Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 23:37
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

pa zar nemaš možda u potkrovlju ili neki hodnik,možda zatvoreni balkon.i stavi je u dobro zatvorenu kutiju da joj bude mrak.sada dok još ne ledi vani može biti i vani.
zivim u stanu,a balkon mi nije zatvoern
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 11:19
a zar uz stan nisi dobila kakvu šupu u podrumu zgrade ili hodnik ispred stana.taj se valjda ne grije previše a možda i nikako.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 12:19
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

a zar uz stan nisi dobila kakvu šupu u podrumu zgrade ili hodnik ispred stana.taj se valjda ne grije previše a možda i nikako.
meni je u stanu toplo,otkako smo kupili klimu jos je toplije jer klima radi na 27-31 stupanj,ponekad i koji stupanj vise,jedino da lukovicu odnesem supu, u podrumu zgrade.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 13:39
e to te ja pitam,svakako to učini ali i provjeravaj kako se ponaša.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 07:30
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Voki, pomagaj!
Sve sam te poslušala. Sve redom do sada:

[IMG]http://i367.photobucket.com/albums/oo111/hoya60/100_3548.jpg" />

Na polovici njih kreće list.

Stoje u konobi, na svjetlom, ali hladnom mjestu. Gdje sad s njima?

Koliko su stare te lukovice? Čini mi se da su još mlade za cvetanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 09:27
Kupila jedan amarilis, koji ima pupoljak, visok je negdje ukupno 25 cm, dali mu je prevruće u stanu u hodniku, gdje ima jako puno svjetla. Inače je temperatura oko 20, ali kad je sunčan dan kao danas ima dio dana kada sunce dođe na njega nekoliko sati. Dali je to u redu.
 
Skitnice, Voki ajmo iskusni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 10:44
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Voki, pomagaj!
Sve sam te poslušala. Sve redom do sada:

[IMG]http://i367.photobucket.com/albums/oo111/hoya60/100_3548.jpg" />

Na polovici njih kreće list.

Stoje u konobi, na svjetlom, ali hladnom mjestu. Gdje sad s njima?

Koliko su stare te lukovice? Čini mi se da su još mlade za cvetanje.
Ovako voki: Imala sam dva amarilisa. Jedan bijelo crveni, a jedan crveno bijeli.
Očito sam ih prezalila i počeli su truliti. To je bilo pred 3 -4 godine! (to sam učinila i adamu)
Na lukovicama sam odstranila trulo, umočila u ugljenu prašinu i pepeo i pustila da se osuši.  Samo sam ih legla na zemlju.
E, ovo sam sve napisala da ti na kraju mogu reći: Sve ovo što vidiš na slikama izraslo mi je u krug oko tih lukovica. Već 2-3 godine ne cvatu.
A ja bi tako rado ponovo vidjela te predivne cvjetove na mom balkonu.
 
Mogu ja kupiti druge, ali ja volim izazove. Borim se do pobjede smile127
 
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 14:22
Mlade lukovice cvetaju 3. godine ako dovoljno narastu, ako imaš šubler proveri promer lukovice, po mom nekom iskustvu da bi cvetale treba da imaju preko 5 cm u promeru. Ukoliko se lukovice sporo razvijaju treba im duže vremena da bi cvetale. Preporučuje se nakon cvetanja, odnosno u proleće lukovicu presaditi u novu zemlju i veću saksiju kako bi do jeseni formirala što više listova i povećala svoj obim. Ja ih početkom Aprila sadim u baštu. Prihranjuj lukovice od proleća do jeseni nekim tečnim đubrivom, u proleće i leto sa povećanim sadržajem azota (dušika), a od sredine leta do zasušivanja sa đubrivom u kome je povećan sadržaj kalijuma kako bi lukovica dozrela. Lukovice su zdrave i ako su male za cvetanje pusti da formiraju listove, a na proleće ih presadi u veću saksiju sa dodatkom nove zemlje ili ih posadi u baštu. Sledeće zime veće lukovice će sigurno cvetati.

Triša!
Ako je temperatura oko 20 stepeni nije mu pretoplo. Obezbedi mu samo puno svetla, a kada se počnu otvarati cvetovi možeš ga prebaciti na hladnije mesto (ukoliko imaš) kako bi cvetanje što duže potrajalo.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 16:20
Hvala ti Voki. Mogla bih ga staviti u spavaću sobu, tamo je hladnije, ali ga ne bih vidjela, ovdje mi je cjeli dan na oku, ima jako puno svjetla, pa koliko bude trajao - uživat ću u njemu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 00:24
Ovo je moj amarilis koji sam dobila prošle godine od Alise.U februaru mi je čak i procvjetao mada mi je rekla da treba da prođe određen period.Prvo su mu krenuli listovi a zatim cvijet.
                
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sada već ima dvije nove lukovice pored mame.
A ovaj sam kupila danas
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Najvjerovatnije će biti bijele boje.Otkako ih imam jednostavno sam se zaljubila u njih. Hvala Alisa    
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 06:45
Šta bi mi bez tebe voki?!
Hvala ti!
Pokušat ću slijediti svaki korak!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 11:44
Evo slika od jučer, danas se još malo otvorio izgleda da će biti crveno bijeli, strašno me veseli.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:12
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

a zar uz stan nisi dobila kakvu šupu u podrumu zgrade ili hodnik ispred stana.taj se valjda ne grije previše a možda i nikako.
meni je u stanu toplo,otkako smo kupili klimu jos je toplije jer klima radi na 27-31 stupanj,ponekad i koji stupanj vise,jedino da lukovicu odnesem supu, u podrumu zgrade.


Zamotaj kapulicu u novinski papir i stavi je u frizider na tri do cetiri tjedna.
Nakon toga je izvadi van iz frizidera i ostavi i dalje u mraku (u nekoj kutiji, npr.) ali na toplijem mjestu.....i cekaj. Ako je kapulica zdrava ubrzo ce se iz nje pojaviti pupoljak. Ja moje amarilise ostavim i dalje u kutiji, sve dok pupoljak nije potpuno vidljiv. Onda ih posadim i lagano zalijem...
Evo amarilisa koji su mi ove godine vec cvjetali ili upravo cvjetaju...






Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:14
Predivni su, dobar savjet, probati ću i ja tako napraviti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:15
Ovo je prelepo!!! Posebno ovaj na drugoj slici!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:18
Naucio me Voki...samo ako ovako nastavim trebace mi jedan frizider samo za amarilise....Smile

Na prvoj slici - onaj svijetli je cvjetao tri puta, crveni ce upravo procvjetati treci put, a onom rozom sa manjim cvjetovima raste takodjer treca stabljika....



Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:19
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Ovo je prelepo!!! Posebno ovaj na drugoj slici!


I meni je poseban...koja je to sorta? Je l to "Rio Negro" ili sam ja nesto pomijesala??
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:23
Nije mi pri ruci katalog sa amarilisima, ali javiću koji je. Kod mene sada trenutno cveta 5 lukovica. Sada imam preko 30 različitih.
Vidim aurora da će biti i semena
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:28
Taj sa uskim listovima, liči mi na Tango, Lima ili Jungle star
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 14:30
Bice, bice....cim skupim prvu turu saljem ti pa ti gledaj sta ces sa svim tim...LOL, znam da nemas nimalo pa ajd...

Ako je jos netko zainteresiran za sjeme amarilisa, neka se slobodno javi ... ako budem dobra pcelica bice toga jos. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.