Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 15:10
Pratim tvoj rad od početka i moram te pohvaliti jer je vrt sve ljepši i ljepšI. A tek pesica...pravi šećer!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 15:35
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Hvala svima!
No svakom je Slavoncu, pa tako i meni, ugodno oko srca kad gleda u ta nepregledna polja dozrelog žita, koje leluja na ljetnom povjetarcu.
 
Ovu rečenicu potpisujem u potpunosti, pogotovo kada gleda SLAVONSKA polja.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 15:44
Polja zrelog žita su svakome prelijepi prizor. Bit će da je to neki atavizam kad je od toga ovisilo da li će se preživiti zimu ili ne. Ali ta slika je prelijepa. Pogotovu u Slavoniji gdje se u ravnici prostiru velika zlatna polja.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 15:48
Nisam odmah skužila, ali Gogo je sad :shipwrecked:%20-%20Shipwrecked%20-%20tir. Samo ti uživaj..... ja sam malo prošetala, uživala na salašu i nisam ništa dirala Wink.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 22:58
...čuvala sam ti salaš tako da znaš....
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 10:14
....preuzmi "kormilo".....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 15:30
Ovde se sluša Balašević, evo i mene k vama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 10:32
Dobro dragi stigao si s godišnjeg, dobro i ufurao si se u neki ritam poslije, pa ti mene žarko zanima ima li kakvih krasnih novosti??? Na tvom salašu, naravno.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 17:25
 
što je ovo žuto ???
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 13:48

Javi se, mislim da je dosta neaktivnosti!!!

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 13:54
a ja se ponadala novim slikama ...Lasta je sigurno porasla
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 14:23

Evo, zahvaljujući inzistiranju moje prijateljice Tije, objavljujem nove fotke vrta. LOL

Mislio sam da nema ništa atraktivno za fotografirat, budući da je suša uzela danak. Al svejedno. Unatoč suši biljke se i dobro drže.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 14:30
Na ovim se slikama ne vidi da je bila suša,da je tvojim biljkama nešto falilo jer su beskrajno savršene.

Drago mi je da si se vratio i sad možemo opet uživati u tvom rajskom cvijeću   
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 14:38
Predivno je Gogo, ne vidi se da je suša naštetila tvome cvijeću a i tvoj pesonja je tako meden...
Na vrh
Lili 68 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili 68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 16:30
Jako lijepo i bujno. Sto je to ljubicasto uz rub staze?smile64
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 16:42
hvala za sve.
 
Salaš je prekrasan unatoč suši. Smokvica je već rodila, to je ona koju si ove godine posadio? I da li je ovo na predzadnjoj fotki ispod drveta Wisteria (glinicija) koliko ju imaš i da li je već cvala? Naime ja svoju imam već tri godine i još ništa od cvatnje.
 
smile78
 
 
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 16:43
Lili to su gonfrene.
 
Razmnožavaju se sjemenom, koje skupim iz tih ljubičastih "kuglica" kad se u jesen osuše. U proljeće uzgojim presadnice u rasadniku.
 
Potpuno nezahtjevna, a izdržljiva biljka. Vrlo lako se razmnožava. Klijavost sjemena je jako velika.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 16:49
Tija, smokva je stvorila par plodova, ali nije imala snage da ih "odgoji" do zrelosti. Da, to je smokva koju sam posadio ovo proljeće. Stvarno me iznenadila.
Ustvari zbunila me činjenica da ona stvara plodove u pazušcu lista, bez cvjetanja?!? Još uvijek mi to nije jasno. Kako je to uopće moguće, ako u plodu ima sjemenke. Nije valjda da nespolnim putem stvara sjeme? Ajde znalci iz Dalmacije pomažite u rješavanju ove misterije:)!
 
Ono jest wisterija. Kupio sam prije 3 godine neku kržljavu sadnicu u Pevecu, skoro se bila osušila. Danas se popela na drvo visine 2 m.
Nažalost još uvijek nije cvjetala. Kažu da je za gliciniju to sasvim normalno.
Navodno ju se može natjerati na cvatnju tako da ju se šokira sušom, jačim rezanjem i sl. Ja nemam srca ovu svoju taknut škarama. Kad ojača, onda ću pokusirat. Zasad ju redovno zalijevam, gnojim i titram oko nje, da naraste što veća:)
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 18:11
smile83Ima neka tajna veza....čovječe ne mogu vjerovati.... danas dok sam kuhala ručak mislim šta nam je sa malim Gogom, pa on se več više od mjesec dana ne javlja i poslije dođem na forum i evo Gogaća i njegovog salaša. Znači dozvala sam te .....
Dragi moj kod tebe je već pomalo džunglovito, ma koja suša..... uz pravog zaljubljenika u cvijeće to cvijeće ni sušu ne osjeti. Gonfrene uz stazu su smile120. Ako se dobro sječam lani si ih imao jedan grmić, a vidi ih ove godine. Stvarno famozno izgledaju.Raste smokva uz Panonsko more Clap.Gliciniju MORAŠ rezati da bi cvala, a ako ne režeš kasnije češ imati pravu džunglu ( stavit ću slike u moje dvorište kasnije pa vidi šta napravi za mjesec dana). Lasta je izrasla u pravu ljepoticu. I na kraju molim te pojašnjenje šta je to na zadnjoj slici -grmić sa ljubičastim cvjetovima u donjem lijevom čošku.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 19:51
Moram priznati da sam se par puta vraćala na ove slike, pa to je prekrasno.
Ja bi takav vrt i takve staze i takve zidiće i takve gonfrene i takvo sve

Bravo! Ovo je divota.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.