Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 293294295296297 381>
Korisnik
Poruka
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 14:54
Dal netko od vas ima ili je imao povrtnjak na brijegu?
Zanimaju me prednosti i mane...
Naime kako imam viska cesnjaka, negdje bi ga posadila u jesen..
Na njivu ne bih jer je daleko od kuce, a svim susjedima kradu pa bojim se da ne bi i meni...
A tu kraj kuce imam brijeg koji bi se mozda dao pretvoriti u povrtnjak...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 14:59
Mislim sta fali napraviti bastu na brijegu,slobodno probaj, posebo je dobro sto ti je uz kucu da nadgledas.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:15
I ja se slažem s Pustilkom, da sam na tvome mjestu Buckić, ne bih se puno dvoumila.....Ako nećeš probati, nećeš znati...Thumbs UpThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:17
Hvala cure :-)
Definitivno cemo probati :-)
Sad u jesen urediti i posaditi cesnjak, a ovo sto imam na,ravnici tamo cu druge biljkice...
Steta da brijeg stoji neiskoristen, samo ga muz mora stalno flaksati ...
Uslikat cu kad uredim ;-)
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:20
A upravo je to najveca prednost jer je uz kucu...
Evo cujem susjedi pokrali grah, luk....
Pa stvarno srce bi me strefilo da ja sadim, kopam , mucim se, i kad dode ono najvece veselje, da uberes plodove svog rada, ono neko bio brzi i nema nista...
Sve cu ja preorati oko kuce :-)
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:29
Kod vas je to masovna kradja,kod nas barem ovdje gdje sam nema puno slucajeva bilo je prosle godine koni mi mahune pobralo.đubrad ko god ovo radi!
Kod nas se oko kuce sije nema veze kakva je zemlja niti na kakvom je mjestu uvijek se bolje obradi i doceka zalijevati koje je pored kuce,nego na najljepsoj zemlji po udaljenim njivama.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:33
I ja se slažem s tobom.....Mada je meni vrt blizu, također strahujem jer se ta priča o krađama već naveliko proširila i ovdje....Osim što lopovi kradu na veliko voće i  povrće (  od ljudi koji sade na veliko za prodaju ) česta meta su i mali obični povrtnjaci.....Bože dragi kamo ide ovaj svijet !  smile60Thumbs DownAngry


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:34
Ne znam gdje si ti, ja sam u Zagorju i stvarno ovo je uzas...
Ima onih koji ne sade pa se posluze...
Znas koliko kradu kad je susjeda ostavila par grmica mahuna za sjeme i to su joj pobrali...
Uzasno nesto...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:41
Baš tako ! Ima onih koji ništa ne sade pa se posluže gdje im je bliže....Bez brige poznata mi je ta priča.....Ne znam, nisi čitala sve u mojoj temi.....Mogla si lani vidjeti moju ogorčenost...Imala sam hrpu krastavaca, htjela ih sačuvati za mamu....Iako su to oni mali pariški kornišoni, dok se zdebljaju budu fini za salatu....I tako pred dva tri dana ostavila ih, točno sam znala za koje vrijeme, kakvi i koliko ih mora biti....Ujutro ja na vrt...nećeš vjerovati....CryCryCry  Od svega, našla sam samo tri debela krastavca, a trebala je biti ona jedna velika kanta  15l ( Od Jupola ) ......A okružena sam također takvima koji " jako vole raditi "  možeš misliti, noge polome, rekla bih prije da  imaju upalu lijenosti ........OuchOuchOuchOuch     Inače  ja sam u srcu Podravine.....




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:46
Ovdje se kuce obijaju,valjda im to veci profit sad za sad nego tudje baste.Zivimo u teskom dobu krize su,doduse uvijek ce biti lijenih kojima je lakse ukrasti tudje.Confused
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:57
Nije stvar u neimastini nego bezobrazluku...
Danas ni braca nisu sto su nekad bila...
Svak zove samo kad nesta treba...
Nego da ne bacamo ovu lijepu temu u depresiju,
Bucka ce posaditi svoj vrtic na brijegu, tako da ja svoj cesnjak vidim s prozora :-)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 15:58
Baš tako Pustilka takvih je uvjek bilo, a sad ih ima još više....Mislim sramotno je da mladi ljudi žive od socijale, nemaju posla i čekaju da im kruh padne iz neba....Znam takvih jako puno....Što je najgore u svemu tome , niti roditelji, niti društvo ne daje im nikakvu motivaciju ni volju za radom, već se još i sami prikrpe i podržavaju nerad....AngryAngryAngry  Svaka čast iznimkama i Molim neka se nitko ovdje ne nađe uvrijeđen jer ovo nema apsolutno nikakve veze s ovim našim forumom niti s njegovim članovima....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 16:02
Buckić držim ti Thumbs Up da uspiješ u svojem naumu, a bilo bi i dobro da malo češće napraviš ophodnju po vrtu, pa ako koga uhvatiš, opleti kakvom toljagom po leđima....Nažalost ružno i grubo zvuči, ali što bi čovjek trebao napraviti da obrani svoje.....Prijaviti ih ? Koga ? I kome?  Kad ideš tužakati ovoj našoj policiji, na kraju još ispadne da ih zoveš bez veze i još ostaneš ti kriv........UnhappyConfusedOuchThumbs Down  Na kraju ti se još izruguju.....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 16:15
Nego kako, da nekoga uhvatim, ja bi ga...uh...
Ali tesko se to uhvati...
Zato cu ja tu kraj kuce, pa valjda se nece usuditi...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 16:30
Takvi " biseri " vjerojatno operiraju po noći dok sav normalan svijet spava.....Ja sam već MM rekla da bi  ustala usred noći i išla na vrt, pa koga uhvatim jadna mu majka....AngryAngry


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 17:40
Morat će ljudi početi stavljati one velike zamke što se lovi velika zvjerad pa kad nekome dobro nogu šćepa neće se baš onda veseliti i pasti mu napamet da ide brati ono što nije sijao......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 18:19
Imaš pravo Milice, ma koliko zvučalo grozno i okrutno, ali nije li isto okrutno da se netko muči, crnči, znoji se i radi ko magare, a onda samo netko dođe i  lagano pobere nečiji trud i muku....UnhappyOuchOuch


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 18:49
Moja svekrva godinama ima vrt na brijegu i zadovoljna je osim što tamo više puše pa ponekad poruši kolce i isuši zemlju no to kod češnjaka ne bi trebalo biti problem! Smile
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 19:08
ne mogu vjerovati da je kod vas toliko krađa uzela maha.ne mogu se potužiti-da kucnem u drvosmile42.moji ne rade ništa,ali su toliko lijeni da idu u tuđi vrt nabrati.sad je u modi otići u crveni križ .nakupiti.onda ti oni još kombijem dovezu.
možda nije tema,ali kad sam spomenula crv.križ reći ću vam jednu zgodu.
moja se rođaka razboljela i jako omršavila.pokupila svoje stvari iz ormara posložila u kutiju i odnijela u crveni križ.mislite da su uzeli. nisu. vratili je da odnese na kemijsko čišćenje i donese potvrdu.ona s tim u vrt gdje je izvadila luk i šibicom kemijski očisti.
-bez komentara-
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 20:50
Vidiš , vidiš ni Crveni križ više nije što je nekad bio.....i oni se pogospodili.... Čula sam  za takvo nešto  na par mjesta,  ima tome već dosta dugo......Izgleda da su i oni postali bahati i bezobrazni......AngryAngry  Sramota! 




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 293294295296297 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,598 sekundi.