Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 82>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 18:17
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 20:14
                                                                
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 20:28
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 21:09
Evo opet malo i mojih
Prvo cvjetanje nakon presađivanja u nove "uvjete"
 
 
 
 
 
A ova cvjeta neprekkidno od svibnja,malo se  razbarušila, ali ne prestaje cvjetati
 
 
Još dvije spavaju zimski sanak...nema cvjetova.
 
Ova koja neprekidno cvjeta ima i jako puno listova.Prorijediti ih ili ne?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 21:26
Prekrasne su vam a. ljubičice. Meni ne uspijevaju, ali čačkala sam nešto po netu i naišla na ovakve koje su me oduševile



Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 21:32
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 21:40
bako  i silvestrina divne su vamsmile94, vidi se da im je kod vas odlično


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 21:41
otok ove koje si nam pokazala su ko bomboni
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 21:53
Ma da mi se dočepati ovih s neta, zgurala bi ih negdje.Wink
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 10:55
Kad ljubicica da "bebicu" sa strane, nju treba otkinuti, pa ili je baciti,ili od nje praviti novu biljku. Ako se ostavi, ona izoblici onu vecu biljku.
 
Nisam nikad cula da se listici prorijedjuju. Ima varijeteta sto imaju zaista mnogo lisca, kao i onih sto imaju malo lisca. Ali, cesto se cuje da one donje listove treba skidati, kad se na njima vidi da su vec stariji, a to se vidi po boji. Oni nisu niti dobri za zakorjenjivanje, jer su stari.
 
Kazu da treba presadjivati jednom godisnje...da bi se dobio maksimum njenog potencijala. Ali, po mom iskustvu, to zaista ovisi o kultivaru, neke cvatu kao lude bez mnogo muke, a neke nece pa nece, ma sta da im radis,...na zalost, sto su obicnije, to bolje cvatu, i obrnuto, sto su sofisticiranije, to slabije, iako ima izuzetaka, ova Bman's Etna je i kod mene jako cvatna,  a spada u dosta poznate kultivare.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 13:58
Silvestra ova tvoja sfrćkana mi je baš posebna i neobična Heart.
 
Bako jel se to meni čini il Vam stalno cvatu? Predivne su !!!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 21:51

Tri lijepe plave i plavo-bijele, sve tri vrlo obilno cvatu. Ness Crincle Blue je polumini, definitivna velicina rozete je oko 8-10 cm, a Rob's Penny Ante je mini, nije sira od 5 cm, zaista je slatka. Kid Stuff je isto malo manja od standardne.

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 21:59
I nekoliko rozih: Rob's Boogy Woogy ima zutu sredinu krunice, a vanjski listovi su zeleni.
Rosie Ruffles ima cvijet kao mali kupus.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 09:13
Sad sam se sva smotala Confused. Kid stuff isto ima ljubičaste boje u tragovima?
Možda sam na nju mislila.
Rosie je bombončić Heart.
A koja je na zadnjoj slici?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 10:33
nbjelovu kad gledam tvoje vrste ispadnu mi oči.
Inače se držim svega što si napisala. Zanimljivo da neke nemaju "bebe" a neke su imale i više... te su već kod drugih na forumu!Wink
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 12:34
HOrti, zadnja slika je jedna koju zovem Denis. Dao mi ju je prijatelj Denis, ali je kod njega bila ista kao one Lauralova od neki dan, roza sa zelenkastim rubovima, kod mene je ocito mutirala. Jako njezna, vrlo cvatna.
Kid Stuff krene cvjetati bijelim jednostrukim cvjetom, da bi onda dobivala sve vise i vise plavkaste sredine, i cvijet dobivao prvo pumpunic, a onda bivao dupli. Tako da, kad je puna cvijeta, obicno ima na sebi sve te varijante, a najvise duplikastih cvjetica sa plavom sredinom.  Kid Stuff je ubjedljivo moja najcvatnija, nije cvala samo 2 ljetna mjeseca, sve ostalo vrijeme je u cvatnji, vise ili manje. Evo ti dole nekoliko lica toga cvijeta izbliza.
Baka, u pravu si, neke stalno bacaju bebe, neke manje...obicno se cijeni to ako manje bacaju bebe, ali su bebe zgodne ako razmnozavas.
 
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 14:27
danas sam bila u plodinama - dobili su prekrasne nove ljubičice, duplih cvjetova, balerine i sa jednostrukim cvjetovima prekrasnih boja, koštaju oko 22 kune

nemam gdjes njima, ali stvarno, ko ima, šteta je ne otići i pogledati ih
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 17:28
Ja ih obozavam kao i ciklame al mi u ovoj kuci ne uspijevaju smile43
Prije sam znala imati po 10-ak teglica ,svih vrsta i samo bi otkinula listic i upiknula u zemlju i dobijala bi nove. Moram kompletu temu procitat jer ih zelim imat opet. neznam u cemu je stvar. Samo kao da povenu i  gotove su. Nisu na propuhu, imaju svjetlosti,ne zaljevam ih odozgora,vec u tanjuric. help!!  Imam jos samo dvije bijele koje su krzljave sa svega 10-ak listica al ne cvatu.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:17
meni jednostavno neidu,ma koliko god se rudila oko njih
Na vrh
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 00:30
ja sam nova na forumu.natalija je li je bilo i crveni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.