smo tu blizu vidjeti još tih prekrasnih slika.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 15:49
Uzivala u svakom tvom postu! Nadam se da cemo i mi koji smo daleko videti jos tih prekrasnih slika...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 17:07
evo me konačno...
kuća preko puta... naše, recimo
štand s cvijećem na sred jedne od glavnih ulica, svaki dan i cijeli dan
trg na kojem sam zadnje pokazala Božićni sajam
na tom, jednom od glavnih trgova, je stalno i ovaj štand s cvijećem i nekima poznatim rukotvorinama
subotom je tu i štand s pletenim stvarima - od košara i košarica do taški i šešira
širi pogled - inače, proizvodi su mnogostruko kvalitetniji i par puta jeftiniji nego kod nas
tu subotu, pred cvjetnicu, su se i one došle pokazati
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 17:14
ova i slijedeća za curke s dekupića
sad nešto drugačije... ovo je naziv Regensburške udruge beskućnika. Osim ostalih aktivnosti oni svaki tjedan dolaze sa svojim štandom, na kojem prodaju knjige koje netko više ne treba, pa im pokloni. Ja sam, recimo, ovaj puta kupila 2 velike, debele knjige - jednu o cvijeću, drugu vrtna arhitektura - tipovi vrtova, za ukupno 6 eura. Cijene nema - kad odaberete pitaju vas koliko to za vas vrijedi! I koliko vas vidla u 100% slučajeva prihvate vašu procjenu. Ja sam rekla da sam stranac, da molim da mi kažu cijenu - kako rekoh, bila je 6 eura!
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 17:25
jedna od najstarijih kavana, preko puta katedrale
tik do nje apoteka... a tu je da se vidi da u "naprednom" svijetu homeopatska i alopatska medicina jednako vrijede...
doslovno na svakom koraku su po ulicama i trgovima tegle s biljem
ovaj put s proljetnicama
još jedan od gradskih bisera
pa i ovo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.