Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktus savjeti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktus savjeti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:20
poceo je smeđit samo na rubovima i to dolje par centimetara sredina je zdravai gore je zdrav cijeli... imam kuci 30 kaktusa i dobro se brinem za njih nije mi ovo prvi kaktus, zanimalo me samo zašto se to događa samo njemu, a drugima ne...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:48
cini mi se da nije jako zahvaceno pa sam mislila da ga mogu spasit Unhappy
ima on gore ove manje izdanke koje bi mogla odsjec i posadit al ovaj tvrdoglavi kaktus se tako ne prima, vec sam dva puta probala uzet od kolegice, što je najgore kolegica ima samo taj jedan kaktus i velicine je covjeka i savršen je nikad problema s njim a eto kod meni problemi, sve druge kaktuse uspješno rasađujem i s njima nema nikakvih problema.. evo jedna slika cijeloga

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:53
probaj ga izvaditi iz cvijetnjaka i vidjeti da nije prezaliven, možda mu trune korijen, ako da, makni zemlju i neka se suši na zraku, možda netko još da neki prijedlog
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:56
Moon zalila ga s maximum pola deci prije dva tjedna, prije toga cijelu zimu nije bio zaljevan.. valjda mu nije to šok bio nakon cijele zime bez vode?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:59
Sad kad si pokazala cijeloga, mislim da gornji zdravi dio možeš spasiti kako su ti cure već rekle.
Kamenjar, ti imaš super kaktuse i znaš s njima, a to što oni osjećaju našu ljubav, hm!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 19:05
znaci prakticki ga prepoloviti, tako debelog on je promjera oko 10 cm to ce biti dosta veliki otvoreni dio? on u sebi ima mlijecnu tekucinu..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 19:06
Da je moj, izvadila bih ga, maknula svu zemlju i posušila.
Čuj, kad je takav, nešto mu je, prvo treba doći do korijena i vidjeti, recimo možda je koji dio gnjil, treba ga ukloniti da se spasi preostali, štoprije - to bolje. Tako ćeš bar eliminirati jedan mogući razlog.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 19:16
To je euforbija i gdje god ga presječeš, poteći će bijela tekućina, pa to moraš isprati mlakom vodom.
Moon ti je dobro savjetovala, vadi ga cijelog van, lagano otresi ovaj supstrat sa korjena i detaljno ga pregledaj.
Ako što primjetiš, javi se pa ćemo pokušati riješiti i spasiti ako se može.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 19:38
hvala puno na savjetima..
izvadila ga iz zemlje, ovaj smeđi dio doljni je gotov

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 19:47
Meni tu ništa ne liči da je gnjilo?, Na slici izgleda dosta suho
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 19:56
ovaj smeđi dio je mekan dosta i prsti propadaju kad se stisne..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 20:12
To je trulež, nisam imala tih iskustava, no nekako mislim da se bez odstranjivanja tog dijela neće spasiti...
Na vrh
bibi193 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zadar(Privlaka)
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bibi193 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 20:23
ništa, sada sam odstranila jedan od ovih njegovih izdanaka i ostavila ga sastrane da se posuši malo pa cu ga u zemlju, a velikog cu rastrancirati dalje kad skupim snage ...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 23:26
Svakako odreži nekoliko cm iznad truleži i neka se suši u suhoj prostoriji, sad je pitanje koliko u ovo doba godine bi trebalo rez pustiti da se suši, nekoliko tjedana?
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 23:39
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Sad kad si pokazala cijeloga, mislim da gornji zdravi dio možeš spasiti kako su ti cure već rekle.Kamenjar, ti imaš super kaktuse i znaš s njima, a to što oni osjećaju našu ljubav, hm!







glicka - ja se u potpunosti slažem sa kamenjar.... a i živ sam svjedok njene izjave.....ona voli kaktuse i kaktusi -uistinu- vole nju.....ta ljubav je kod nje jasno vidljiva.....i njoj i bodljičima
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 23:42
to ti nije kaktus već euphorbija ja sam ih jednako dobro zakorijenjivala u vodi kao i na suho.
Na vrh
Sigma Noir View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sigma Noir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 22:27
Pozdrav svima!
Imam jedan problemčić, nadam se da će mi netko moći pomoći :(
Naime, dobila sam kaktus na dar prije nekoliko mjeseci, mali, onakav kao što se upi u cvjećarnama, jer je osoba koja mi ga je poklonila, nažalost, mislila da ću se znati brinuti o kakutusu.
Nisam ga puno zalijevala, jednom tjedno. No primjetila sam da je počeo trunuti u korijenu.. da li se može kako spasiti? Čitala sam da se onaj dio koji trune odreže, pa se ostavi da se osuši preostali dio kaktusa i onda zasadi ponovno.. da li bi to pomoglo? :confused:
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 23:36
Naravno,,,korijen još umoči u pepeo
Na vrh
Sigma Noir View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sigma Noir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 00:07
Hvala! :) A koliko dugo bi trebao biti u pepelu? Umoči se nakatko ili na duže vrijeme?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 00:11
Na kratko,
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.