Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranč Vallis Aurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranč Vallis Aurea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 37>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 13:57
I ja sam uživala u ljepotama ovog divnog ranča!Divota!!!!Svaka čast tebi i tvojima na trudu i zalaganju!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 14:08
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 19:17
smile57smile227
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 20:28
Ej toni.....znam da si ti obožavatelj seoskih vrtova...pa se nadam da uživaš.....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 20:42
da ne biste rekli da nema cvijeća....e pa ima....evo jedna crocosmia koja nije luficer ali ako neko ima luficer...rado bih je imao...


I ono što svaki ranč ili farma mora imati a to je naravno.......SUNCOKRET

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 20:54
smile113  smile160
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2010 u 22:23
kao dijete sam često išla u slavoniju i suncokret me uvujek asocira na slavoniju. pamtim cijela polja suncokreta koja su me uvijek fascinirala!
bravo!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2010 u 22:35
smile55smile56
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2010 u 23:24

Bundeve i tikve

u polju su nikle
velike i male
i samo se hvale...
Ovak, da ja kao veliki znalac, je li, ha,ha,ha, nešto po tom pitanju... bundeve su ove velike koje su uglavnom služile za ishranu životinja ili dok su jako mlade i mekane za ljudsku ishranu, no u Slavoniji su to bundeve, a u nekim drugim krajevima lijepe naše tikve ili tikvanje, a tikvice se obično koristi izraz za ukrasne i male, mada i njih ima raznih... pa čak i jestivih Wink. No ima i velikih koje su za ljudsku ishranu, a to su one što se peku u rolu ( rerni), narandžaste iznutra a opet i za njih ima raznih naziva ... morkinje, turkinje... no sve je više vrsta koje se koriste za ljudsku ishranu, jer je prepoznata kao hranjivo i ljekovito povrće http://www.sveosvemu.com/tikva-hranjivo-i-ljekovito-povrce mada moram skrušeno priznati kada sam bila dijete i kada su mama ili baka skuhale bundevu na čušpajz sam vikala fuuuj, bundeve su za svinje...Embarrassed, a sada se davim u nekim specijalitetima u kojima je između ostaloga i bundeva ili tikvica, nebitno...
P.S. ispričavam s ešto sam malo začatala temu
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 09:13
sve pohvale za vas ranc,predivan je
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 09:41
Sadite vi to sa velikim smislom za lijepo. One bundeve okružene nevenima su baš ukras!Clap
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 18:54
Ne stižem staviti nove slike ali bit će....hvala svima
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 09:39
Ovo me baš raspoložilo! Konačno se opet javljaš naš najmlađi (i vrlo uspješni!) vrtlaru smile78
Time is something you can never get back..
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 16:48
Hvala ti misti.....rušili smo program na kompu pa su mi se zbrisale sve slike...kad poslikam nove odmah ih stavljam....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 16:51
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Ej toni.....znam da si ti obožavatelj seoskih vrtova...pa se nadam da uživaš.....
smile64smile227smile141
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 09:22
Evo u posjet su nam došli bratić i sestrićna iz Jastrebarskog pa smo ih odveli do ranča....


I evo jedna na bundevi.....



A bratić nije bio raspoložen sa slikanje.....

Pozdrav...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 10:15

Bravo Antune ranc ti je predivan kao i sve ono sta je na njemu vidi se da jako puno ljubavi ulazete u njega samo tako napred mozda ti i jednog dana dođemo na njega u gostesmile113

cvijet za cvijet=buket
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 12:17
Slobodno navratite...nije problem.....bilo bi mi drago...pozdrav
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 20:33
Evo mene....nisam vas zaboravio....samo su mi roditelji bili na putu i uzeli su aparat.....
Pa krenimo s novostima......evo jedna kana koja je nešto između narančaste i roze......imam još jednu vrstu koja ima manje cvijetove i sasvim je crvena...



Imam jedno pitanjce.....one ukrasne tikvice koje sam ranije objavio počele su blijediti....da li je već vrijeme da ih berem.....evo slika.....



A evo jedna mala koja je još jarkih boja pa ne bih volio da mi i ona izblijedi.....da ju odmah uberem??....

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 20:38
Evo mojih suncokreta kapitalaca čije mi je sjeme čini mi se poslao toni...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.