Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 263264265266267 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 12:09
Andina....lijepo su se ožilili
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 13:42
nadam se samo da nece stati na korjenu. Sad kad dolaze topli dani ces moc vidjeti prave mogucnosti ovakvog razmnozavanja. Mozda bi bilo dobro tako listove oko prvog maja zapiknuti u zemlju
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 16:50
Meni to korjenje što izbija iz listova djeluje drugačije. Nekako su mi debeli, bijeli i staklasti. Ne vidim korjenove dlačice. Više mi djeluju kao korjenje koje razvije biljka uzgojena u hidrokulturi.A ima ih puno, fino su raspoređeni u krug, bilo bi dobro da tako ostanu, super za neki budući kaudex.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 17:36
Pa korijenove dlacice su pri vrhu, a kasnije odumiru, s obzirom da zapravo ne vidimo koliko je dugacak taj korijen vjerojatno su vec prosle taj proces... Za raspored, slazem se, i to je zato sto reznica nema primarnog korijena, pa razvija jednoliko adventivno korijenje. Vidjela sam uzgajivace da rade reorganizaciju korijena na odraslim adeniumima tako da im potpuno porezu svo korijenje, ostane plosnati caudex i to je sve. Onda kad on pocne pustati na novo, to se korijenje orijentira po zelji.

Mene zanima kaj je ono sto strsi u zrak na zadnjoj slici, moglo bi se dogodit da je to novi izdanak
velika gorica
Na vrh
0958snježana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 0958snježana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 21:03
lijep pozdrav
već me boli glava od čitanja... ne mogu naći gdje piše što da radim sa reznicom adeniuma? može pomoć? baš bih htjela da preživi
hvala
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 21:39
0958snježana, sve piše u temi, znam da je puno napisano!
evo ti djelić moje prepiske sa Pinusom, on je jedan od nekoliko znalaca za adeniume na forumu!


originally posted by antonija

reznice sam isto odmah stavila u hormon posadila i zalila.

Zašto si zalila reznice bez korijena ? Dok nemaju korijen supstrat mora biti suh. Kada puste korijen počni oprezno zalijevati supstrat. Do tada neka stoje u suhom supstratu. Napravi neki zrnati supstrat bez zemlje za cvijeće. Puno brže i lakše će pustiti korijen. Reznice drži u svijetloj sjeni na toplom.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 22:23
Mememe, baš sam o tome i ja razmišljala, no činjenica jest da im u prvo vrijeme i nije potrebno sunce jer je bitno da najprije razviju korijen. E, sad, da je bilo normalno vrijeme, mislim da bi ih ipak više preživjelo.

Glikice, nisu kod svih korjenčići tako u krug raspoređeni. Kod adeniuma mi je i inače zanimljivo to što je svaki od njih poseban pa tako i korjenčiće raspoređuju na različite načine.

Wolfsbane, ono što strši je također korjenčić, a zašto je krenuo uvis, nemam pojma. Možda stvarno postane novi izdanak. Ovdje je bio očišćen od supstrata i pošprican samo zbog slikanja, inače je zatrpan.

Snježana, reznicu pustiš par sati da se osuši, namažeš medom da spriječi infekcije i da se lakše zakorijeni i staviš u suhi i propusni supstrat za kaktuse. Umjesto meda može i hormon za zakorjenjivanje. Kad pusti korijenje, počneš pomalo zalijevati, najprije par kapi pa onda više, ovisno o tome  ima li sunca ili ne. Dobro bi bilo da reznica ima "podno grijanje", tj. da je teglica na nečemu toplom. Ja ih držim na staklenkama na radijatoru, a čitala sam da ih neki drže na ruteru.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 08:21
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Isti vrag manje vise, samo se med koristi za rezove koji se vide jer onda ostane manji oziljak. Oba djeluju blago protiv gljivica i patogena.

Usputna slikica arabicuma koji je bas nacickan nekim mini grancicama
[IMG]http://i.imgur.com/o0vU1JA.jpg" />


Ovo ti je prekrasno,samo neka su načičkani!
Ja sam stavila cimet!Sve je bilo dobro,po savjetu Beboline.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 12:23
Kao što se i vidi iz moga nicka, ova biljčica mi je tiha patnja no čitajući vaše postove čini mi se da je njen uzgoj prava nauka. Još sam ja malo zelena za to... Za sada vas samo virtualno pratim, a jednog dana tko zna...smile79
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 12:41
desert rose , znam kako ti je.
Ja sam tu biljčicu "otkrila" 21.01. ove godine, jer sam tražila novu zanimaciju-utjehu u životu...
*Pošto sam i sama početnica, imam klijance i vrlo me vesele. Dosadašnje, skromno iskustvo u klijanju i njezi istih je da i nisu baš teški (ukoliko im se pruži dobar start..ali kao što sam rekla, to je kratko i maleno iskustvo od jedva dva mjeseca, kako sam posijala prvu turu sjemena.(sutra slave prvih 2 mjeseca).
*Ukoliko kreneš s njima, pročitaj temu od početka do kraja, pa kada posiješ ili kupiš biljku, klijanca, reznicu...što te već dopadne, opet pročitaj temu još jednom

Andina, svaki puta kada pogledam listiće sa žilicama...wow, uvijek se ponovno oduševim

Wolfsbane, prekrasan je u svakom pogledu, a još će biti ljepši kada odraste...

mememe, da se ne ponavljam što sam rekla W., u potpunosti je predivan.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:04
Mermaid čestitam ti na početničkom uspjehu, želim da ti i dalje ide dobro, sa veseljem i nestrpljenjem ću pratiti i čekati tvoje izvještaje o daljnjem napretku!
smile127
Na vrh
0958snježana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 0958snježana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:05
Puno Vam hvala! namažem medom i stavim u suhu zemlju za kaktuse....
kad bi trebalo početi otprilike rasti korijenje?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:24
bez brige, brzo cete uhvatit djir s njima, nije to tak komplicirano uopce, samo je malo odmaknuto od klasicnog cvijeca jer nasa klima nije bas najpogodnija.

snjezana, nema bas pravila, sigurno nekoliko tjedana, ovisno o temp na kojoj se nalaze. i o njihovoj volji, polozaju mjeseca u odnosu na mars, jel slavuj pjevao taj dan i tako to
velika gorica
Na vrh
0958snježana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 0958snježana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:31
ha ha ha
dobro, i to je nešto... ako bude sreće onda će rasti
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 14:26
W, jel bolje ako je slavuj pjevao ili nije pjevao ? E jesi.....smile156.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 22:53
A sta da ti kazem, nemam ja vise zivaca za to, sjeme je jeftino, radje krenem od pocetka nego da se zivciram sa reznicama. Piknes 5 reznica sa iste biljke u istu posudicu, 2 se prime a 3 ne. I kaj bi im covjek reko, na kraju je moj sluzbeni zakljucak da su ove dve cule slavuja a ostale ne :))))

Nego, jeste iznijeli adeniume van? Ja danas stavila dio u kvazi plastenik, sad sam lijena ic ih unosit nazad... Temp nebi trebala ic ispod 9, al opet mi je nekako cudno da budu vani a pred tjedan dana je bio minus...
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 22:59
a jel bi ti fotić crko da nam pokažeš koju slikicu svojih ?
Nemoj da sad ja svoje idem poslikati !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:14
Pff izbacila ih van ranom zorom, dosla doma po mraku, kad bi ih slikala :)) slikaj ti svoje, da se nesto vrti po temi :)
Nis se pametno me dogadja kod mene, crko mi jedan sijanac za kojeg sam mislila da je zdrav, drugi za kojeg sam bila ziher da ce krepat se digao uz mrtvih al je sugonjav, i tak.. Standardno :)
Zanimljivi detalj, svi koji su mi krepnuli ove zime, hmmm 3 il 4 komada, su bili u zasebnim posudicama. Ovi natrpani u zardinjere, ma kako ih zalijevala i sta im radila, ni jedan jedini nije ni trznuo. Negdje sam davno procitala da adeniumi vole bit u coporu, tad mi se cinilo ko notorna glupost, al sad se pitam jel ima nesto ipak u tome :D
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:32
AJDE, EVO MALO SLIKICA_



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:34


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 263264265266267 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.