Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 38>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 19:22
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Zbilja šteta da ih ne možeš ostaviti vani.
Kako si ti uvjek u nekim radovima ne bi ti bilo neobično napraviti još jednu bauštelu. Lijepo taj dio ustakliš, ljeti skineš staklene okvire, a u kasnu jesen ih postaviš i tvoje pasiflore nećeš morati rezati i unositi .
Ja gledam ovu prvu sliku i sve gledam kad će ti se saksija s amethyst prevrnuti s police.



joooj, dobra ideja Wink...možda nekad, cvijeće bi mi bilo zahvalno, ionak muku mučim gdje s njim ...
a za amethyst ne brini, čuvamo ju, ja i MM na smijenu LOLLOL !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 20:45
ivna kakav veliki grm pasiflore si uspjela uzgojiti na sjeveru
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 07:40
Prelepi primerci pasiflora. A što se tiče orezivanja... Pasiflore cvetaju na novim granama, tako da orezivanje pospešuje cvetanje naredne sezone.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 07:43

amethyst

incarnata

allardi

Pura Vida
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 08:31
Voki,smile64           Question   Question
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 09:36
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

ivna kakav veliki grm pasiflore si uspjela uzgojiti na sjeveru


Mari, hvala Embarrassed...od prvog dana od kad sam ih nabavila meni passiflore stoje na istom mjestu i skužila sam da je to jedino mjesto kod mene gdje one divljaju Wink, tako da im ništa ne mjenjam ...
Problem je što polako njihov broj povećavam a prostora koje njima paše , bar je kod mene tako, je malo, dvije koje nisam mogla smjestiti na ovu stranu su se ljutile cijelo ljeto i jednostavno nisu toliko cvale kao ove dvije...

Voki, i dalje sam bez teksta Big%20smile, moj naklon do poda Big%20smile!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 13:21

Passiflora amethyst

Passiflora Cary

Passiflora Pura Vida
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 20:29
Blago vama! moja uopće nije cvijetala.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 20:53
Voki, čestitam! Zavidna kolekcija passiflora! A sve cvjetaju!Clap
 Moje dvije niknule prošle godine, rastu ko lude, a od cvijeta ni c! Doduše, nisam ih još obrezivala pa se nadam cvijetu dogodine.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mocur View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mocur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 18:57
Dali se pasisiflora može razmnožiti reznicama? 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 09:46
Najbolje ih je razmnožavati reznicama jer ožiljene reznice brzo napreduju i cvetaju iste ili sledeće godine.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 09:06

Victoria

Purple haze

Morifolia

Quadrangularis

Coriacea
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 14:01
Krasne su Voki!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
ivana88 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana88 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 09:52
Lijepi pozdrav gledam vase passiflore i stvano su prekrasne ,trazim ju vec duze vrijeme i nemogu ju nigdje naci, kupila sam sijeme ali nazalost nije mi izaslo obisla sam vrtne centre kod nas u slavoniji i nitko ju ne drzi,ima li mozda netko reznicu od vas za pokloniti ili prodati bila bi vam jako zahvalna
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 09:14

Plodovi pasiflora
(Allardi, caerulea, amethyst, victoria, capsularis, morifolia i u sredini coriacea).
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 10:23
a jooojjjj....ovu biljcicu smo imali prije koju godinu na vikendici, a ja ovako pametna sam zakljucila da je to neka vrsta clematisa EmbarrassedEmbarrassed
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 13:18
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Plodovi pasiflora
(Allardi, caerulea, amethyst, victoria, capsularis, morifolia i u sredini coriacea).


Hmmmm, dugo nisam vidjela primamljiviji tanjur LOL !!!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 08:15
Voki imam pitanje Question ? Znam da smo već raspravljali o tome ali htjela bih potvrdu prije nego učinim par stvari sa svojim passiflorama Wink...
Dvije sam orezala dok sam ih skidala i to totalno a ostale mi nekako žao LOL...Pa se sad pitam da li da prestanem žaliti i ošišam ih sad ili da pustim do proljeća? Ove ostale mi tek sad počele tjerati (kupljene ove godine pa ne znam kako se ponašaju)...Znam da si rekao da ti svoje režeš na proljeće zbog kasnog cvijetanja , ja sam svoje u jesen i s njima u podrum, no ovaj put ove koje sam nabavila su mi prevažne da nešto zeznem pa prvo provjeravam...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 11:41
Ivna, ima ovde na forumu negde napisano, minimalne temperature za prezimljavanje po vrstama pasiflora. Najbolje je da se one uzmu u obzir za smeštaj pasiflora u zimskom periodu, jer neke podnose niže temperature, a nekima su potrebne temperature oko 15 stepeni zimi. U proleće se reznice bolje zakorenjuju, zato se trudim da ih održim do proleća bez jesenjeg rezanja, a ako ih orežeš i sada nije problem. Iz moga iskustva quadrangularis, alata, ligularis... ne vole drastično orezivanje jer se posle teško oporavljaju. Kod mene su neke pasiflore još uvek pune pupoljaka pa ih i zbog toga ne mogu orezati, samo sam caerulee "oblikovao" da ne zauzmu previše mesta.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 14:10
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Voki imam pitanje Question ? Znam da smo već raspravljali o tome ali htjela bih potvrdu prije nego učinim par stvari sa svojim passiflorama Wink...
Dvije sam orezala dok sam ih skidala i to totalno a ostale mi nekako žao LOL...Pa se sad pitam da li da prestanem žaliti i ošišam ih sad ili da pustim do proljeća? Ove ostale mi tek sad počele tjerati (kupljene ove godine pa ne znam kako se ponašaju)...Znam da si rekao da ti svoje režeš na proljeće zbog kasnog cvijetanja , ja sam svoje u jesen i s njima u podrum, no ovaj put ove koje sam nabavila su mi prevažne da nešto zeznem pa prvo provjeravam...


Ivna, ako ćeš ih jesenas prestat žalit i kreneš u orezivanje, jel bi mogla nešto dobaciti prek Drave ??  Prekrasne su, ha nije ni ćudo kakve su kad ih naizmjence ti i TM bedinujete !!
 
Hajde pročitaj PRAVILA ZA KATEGORIJU OGLASI (klik)
 
molim pridržavati se toga!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.