Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 35>
Korisnik
Poruka
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 13:43
moje non stop cvitaju još od 4. miseca....ovako je danas provirija cvić Wink 

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 17:09
krasne su, moja ima samo list
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 18:22
a jojjj....na godinu če sigurno....a onda joj neče biti kraja viruj mi.....u 3-4 misecu je uvali direktno u vrt ...ove moje koje još uvik cvitaju su u vrtu posađene.....i to san jednu posadila ove godine i još sad cvita
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 23:25
11111...pa možda još bude, tek je lišće počelo brže rasti. Kod mene su bile niske temp. dosta dugo. Ma bit će cvjetića, ako ne ove onda nagodinu. Važno je da se ona primila i da je i ove godine nikla
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 15:52
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/kala_zuta/61027.aspx -                             krenuo mi je jos jedan cvijet zute kaleHug
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 20:47
....ako sam dobro pročitala....u jesen izvaditi gomolje, i držati ih na suhom i prohladnom...???
Molim poduku!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:44
Točno Lovro, jednostavno ih samo povadiš- možeš ih zamotati u novinski papir te ih staviš na tamno i hladno mjesto.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 22:38
hvala sunčeko!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 17:43
Pomoć molim! Dobila sam kalu u vazi. Izgleda da je patuljasta, roze boje. Listovi su jako zdravi, gusti, nabrojala sam oko 7-8 biljčica, vaza je krcata. Kada sam malo detaljnije pogledala, u unutrašnjosti sam našla suhi cvijet što znači da je ocvjetala. Što da radim s njom? Da li da je pripremim za mirovanje? Ako da, kada i kako? Da li ona ima lukovicu ili gomolj? Da li je treba odvajati? Stvarno ništa ne znam o kalama i svaka pomoć je dobrodošla...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 20:23
desert rose- jednostavno pogledaj da li ima gomolje tj. likovice- ako nema tj. ima samo korjenje onda ju samo presadi u veću teglu da se može širiti.
 
Ako su lukovice ili gomolji a ona je još jako lijepa i zdrava pusti ju da još skuplja hranu preko listova za ponovnu cvatnju.  Kad vidiš da su se listovi počeli sušiti, žutjeti sve manje zalijevaj i konačno ju pusti da se listovi osuše.
Možeš izvaditi iz zemlje lukovice kad se listovi počnu sušiti ali ih nemoj rezati- još uvijek lukovica crpi hranu iz njih ( kao luk iz svoje stabljike ).
Onda ju lijepo zamotaj u novine i stavi na hladno i tamno mjesto.
Neka mirije bar 2 mj.
Posadiš ju kad vidiš da je počela tjerati ili kad ti hoćeš da počne tjerati, nemoj saditi preduboko ( za veličinu lukovice ), zaliješ i novi ciklus će krenuti.
 
LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 20:51
Znači ako ima lukovice onda mora na mirovanje a ako nema onda nema niti mirovanja nego stalno bude zelena i živa? Sutra ću je izvaditi iz vaze da otkrijem i taj misterij pa ću onda dalje ispitivati... Hvala sunceeee! smile76
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 21:51
Da, da... tako je!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 15:30
"Misterij" je riješen. Prvo što sam vidjela nakon vađenja iz vaze bila je hrpa bijelog korjenja. Ali i gomolji puštaju korjenje!? I naravno, nakon malo čeprkanja, naišla sam na bijeli gomolj. Valjda je to to. Stvarno se nikada nisam susrela sa kalama i totalni sam neznalica iako vjerno proučavam posteve i pokušavam nešto pohvatati. Kako sam u startu mislila da je samo korjenje, odlučila sam da ću polovicu odvojiti i rasaditi u dvije vaze jer je sve to jako gusto. Međutim, kada sam krenula sa kidanjem, onda mi se otkinuo komadić gomolja sa par korjenčića. Naposlijetku sam uzela malo veću vazu i presadila kalu a ovu nesretnu malu sam posadila u vazu u kojoj je kupljena. Hoće li preživjeti ova mala?!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 19:42
Preživjet će i ova mala- možda bi bilo bolje da ju osušiš- staviš na mirovanje ako je jako malena.
Ali ako nije jako oštećen gomolj od kidanja ne bi joj smjelo ništa biti.
 
Sad je gotovo- zaboravila sam ti napisati da čeprkaj odozgora, prije bi došla do lukovice.
LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 20:04
Svaka škola nešto košta... Kako se inače dijeli gomolj kale? Jasno mi je kako je to kod amarilisa, lukovica se jasno vidi. Žao mi je što ovo nisam slikala, bilo bi mi lakše pitati. Dakle, ovo što sam odvojila ima oko 2 cm, 2-3 dugačka korijena i 2 zelena lista. Ne znam da li je to dovoljno. Inače, kada promatram biljku, rekla bih da mogu odvojiti 7-8 pojedinih biljaka. Da li sve one rastu iz jednog gomolja? Da li se sve one mogu odvojiti!?Wacko
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 13:06
Ova mala može biti sama, samo ju nemoj posaditi u preveliku teglu.
Svaki gomolj može biti zasebno- ako hoćeš možeš ih odvojiti kad ćeš ih spremati na mirovanje.
Ako ti nisu jako srašteni jedan u drugog, a ne bi trebali biti, jednostavno ih odvojiš.
LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 16:18
Hvala ti sunceeee, za sada budem ovako ostavila! 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 09:00
Ova ljepotica je odlučila počastiti me cvijetom... nadam se da ću joj nakon ovoga zahladnjenja pružiti dobre uvjete da vidim cvijet u punome sjaju... Heart
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 11:11
Ajme, pa da li je moguće da je to "moja" kala?
Odreži izlomljene listo ve ako ti smetaju ili ako ti se takav izgled ne sviđa.
Ti sretna- ja još sretnija jer si ti zadovoljna.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 13:27
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Ajme, pa da li je moguće da je to "moja" kala?
Odreži izlomljene listo ve ako ti smetaju ili ako ti se takav izgled ne sviđa.
Ti sretna- ja još sretnija jer si ti zadovoljna.
Za uspjeh ove kale potrebne su tri stvari: dobra genetika biljke, strpljiva i dobra učiteljica i poslušna učenica! LOL
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.