Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 309310311312313 381>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 16:34
  Kad sam već tu, malo ću skrenuti s teme......Recite mi da li ste netko već sadili crveni luk van ili čekate drugu dekadu desetog mjeseca? ErmmQuestion
 
  MM mi kupio lučice sad dok ih ima, bojim se da ih kasnije neću naći, a sad mislim da one neće moći tako dugo čekati do sadnje.... Lučice su Centurion i plavi mađarski luk......Pitam zato što trebam vašu pomoć, čitala sam da se crveni luk ne smije saditi niti prerano, niti prekasno već točno tako kako sam već navela, u drugoj dekadi desetog mjeseca, a ja sam sad u velikoj dilemi...Imam lučice,  a svi znamo da one ne mogu dugo čekati, u protivnom brzo isklijaju i onda više nisu ni za što.....Sad trebam vašu pomoć jer iskreno rečeno, nikad nisam sadila luk u jesen, samo znam da kad smo doselili ovdje, gazdarica je imala prekrasan krupan jesenski luk koji mi je ostavila i koji sam ja povadila na proljeće, naravno, dozrelio je ranije nego  inače kad ga  vadim...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 16:55
ja dio luka sadim u jesen i to onaj koji vadimo i jedemo kao mladi.uvijek ga sadim kasnije.možda možeš lučice sačuvati na hladnom.možda dolje u frižideru.zaustavit će se vegetacija.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 16:58
  Ajči baš si jedno veliko smile84 odoh odmah strpati lučice u friz.....Vjerujem da imaš puno pravo jer dobro će im doći da su na hladnijem, a opet neće smrznuti....Stvarno super, ne znam što bih bez vas drage moje  ! Hugsmile79smile86
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 08:53
Draga mons, ja sadim lučice uvijek u jesen, ne držim ih niti u frižideru niti na hladnom, pa niti u trgovinama nisu na hladnom a bit će ih u prodaji još dugo, meni čak ostane lučica od jeseni za proljeće i budu dobre, inače ih sadim uvijek koncem 10. mjseca, dio potrošimo u proljeće kao mladi a dio ostavim da sazrije za potrošnju tokom jeseni i zime, i ajamin prijedlog je dobar ali u biti ne treba biti u frižideru.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 08:57
  Hvala ti draga moja ! smile79smile86   Ali stvar je u tome da se bojim da ako predugo čekaju hoće isklijati..... ili možda neće?  ErmmQuestion Znaš često puta se i u prodaji nađe jako puno isklijalih lučica koje onda ljudi zaobilaze jer naravno što će nekome isklijale lučice koje ionako nisu baš dobre za sjetvu....


   Možda da ih samo ostavim u hodniku, na pločicama, tu je ionako dosta hladno ? ErmmQuestion
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 21:17
Šta je ovo.... prazno....
Jasno mi je da ste danju po povrtnjacima, pa jesen je! Ali gdje ste svi noću????

Monstera, neće lučicama biti ništa. Kako kad povadiš svoje lučice još po toplom vremenu i ostanu ti čak za proljetnu sadnju. Pa to su ti iste takve.... Pokrij ih nečim, da im bude mrak i to je to, izdurat će i do proljeća.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 21:23
Dadinice aktuelne su zimnice,tako da se noću  ne moze ni tipkati.Big smile

Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 09:32
 Ja već par puta navečer dođem ovdje, čekam vas, lutam forumom i drugim stranicama, kad vidim da nikog nema, odem, što ću čamiti sama ovdje...UnhappyDisapprove
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 09:38
   Dadi, ja mislim da su kupovne i domaće lučice razlika ko nebo i zemlja......Dok se domaće lijepo održe do proljeća, za ove bih rekla da nema šanse da se tako održe......Ili brzo isklijaju ili postanu onako kao spužvaste pa brzo ili spljesnive ili strunu.....Smatram da je do toga, što su vjerojatno te kupovne tretirane svime i svačime, dok domaće kakve se posiju takve i ostanu, bar kod mene..Ničim ih ne tretiram i sigurna sam da zato bolje izdrže do proljeća....Stvar je u tome što si želim posaditi nešto luka sad u jesen, a domaćih lučica mi nije baš puno uspjelo, tako da će mi te domaće ipak pričekati proljeće.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 09:44
 Curke da li je tko probao praviti gnojivo ili nešto za zaštitu bilja od Komorača ? Negdje ovdje na prethodnim stranicama ima link koji sam stavila kako je Komorač super biljka za gnojivo, a također kao zaštitno sredstvo protiv nametnika i bolesti na biljkama.....Eeeee da kad smo već kod toga, moj Enzim, još malo i bit će gotov.....I sad mi je žao da nisam toga više napravila, vjerujem da to mora biti dobro, iako još nisam to još isprobala....No reći ću samo ono što su rekli da može čak i u kućanstvu poslužiti za čišćenje, zbilja bi moglo poslužiti jer tako lijepo miriše....SmileSmile
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 09:54
  
 Curke, imam pitanje, ali za one koje su iz Zg ili bar blizu Zg......Zna li koja gdje je Kadmo d.o.o. trgovina sjemenom i repromaterijalom za velike ( profesionalne )  i male ( hobi ) proizvođače ? 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 10:15
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Curke da li je tko probao praviti gnojivo ili nešto za zaštitu bilja od Komorača ? Negdje ovdje na prethodnim stranicama ima link koji sam stavila kako je Komorač super biljka za gnojivo, a također kao zaštitno sredstvo protiv nametnika i bolesti na biljkama.....Eeeee da kad smo već kod toga, moj Enzim, još malo i bit će gotov.....I sad mi je žao da nisam toga više napravila, vjerujem da to mora biti dobro, iako još nisam to još isprobala....No reći ću samo ono što su rekli da može čak i u kućanstvu poslužiti za čišćenje, zbilja bi moglo poslužiti jer tako lijepo miriše....SmileSmile

Mirise,kako to?Tongue
Zar ne bi trebalo da se čuje od trulosti povrca i voca?Jel to sada bistra voda ili nesto obojeno?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 10:24
 Pustilka, čisto malo je obojano.....ali u pravilu tako i piše, treba mirišati, a ne smrditi, ako smrdi, znači da nije dobro.....Budem vam ga ovdje pokazala dok bude vrijeme za ocijediti...Čak se gore stvorio neki fini sloj, imam dojam nešto kao gljiva Kombucha, no nije uopće bilo u dodiru ni s vodom od Kombuche, niti s Kombuchom.....Vjerojatno se stvorila neka voćno-povrtna gljiva tek da zaštiti sadržaj kante...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 11:41

mons baš sam se neki dan sjetila tvojeg enzima.drago mi je da si uspjela

sada :spliff:.probaj možda uspijemo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 11:52
Dobar ti smajlic Ajama Big smile
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 12:11
  Ajči, Hvala ti  što dijeliš to veselje sa mnom ! smile79smile86  Ima još malo dana do potpunog sazrijevanja enzima, a tada ću ga procijediti i vjerojatno još do zime isprobati na malim biljčicama...Pokušat ću još prije zime napraviti testiranje i zajedno ćemo pratiti razvoj nekoliko biljaka tretirane enzimom i one koje neće biti tretirane enzimom....Naravno sve će se odvijati u plasteničkim uvjetima, jer više nije vrijeme za vanjske biljke....Sva saznanja bit će popraćena pokojom fotkom,  a sve  potražite u mojem povrtnjaku....Zasad samo treba još malo strpljenja i čekanja...

 Još samo da spomenem, neću cijelo vrijeme tretirati biljke s tim jer vjerojatno tamo pred smrzavanje tla, više neće biti potrebno nikakvo zalijevanje...Smile

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 12:27
Ja ću pričekati prvo tvoja iskustva pa ako kod tebe bude ferceralo pravit ću ga i ja preko zime.:)
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 12:29
 Također još samo da spomenem, ako netko nije sve pročitao o Enzimu....Nije uvjet da se samo povrće tretira njime, već ima širok spektar primjene na svemu....pa se tako slobodno može koristiti i za ukrasno bilje i cvijeće, a i u domaćinstvu od čišćenja do higijenskih namjena...naročito kod osoba koje pate od raznih alergija....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 12:36
 Dobro, dobro Pustilka, kako sam bila i rekla, prva sam se u to upustila i napravit ću prve pokuse i experimente nadam se na  korist sebi i svima ljudima ovdje ! Smile

 A to što kažeš da ćeš preko zime probati to praviti, moraš se požuriti do zime, trebaju ti svježi otpaci iz vrta, nikako kuhani ni sasušeni...sav materijal mora biti svjež ! 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 13:04
Uvijek ima svjeze mrkve,luka,krompira,kupusa,nekih repa,persuna,naći će se već nesto ne brinem.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 309310311312313 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,563 sekundi.