Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje - generalna tema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje - generalna tema

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 33>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 23:45
E to se zove cvjetna rakošsmile64
Kod mene momentalno cvatu samo bijele, većina ostalih ima cvjetne stapke .... očekujem raskoš s proljećem.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 00:17
Ovo je slika jedne moje sugrađanke koju je jučer postala na fejsu, a fotkala se pored bezbroj dendrobiuma u orchid parku Kuala Lumpura.
Klima je takva da biljke cvatu tijekom cijele godine, za razliku od nas koji da bi im se veselili ugrađujemo dio sebe i veliki dio svog vremena i životnog prostora.
Muka mi je kad pomislim da sam i ja trebala biti na tom dalekom putovanjuCry 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kikachu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikachu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 11:09
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

A ja jučer naletjela na vandu u MBM-u !!! Kao slijepa koka na zlatno zrno !!  Da skratim priču, vandu od 270 kn kupila sam za 20 kn, nakon malko nagovaranja i šarmiranja !

9brkiovh64od2ml0r1ec.jpg


Doduše, malo me zabrinjavaju ove smečkaste flekice po lišću!  Ali ovo zdravo i debelo korjenje mi ulijeva veliku nadu da ću ih uspijeti ...dugo imati i možda jednog dana već ove godine budem ubijala oko u, nadam se najplavijem cvijetu u mome životu !!

jkc1rl8pecrg0xmzfx1.jpg


Meni to izgleda kao da je bila zgužvana šikanirana i zaboravljena neko vrijeme u tamnim skladištu na polici gdje sam je našla !!

Iako su bile u velikim staklenim teglama, ja ću ih staviti u košarice od letvica, pa da im korjenje prekrasno slobodno pada !!

Ne moram reči da sam cijeli dan danas na netu i upijam sve što mogu upiti o njihovom održavanju, njezi   !!

Al više vjerujem vašem iskustvu !WinkWink


pozz ekipi
da da ,20 kuna,nis za ovako prekrasnu biljku,mi smo uzeli 3 komada,steta da propadnu.
isto se nadamo plavom cvijetu!!!!!!!!!!!! heheheh WinkWinkWink



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 11:37
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Ovo je slika jedne moje sugrađanke koju je jučer postala na fejsu, a fotkala se pored bezbroj dendrobiuma u orchid parku Kuala Lumpura.
Klima je takva da biljke cvatu tijekom cijele godine, za razliku od nas koji da bi im se veselili ugrađujemo dio sebe i veliki dio svog vremena i životnog prostora.
Muka mi je kad pomislim da sam i ja trebala biti na tom dalekom putovanjuCry 
Beby,morati ćeš otići kad tad,Smile
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 12:09
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

  Beby,morati ćeš otići kad tad,Smile
Već drugi put u dvije godine mi je to putovanje izmaklo, ali znaš onooooLOL treći put i Bog pomažeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 17:45
kikachu frendica mi rekla da su bile bijele,roze i naranđaste..ona danas uzela 6 kom..jedna ide meni i ja bi rado da je plava (jer bijelu i rozu trenutno imam)
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 18:40
Mihi-ma gdje ste to kupile?Nema šanse da ih ja ovdje kupimCry dali su tako velike 25 knsmile227
Oči su mi ispale,tek sad vidim sa su kupljene u MBMConfusednažalost nedostižno za mene.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:25
bebolina....woow, koje krasne dejice....bit će treća sreća
 
curke...kako dobar i jeftin ulov, ma gdje ćeš bolje
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 17:05
Evo još nekoliko ljepotica koje tenutno cvatu..








Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 18:24
Pratim već mjesec dana ovu temu i samo vam želim reći da imate super orhideje. Počeo sa se baviti Phalovima prije tri mjeseca (vrt mi je u stanju mirovanja do proljeća pa sam morao naći drugu zanimaciju). Kako su sva moja četiri Phala stali sa cvatnjom stavio sam ih u svoju spavaću sobu koja se ne grije i prskam ih sa DRIN-om svakih deset dana. Sad se već vidi pomak jer su počeli sa novim izbojima na stapkama (još se ne vidi dali su keikiji ili nove cvjetne stapke). Zanima me dali je itko od Vas imao vidljive rezultate sa DRIN-om i nakon kojeg vremena.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 18:41
Vidim često spominjete DRIN može ukrasto tko reći što je to?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 18:49
Arim, ovdje piše o DRIN-u
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 18:52
@Mihi, prekrasne su ti deje, pogotovo ona roza s druge i treće fotkeThumbs%20Up
@Ante3009, rezultati su vidljivi već nakon kratkog vremena, deje jednostavno s Drinom ludujuWink
@arim, imamo temu o Drin-u ovdje
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 19:54
ljudi imam jedno pitanje..imam phaleonopsis,i na netu sam pročitala da cvijetnu stapku nakon cvatnje odrežem na 3. zglobu i to sam napravila e sad već 2 mj ne vidim nikakav napredak niti bilo kakve promjene,pitam se jesam li možda pogrješila s tim rezanjem budući da sam vidjela na nekim fotkama da imaju po dvije dodatne grane na cvijetnim stapkama

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 20:04
@Amariyllis, tu ćeš naći različita iskustva u svezi rezickanjacvjetnih stapki, ali kako god napraviš deja će se probuditi i nastaviti s cvatnjom na istoj stapci.
Ja sam ih isto kao i ti rezala, ali kad sam vidla deje kod moje drage kćeri, kojoj je momentalno cvijeće zadnja rupa na sviraliTongue više ocvalu stapku ne režem.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:07
misliš da će potjerati pupove iz iste stapke? Pitam zato što je tamo pisalo da će rezanje potaknuti rast nove stapke..btw..hvala na pomoći
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:23
Originalno poslano od člana Amaryllis Amaryllis napisao:

misliš da će potjerati pupove iz iste stapke? Pitam zato što je tamo pisalo da će rezanje potaknuti rast nove stapke..btw..hvala na pomoći
Zašto ne bi potjerala pupove iz iste stapke?LOL
Evo, išla sam ti fotkat jednu moju deju da se uvijeriš.
Imala je dvije cvjetne stapke koje kad su ocvale nisam rezala. Kako su im se vrhovi sušili, rezuckala sam. Jedna je samo nastavila sušiti, dok je druga na staroj stapki izbacila novu cvjetnu granu.
Klikni 2x na fotku da bolje vidiš kako je spaljenaLOLTongue pored ove stapke na stapki, izbacila je još jednu novuEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:26
u šta si to posadila orhideju,pitam zbog toga jer nemogu nigdje kupiti prozirne tegle,ovo mi se čini dobra ideja
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:28
Potpisujem Bebolinu i ja imam takvo iskustvo.
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 23:05
to je testni primjerak :) u staklenoj vazi je u kojoj sam dobila vandu..korijenje raste ko ludo i već je na dnu tak da nije baš prektično..rijeđe zalijevam nego u teglama i ta deja je jednostavno živnula u toj vazi..a bila za krepati..malo korijenja i vječito obješenih listova i od kad je u staklu listovi se digli i potjerala grančicu..ispočetka je stalno bilo vode u vazi i substrat je sam vukel kolko mu je trebalo..ali sad kad je korijenje do dna nažalost više nemre biti tak..ali deji paše i lijepo izgleda :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 33>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,270 sekundi.