Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 232233234235236 272>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 13:36
Kupila sam si klinčeke.....konačno sam bila u petak pobjegla s posla na plac i kod jedne bakice ih našla, pa sam uzela i bijele i takve roza. Baš sam sretna.
 
P.S. jedva ti nađoh temu, tu je kao na ruletu čas si na prvoj strani a onda si već na petoj.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:07

Tija, da si malo čekala tema bi bila na vrhu LOL.

A za klinčeke - malo strpljenja, dok se ugodno smjeste, a onda im nema kraja.
 
Pozdrav svim curama. Stalno sam tu negdje, ali nesmijem sjesti za komp jer ... opet bi ja satima tu s vama provodila.
 
Ovako, ovo što vidite ne izgleda lijepo. Ali da znate da sam u tom vrtu provela ovo proljeće nekoliko sati, a u svakoj rupici (naziru na slikama) raste poneka biljka. Bez kopanja, bez zaljevanja. Sporije raste jer nema topline i zagrijavanja tla, ali raste u vlažnoj zemlji, gotovo blatu:
 
Subotnji izlet u prirodu završio je branjem bazge:
i sad se kuhaju prve količine sirupa:
Znam da vam možda ide na jetra ovaj moj crni lonac, ali LOL - tek je počela moja sezona ...
 
U subotu sam bila i na sajmu cvijeća. Išla sam samo vidjelti da li ima limunovca (citronovca ilitiga erbe luigie). I našla. Jedan za mene - jedan za moju dragu sestričnu:
Nije da mi je dosta cvijeća, ali malo vašega, malo kupovanjem onakvog  kakvog sam viđala u vašim vrtovima nekako sam manje gledala u njega. Kupila sam jednu travu i dvije brusnice, a za svoju dušu morala sam opet (iako sam rekla da više nikada neću) kupiti jednu scaevolu:
 
I onda, lijepo sjednem popiti kavicu i ne skidam pogledan sa ovog ljepotana koji je počeo mijenjati boje:
 
Otok smile78
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:16
Drago mi je da si našla erbu luigiu. Ja nisam zaboravila, ali grančice su još tako mlade, dok sam ih donijela doma već su se objesile. Ako hoćeš saditi, moraš još malo pričekati.
Je li da lijepo miriše? To je jako ljekovita biljka, ali ja se baš u to ne razumijem, više mi idu likeri Wink , odličan je od ovih listova.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:21
Joj, Otok, nemaš pojma koliko sam se trudila da je nabavim. Odmah sa sajma zvala sam sestričnu. Mislim da me cijeli sajam čuo. Sad lijepo putuje u Mandre! I neka mi ona uživa u mirisima. Mirišiiiii ...
Tražila sam recept za liker. Još nisam naletila na njega, ali - naći ću ja njega, vidjet ćeš LOL
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:27
smile64
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:00
Pa kad bude liker gotov ja dolazim vidjet tvoj raj uživo!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:13
uh šta je lijep sok od bazge, iman osjećaj da mi je zamiriso. ja ga nisan nikad radila ali mkm jest.
ovaj tvoj ljepotan to zaista i jest!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:20
Zamirisala mi soba na sirup od bazgeTongue
Ljepotan je ljepotan,ozbiljna konturencija OtočiciTongue
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:28
Ja imam limunovac (kupila ga slučajno u Crikvenici na sajmu, i to zato jer mi je krasno mirisao) a nisam ni znala kakvo blago imam! Što i kako s njim radite, lijepe moje cure??
Hoya, crni lonac je pravo blago u tvojoj obitelji i nema šanse da nam ide na živce!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:37
Za liker ti treba 1 l 95%-tnog alkohola, 150 listova, kora od tri limuna, i šećer.

Listovi i narezana korica limuna namoče se u alkohol, šećer se rastopi na laganoj vatri u 1 l vode, kad se potpuno ohladi pomiješa se s alkoholom.
Nakon 40 dana procijedi se i ostavi još 30 dana.
Količina šećera je zapravo po želji, može se staviti 60 dgk za slatki liker, ali i 20 dkg, pa više liči na rakiju.
Bude lijepe zelene boje.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:43
smile71
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 21:36
Toni Thumbs%20Up
 
Antonija, mali kaktus. Nebi mi toliko sirupa radili, ali djeca, zet, MM obožavaju domaće sirupe!
 
Triša dok moje jedno stabalce bude imalo 150 listova (drugo ide na put) proći će godine. Budeš li čekala liker proći će vremena i vremena.
 
Tikvić Wink
 
Otok, hvala ti! Nazdravit ćemo jednom zajedno!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 22:23
Kao si se lijepo ponovila ,baš mi je drago zbog tebe smile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 22:39
Lijepe prinove a i vrijedne rukice koje nikad ne miruju

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 09:03
Ja ne trebam ići u prirodu da bih vidjela bazge, s prozora i balkona gledam kako su raskošno prekrile padine brežuljka, one i bagremi! Kad se još malo oporavim ipak ću otići tamo, uživati u mirisu! Smile
Time is something you can never get back..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 09:21

Hvala Otok!

Hoya i ja ću se načekati tih 150 listća, ali onda ćemo fini liker spremati! Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 18:03
Puno toga lijepog kod tebeClap

Imam i ja ljepotanaSmile

Vrt pod slamicom me podsjetio na Robinson Crusoe i PetkaLOL.
Kod tebe je to super izolirano i kontrolirano zidinama, a kod mene je vrt kao kolači čupavaci  LOL. A vlakovi prolaze, i ljudi se čude čudom i pitaju se jesu li bili vanzemaljci tu Shocked LOL

Što ti je sa novozelandskim špinatom? Na kartici piše da treba naklijavati u mraku, stavila sam foliju auminijsku sa rupicama na posudu.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 18:11
Baš me zanima hoćeš li raditi onaj liker. Majko moja, radi se 70 dana a za koliko se popije?WinkLOL 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 18:17
Ma ništa se ne radi, samo se dugo čeka LOL .

I da znate, sad sam ga malo popila.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 21:43
Vrijedna kao i uvijek Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 232233234235236 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.