Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 224225226227228 260>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 11:31
smile227smile227smile227ostala sam bez teksta!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 11:38
Za ovo viđeno nema riječi! Toliko predivnog cvijeća na jednom mjestu nisam odavno vidjela (neka se nitko ne uvrijedi) ali ovo moram doista pohvaliti!
Moj naklon kraljice!smile186
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 11:44
Iz ovoliko lijepog teško je nešto izvojiti, ona kombinacija bijelog i roza đirana je bajkovita, hibići prelijepi!

A ovo je čista nježnost!
Time is something you can never get back..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 11:47
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Za ovo viđeno nema riječi! Toliko predivnog cvijeća na jednom mjestu nisam odavno vidjela (neka se nitko ne uvrijedi) ali ovo moram doista pohvaliti!
Moj naklon kraljice!smile186
 
Ne nalazim boljih riječi.
 
I moj naklon!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 12:27
Hvala svim na posjeti i lijepim riječima smile72smile79
 
Otok, budem probala popikat polygalu pa se možda uspije zakorijeniti....mogu ti reći da me baš strah za nju, sve nevjerujem da će opstati..nekako mi djeluje strašno krhko...ali za sad se dobro drži i stalno cvate Smile
 
Lilie, za ešinant Mona Liza...neznam zašto mu se suše listići, ali moguće je da je žedan i gladan.....naime, ešinanti nisu sukulenti mada djeluju tako i potrebno im je da im je zemlja uvijek vlažna....naravno ne da plivaju baš u vodi, ali čim se površinski osuši zemlja, treba ga zaliti. Vjerojatno je to razlog što ti je slab i ne cvate, dobro bi bilo da ga i malo prihraniš, ja svoje zalijem jednom mjesečno otopinom uree (1 žlica na kantu 20 litara vode).
 
A danas mi je moja tibuchina koju sam prije nekog vremena, svu jadnu, kupila na akciji, priredila iznenađenje....
 
tibuchina jučer....
 
 
i tibuchina danas Big%20smile
 
 
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 12:41
Procvala je i alstromerija sa Flore....trebala je biti bijela sa lila štraftama...a ispala lila-bordo....meni je lijepa Big%20smile
....a i uz nju lakše čekam Hoyinu koja je u zemlji preživjela hladnu zimu i lijepo napreduje Big%20smile
 
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 12:44
Krasula "Baby Neklace" se dobro popunila, unatoč čerupanju Big%20smile, možda joj je to i odgovaralo?!!!!, vjerojatno Wink
 
 
bromina passiflora caeruella fino napreduje, nadam se da će dat i koji cvjetić, a ne samo lišće i federe LOL
 
angelius
 
polygonum od Hane...zimi je nestao...a ove godine je ljepši i bujniji i šareniji nego lani Big%20smile
 
ova biljka mi se lani strašno dopala kod naše Bake na temi....ove godine ga i ja imam....vanilin grm - heliotropium arborescens
 
dicentre peregrina i dalje cvatu....evo bijele
 
ukrasni duhan (nicotiana) i mala šarenolisna hostica
 
digitalisi i dalje imaju po koji cvijetak, nisu bogati i visoki, ali cvatu Big%20smile
 
 
crnac od Otok sa novim listićima....od kad je u zemlji puno je bujniji Big%20smile
ophiopogon Nigrescens
 
a ova žuta niska zijevalica mi je posebna upravo zbog posebno intenzivne žute boje
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:00
ružama je pasala jučerašnja kišica....
 
Norita
 
Samba
 
Piano
 
Heimat Melodie
 
Deutsche Welle
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:06
Leonotis će, ako bude sreće uskoro cvjetati Big%20smile
 
pelargonije zonale....ovo su neke krupne vrste i baš sam zadovoljna s njima...čak im niti list nema onaj intenzivan miris, da ne velim...smrad LOL, kao što pelargonije obično imaju...nešto ne podnosim taj miris kao i miris kadife...još od nekad LOL
evo danas roza i crvena pelargonija zonale
 
...jedva sam se dočepala duplog crvenog oleandra...sad stalno "visim" nad njim LOL
 
a i rozi stalno cvate, makar je još mali
 
 
mini fuksijica....tek otvoreni i cvijet star nekoliko dana
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:14
Plumbago auriculata
 
...a mala šarenolisna bugenvila tjera nove listiće....interesantno je da su joj dijelovi lista rozi u toj prvoj fazi....kasnije listovi postanu bijelo-zeleni
 
narančasta bugenvila ima nove brakteje Big%20smile
 
bugenvila sanderiana glabra
 
bugenvila San Diego
 
solanum jasminoides - bijeli krumpirko
 
 
i za kraj današnjih sličica....moram vam pokazati moje skaevole, u velikoj tegli promjera 1 metar posadila sam proljetos 8 malih sadnica....dobro su se raspojasale, je da sam se načekala....ali vrijedilo je Big%20smile
 
scaevola Blue Lagoon
 
 
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:30
Ej, Flavia, sad se sjećam moje scaevole lani. Kad sam joj se u ovo doba divila nisam ni slutila kakva me ljepota čeka u narednih mjesec dana. Zato sa nestrpljenjem čekam slijedeće slike tvog raskošnog plavetnila!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:33
Hoyić smile72....uz alstromerije, scaevole su cvijet koji sam prvi put vidjela kod tebe na temi...i baš sam bila sretna kad sam ih povoljno našla proljetos.....naravno, nisam se pokajala....svakim danom je sve više plavih lepezica smile71
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:37
Isplati se čekati i ovda se cvijeće pokaže u svoj svojoj ljepotismile71
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:38
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Plavo-bijeloj fuksiji, kako cvijet stari...."haljinica" postaje roskasto-ljubičasto-plava
 
ja ću se razboljeti a krivac ćeš biti ti flavija  ovako nešto sanjam već odavno gdje si ih samo nabavila barem reci da mi bude lakše.Clap
 
 
fuksija Thalia...meni jedna od najdražih fuksija, a nije tako ni osjetljiva na sunce kao ostale Big%20smile
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:46
ja se razboljela o dfuksija jer sam stvarno veliki ljubitelj tih biljaka ali neželim da zapostavim o stale tvoje biljke, hibile lantana , palme i sve ostalo da ne nabrajama ali željelabi posebno naglasiti i na prvo mjesto staviti ovog ljepotana Raina  sa njim sam posebo oduševljena jako lijepa životinja i lijepo njegovana inače veliki sam ljubitelj pasa pa i sama imam jednog maltezera.smile99smile81
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 13:47
Kaktusek, istina je, strpljivost se isplati u većini slučajeva....super je osjećaj kad te biljka iznenadi u svoj svojoj ljepoti. Lijepi ti pozdrav!!!smile78
Fanny54, hvala ti na posjeti, a ove sam fuksije kupila ove godine na Floraartu...sve te tri, mada ovih sa crnim haljinicama i ova crvena thalia, njih ima i po tržnicama i vrtnim centrima. E da si blizu, tj. da nisi preko granice,  poslala bi ti pelcere da se boriš s njima SmileLOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 14:25
Novosti, novosti, a sve prekrasno.Opet sam kod tebe vidjela par potpuno za mene nepoznatih biljčica.

Tibouchinu sam imala pred par godina, počela se razvijati u prekrasan grm, a onda je jednostavno nestala.
To je bila tibouchina urvilleana, ona naraste u stabalce. Je li ova tvoja baš ta ili neka druga vrsta tibouchine?
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 14:30
Je Otok, Tibuhina urvileana je ova moja....ljubičasta.....kupljena u otužnom stanju na akciji, formirana kao stablašica, i evo sad se počela oporavljati, a do kad će...neznam, moja mora ostati u tegli ionako pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 14:55
e da sam bliže  i da nisam preko granice rado bi se ja sa njima borila a inače one meni idu od ruke, brzo ja njih omladim ali štaćemo kad postoji ova crta.smile79
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 15:48

Čovjek ode "5  minuta" iz tvog vrta a ono ... čuda.

Zbilja ne znam čemu bih se najviše divila. Sve sami prekrasni primjerci.

Mogu samo reći smile227Big%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 224225226227228 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.