Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 47>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 22:24
Baš sam si mislila, lako nama u penziji, a ti moraš uzeti godišnji odmor za sijanje i sađenje svega. Za sve ono što si mi poslala - morat ću doć kod tebe na radnu akciju - odraditi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 06:21
Istina, dani su nam sve kraći... Ja, kad radim ujutro, imam mogućnost malo prćkati po vrtu, a kad sam do 18h na poslu- samo stanem na terasu i virnem u mrak. A nedostaje mi i jedan slobodni dan (ja imam, naime, samo jedam dan u tjednu slobodno - ponekad subotu, ponekad nedjelju)...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 06:53
tješi se nisi jedina,ja imam samo nedjelju.i k tome svaki dan radim od mraka do mraka.doduše u subotu radim do tri pa uspijem čak i vidjeti malo od cviječa.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 20:35
Eto, kad slušam/čitam vas, blago meni....
Danas sam uspjela povaditi do kraja mrkvu i spremiti ju u podrum, pa još skupiti nešto sjemenja i lukovica dalija.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 22:10
eee to sam htjela pitati..jel osteospermum trajnica? kad se sije iz sjemena? ako ga ti vadiš iz zemlje,moram i ja...
nebum coprala po radnom vremenu ...samo nisam u blizini vrta ni cvijećnjaka svaki dan
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 22:50
Ja moram priznati da sam prije mislila kako je vama na kontinentu lakše s vrtom nego nama u Dalmaciji, ali iz ovog dnevnika vidim da morate vaditi lukovice i gomolje (ja to sve ostavljam u zemlji i sve ih je više svake godine), onda sve to što morate unositi u podrume ja ostavljam vani samo sklonim kaktuse ako temp. padne ispod 0. Valjda je to tako prirodno i zato ja moram više zaljevati i danas sam palila prskalice iako je kao palo nešto kiše zemlja je suha kao barut.
život je more
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 18:00
Kontesaa, trajnica je, ali kod mene bi se smrzao vani, presadila sam ga prošli tjedan u tegle pa preko zime ide na tavan. Sjeme se sije na proljeće.

Lantana....baš vam ja na tome što ne morate vaditi lukovice i gomolje pomalo zavidim....već se 2 tjedna bavim time, s time da sam danas konačno povadila i acidantheru, tigridiju i galtoniju, ostala su mi samo 7 grma dalija za povaditi, ali one još cvatu, pa čekam dok ocvatu. I sad druga briga, kamo to sve pospremiti...prošle godine su mi gomolji dalija na tavanu dosta dehidrirali, pa ove godine mislim s njima u pijesak i u podrum, a tamo se pomalo bojim da ne bude prevlažno...sad su još oni koje sam izvadila u kantama, još razmišljam što je najpametnije napraviti.
Uskoro budem morala i početi unositi sve tegle nutra, tj na tavan, baš sam si u subotu pripremila mjesto na tavanu za to....MM baš nebu oduševljen kad bude mi morao sve to dodavati gore, ima toga popriličnoLOL
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 19:18
Silvek, stigao paketić! Hvalaaaaaaa ti puno! smile79
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 17:49
Monna, nema na čemu!

Raspravu o dalijama sam premjestila u temu dalie, možda tamo nekome zatrebaWink

Iako sam mislila da sam više manje pri kraju s sadnjom za ovu godinu, svako malo spazim da bi nešto mogla presaditi...jučer sam presađivala turski karanfil i ivančice...vrijeme je još ok. Lukovice tigridije sam stavila u plastičnu teglu i prekrila zemljom, pa na tavan, a isto sam napravila i s kanama. Malo po malo selim tegle na tavan....čini mi se da je ipak nešto malo počelo biti hladnije...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 18:13
danas sam pregledavala sjeme i našla tvoj dvogodišnji zvončić- što misliš da li je kasno da ga posijem? Ili da čekam proljeće?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 17:16
Pa probaj nešto malo sad, ostalo na proljeće, ako bude vrijeme kao do sad, možda nešto i nikne pa će prije cvastiTongue
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 18:08
hvala ti
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 19:03
Današnji dan je počeo grozno. Baš sam izašla van s fotoaparatom da poslikam kapljice kiše na cvijeću, kad ono kod drugog susjeda: kolinje. Prvo su svinju zavezali lancima za noge i stavlil sajlu oko glave i vukli van iz svinjca, a onda ga neprecizno upucali, pa su ga još boli nožem u vrat... Siroče je cijelo vrijeme prestrašen i prestravljen urlao/cvilio od boli i straha, a zatim se je počelo čuti teško disanje i hroptanje...ali se je svim silama digao i počeo bježati, tad su ti "divni ljudi" povukli sajlu i lance i oborili ga na tlo, smijali se i vikali mu: pa daj već jednim crkni....mislim da ga je jedan čak i par puta ritnuo...mislim, nisam gledala, vidjela sam samo dio kad je počeo bježati i kad su ga haltali, ali sam nažalost sve čula...jednostavno ne mogu opisati osjećaje koji su me proželi...strava, a kod susjeda: juuupi, zabava počinjeConfused. I baš to, spoznaja o patnji koju životinje "namijenjene ljudskoj prehrani" cijelog svog jadnog  života proživljavaju u zatočeništvu, mučenju, nikakvim uvjetima života odnosno potpune nemogućnosti da žive svoj prirodan život i  i na kraju prestrašne i prebolne smrti jednostavno je u meni pred par godine prevagnula i više ne jedem ništa što je trebalo mučiti i ubiti.  Nema tog zakona o dobrobiti životinja koji će zabraniti mučenje životinja na ovaj način, to se stalno posvud događa, i u farmama i kod privatnih kuća, a one umiru u ogromnoj patnji i strahu...a ti hormoni koji se pritom oslobađaju u prestravljene životinje ostaje u mesu i ljudi to sve lijepo konzumiraju...a onde se čudimo porastu agresivnosti i nasilja kod ljudiOuch. Ah da, znaju me onda ljudi onak pitati, pa zakaj onda ubijaš biljke: biljka nema središnji živčani sustav i ne pati na način na koji pate životinje, a na kraju krajeva, većinom se jedu plodovi biljki, od svih biljaka samo se gomoljasto povrće koristi cijelo, a ostale biljke dožive "prirodnu smrt", jer ionako jedemo njihove plodove, a mazimo ih i pazimo (barem ja), i žive o prirodnim uvjetima, a ne cijeli život u zatočeništvu, nisu zatvorene u betonske uske prostore i nisu lišene onog najbitnijeg u životu: slobodne volje.  Ups, malo sam se raspisala...ali baš me je ovo danas izbacilo iz kontakta.

No dobro, dan sam nastavila spremanjem dalija na tavan na sušenje: pijesak koji je MM dovezao je mokar, pa ih ne mogu spremiti u vlažan podrum u mokar pijesak, zato sam ih danas stavila na tavan da se posuše do kraja, pa ću još vidjeti da li će ostati tamo ili ne. Zatim sam počela premještati teglije na tavan, a kad ono, ispod svakog teglina kojeg sam digla: gliste. Evo najvećeg ulova ispod jednog teglina:



I tako sam jedno vrijeme skupljala gliste po betonu i nosila ih na gredice gdje je rahla zemlja da se lakše ukopaju, jer ih nisam sam tak mogla ostaviti na betonuLOL
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 19:22
Bravo za našu vrijednu SilveK.
Pametno zboriš o kolinjama (ali ljudi kod nas njeguju "tradiciju") iako mislim da je to malo prerano. kod nas to ne počinje prije prosinca!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 18:40
Danas opet neplanirani posao: dobila sam sadnice salate od mame, i to poprilično, trebalo je sve to posaditi. Još sam uspjela povaditi većinu preostalih dalija, posaditi jedno pakiranje mrežastih žutih irisa (nisam mogla odoljeti a da ih ne kupim), još sam presadila nešto turskih karanfila i pobrala crveno zelje na vrtu. Za sutra planiram berbu tikvi i bijelog zelja, jer predviđaju kišu i hladnije dane.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 20:21
Vrijednice, dali ti spavaš, jedeš, maziš mužića, - pa nečuvena si kako stigneš to sve, pa još i faks. Ma skidam kapu i svima koje poznam pričam o tebi.smile211
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 17:30
Hvala Triša na pohvalama Embarrassed.
Današnji plan izvršen, tikve pobrane i pod nadstrešnicom, zelje također, pobrala sam tek par glavica, ostalo je ostalo na vrtu (nema ga i tako mnogo), kao i kelj koji je ionako bolji nakon par mrazeva...ako i to sve ne pojedem, bude slijedeće godine otišlo u sjeme koje bu hrana za ptičiceLOL. Jučer sam nabasala na cvjetaču, nisam ni znala da ju imam (nešto je loše nicala na proljeće), a jučer me iznenadila velika bijela grudaBig%20smile, a ima i još. Pobrala sam nešto peruanskih jagoda, još ima dosta zelenih ali ne znam da li će se stići dozoriti. Teta (bakina sestra) mi je danas baš bila fora, pitala me je zašto ne počupam sve što je ostalo na vrtu, jer ne izgleda lijepo (kadifice, kozmosi, čičoka koji su ocvali): ma da, baš imam vremena micati to da si ne bi nešto susjedi mislili kak to izgleda (moje tete se jako zamaraju radi toga): kome se ne sviđa, nek ne gleda, nemam sad vremena za estetske zahvate na vrtuLOL
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 17:57
SilveK,seme je napokon spakovano,najkasnije prekosutra saljem.Nadam se da ce stici
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 21:12
Hvala Gioiaa!
Malo sam bila u zadnje vrijeme (previšeLOL) za knjigama, a konačno imam "slobodan" vikend. Pošto je sad stvarno zahladilo, moram unjeti sve tegline u kuću na tavan, tj. u neuređeni dio tavanskog stana kuće.
Inače, moram se pohvaliti da sam žene s kojima se družim na Tae-boe-u zarazila s cvijećem.smile156 Zadnja dva tjedna samo raspravljamo o cvijeću, mijenjamo sadnice, na kavu idemo s knjigama o cvijeću (još nam samo fale vrećice sjemenja i izgledale bumo kao sastanak forumaša)...jedna se čak pojadala da je počela opsesivno kupovati kućno cvijeće....LOL....ljubav prema cvijeću je stvarno zaraznaTongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 21:47
I tako se širi ljubav prema cvijeću, ali i prema ovom našem forumu i ja sam neke već prikupila - to su doduše stari cvjetoljupci, samo ih sada moram dovući na forum..
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.