Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 38>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 14:19
Ima dosta sunca, a moguće je još jedno: ovo su joj prvi cvjetovi iako je biljka od lani, a čula ona za onu: prvi mačići se u vodu bacaju, pa i ona tako Wink.
No vidjet ću za dan-dva bi se slijedeći pup trebao otvoriti, e ako i on vrisne, onda definitivno nešto ne štima.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 08:26
Evo još jedna koja mi do sada nije cvetala
Passiflora Purple hase

život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 08:57
Predivna je!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 09:22
Koleginica iz NS je mislila da je ovo Passiflora caerulea i prošle godine je posadila u baštu gde je i zimovala. Nadzemni deo se smrzao, ali je proletos iz žila isterala nove izdanke. Moguće je pokušati i ovu vrstu gajiti na otvorenom u kontinentalnom delu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 17:22
Napokon sam dobila cvijet:


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 22:08
Glikica,znam koliko si sretna i koliko se veseliš ovom cvijetiću....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 17:28
Baš sam sretna, imam još nekoliko pupova i sad ova kiša i hladno, ko zna što će biti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 19:56
uskoro nam ide zima... ja svoju planiram ipak unositi u kuću, ali pošto je prevelika.. orezat ću ju temeljito i spremiti u podrum.. Naravno ne još, jer je sva u cvatu i dalje..
belica,zagreb
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 07:32
Konačno mi je procvetala Passiflora Pura Vida



Passiflora Byron Beauty
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 07:51
nesmijem ja to Voki ni gledati... budem se zarazila... Prekrasni su cvijetovi.
belica,zagreb
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 08:19
Danas se otvorio još jedan cvet na Passiflori "Cary". Izbrojao sam preko 30 pupoljaka na njoj.

Boja je više plavlja u odnosu na ovu na slici, nikako da "uhvatim" pravu boju. :)
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 08:35
E pa Voki, još nisam ni kavu popila a već se na uranak se onesvješćujem od ove ljepote smile39 !!!
O crvenoj passiflori maštam već goooodinama , kupila sam ovo ljeto jednu sadnicu al pošto je iz sjemena čekam iduću godinu i molim se onom gore da mi ne gecrkne prek zime da i ja konačno dočekam svoju crvenu ljepoticu..
Nego, daj molim te ako imaš volje, pokušaj mi identificirati moju passifloru koju sam stavila na 28 stranici i to prve dvije moje fotke, ja stvarno nemam pojma koje su to, ova "Cary" mi sliči na jednu od njih ali nisam ziher da je to, ta Embarrassed...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 09:03

Na prvoj slici je Passiflora amethyst, a na drugoj Passiflora "Cary"
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 09:27

Prekrasne su!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 10:35
Voki, hvala na identifikaciji Smile !
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 11:52
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Danas se otvorio još jedan cvet na Passiflori "Cary". Izbrojao sam preko 30 pupoljaka na njoj.

Boja je više plavlja u odnosu na ovu na slici, nikako da "uhvatim" pravu boju. :)



Bem ti sreću, Voki na svojoj 30 pupoljaka a ja na svojoj jednoj običnoj  - ni 7. godinu ni pupoljka nisam vidjela !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 13:13
Free, mjenjaj nešto ,veličinu tegle, mjesto i oreži ju u proljeće i mooora potjerati Wink!

Evo kako trenutno izgledaju ova moja careulea i danas identificirana Wink amethyst...žao mi je jedino što ih još malo moram unijeti u kuću a pune su pupova...



pupova kao u priči ...



Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 15:03
Ivna i meni bi bilo zao. Sta im radis da ti narastu tolike?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 16:15
Ništa Makiću , zalijevam LOL...ova amethyst , ljubičasta raste u ovoj maloj teglici krem boje koja se vidi, kupljena je dužine možda pol metra i divlja kao blesava Smile...Careulea je u većoj tegli koja se ne vidi i već je pravo drvo koje se račva...svake jeseni režem ih skroz jer ih drugačije ne mogu skinuti s prozora i one na proljeće narastu opet iznova toliko...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 16:36
Zbilja šteta da ih ne možeš ostaviti vani.
Kako si ti uvjek u nekim radovima ne bi ti bilo neobično napraviti još jednu bauštelu. Lijepo taj dio ustakliš, ljeti skineš staklene okvire, a u kasnu jesen ih postaviš i tvoje pasiflore nećeš morati rezati i unositi .
Ja gledam ovu prvu sliku i sve gledam kad će ti se saksija s amethyst prevrnuti s police.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.