Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 58>
Korisnik
Poruka
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 21:43
Vrt ti je prekrasan. sasa i kamelija moraju nači mjesta i kod mene zaista su prelijepe,a tebi želim Sretan Uskrssmile73
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
BLANKA C. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BLANKA C. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 22:42
 
SVE TI JE TAKO LIJEPO.
 
smile57
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 23:07
Drago mi je da smo dobili poduku o tulipanima, i moji su ove godine uglavnom samo prolistali. Sasu si definitivno moram nabaviti... Krasne su ti boljkice.

I samo da prijavim imam pupoljke na tvojim perunikama, slikam kad uspijem!

pusa i Sretan i blagoslovljen Uskrs!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 23:36
Predivno je u tvom gorskom vrtu, puno lijepog cvijeća, prekrasne fotografije. Clap
Ovaj put izdvajam Pulsatillu smile120
život je more
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 05:06
Dok vi spavate ja smile202vašim vrtovima.
Vidim da je sasa (Pulsatilla) pobudila zanimanje, pa da malo dodam. To nije biljka za balkone, nego vrtna, trajnica za uzgoj u kamenjaru, gdje može rasti godinama. Iva je to otkrila kad ju je presadila u vrt. Ima nekoliko vrsta i mnogo križanaca, pa se razlikuju po boji, visini, obliku cvijeta, vremenu cvatnje. Prekrasne su kad se u proljeće pojave prvo dlakavi cvijetovi, što je biljka starija bogatije cvate. Kad ocvatu, njihova perjasta plodišta su također lijep ukras, pa ih ne treba odmah rezati.

Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 10:26
draga nataly sa malo zakašnjenjasmile73 želim ti sretan uskrs
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 21:11

Sarajka - zaista sam i ja ugodno iznenađena sasom i kamelijom

BLANKA C., Fany - hvala, svratite opet...

LeoNata - nisam vjerovala da će ti perunike procvasti prvu godinu, no drago mi je da nisam bila u pravu...

Lantana - hvala što vlasnica tako predivne okućnice svraća u moj vrt

Baka Bea - ako ćete svraćati, imam jednu nedoumicu (opet) vezanu uz tulipane. Ako sitnije lukovice prvu godinu naprave samo list, kako je kod mojih crnih tulipana, uz tri velika procvao i jedan mali (na slici se vidi skroz desno u vrijeme dok se još pupoljci nisu otvorili)?




S obzirom da voluharice ne vole lukovice narcise, u jesen sam u travu kraj voćke posadila po jednu lukovicu narcise i jednu tulipana. Radim pokus, jer me zanima da li miris lukovice narcise može "spriječiti" voluharicu da se približi tulipanu. Procale su obje biljke, no vidjet ću do iduće godine može li tulipan opstati na livadi prepunoj voluharica.




Ovih dana procvala je zadnja vrsta narcisa koje posjedujem..




Što se tiče sase, kao što ste Baka Bea i napisali, nisam odrezala cvijet nakon što je ocvao, jer mi i dalje izgleda zanimljivo.




Nastavlja se.....


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 21:23

Ovaj post rezerviran je za tulipane. Neki su slikani sami a neki sa maslačcima u pozadini, u vrijeme dok još trava nije bila pokošena..


























Nastavlja se...
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 21:43

Mislim da je ovaj cvijet koji je upravo procvao - cvijet lunarie (dukati).




- Phlox subulata i arabis u pozadini




- maćuhice kupljene jesenas i alyssum (grmotulja)




- Ajuga reptans 'Black Scallop" i phlox subulata




- maćuhice od prošle jeseni i phlox subulata




- jaglac i potočnica




I na kraju moj kamenjar koji je još u povojima...Wink







To bi bilo sve za večeras...smile78

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 23:35
Sve ti je prekrasno nema što, ali me se posebno dojmio lijepi kamenjar

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 04:35
Promaknulo mi pitanje o tulipanima, zašto je mali procvao. Sve te lukovice su jednake starosti i sposobne cvasti što su i pokazale. Zašto je jedan od njih ostao mali može biti nekoliko razloga. Lukovica može biti zaražena gljivicama koje uzrokuju zaostajanje u rastu, često ponekad potpuno istruli, ili je bila slabije razvijena od ostalih. Zato se pri sortiranju odabiru lukovice istih dimenzija.
Ostavljanje perastih plodišta kod sasa našla sam u literaturi i isprobala. Naročito omiljeno kod Beth Chatto i ostalih sljedbenika naturalističkog usmjerenja. Kad više nisu lijepa odrežem stapke do tla, a lišće ostavim da se samo ujesen osuši. Usput, kamenjar u nastajanju je vrlo lijep.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 08:27

dva puta san pregledala rascvijetani gorski vrt, sve je lijepo, najviše me se dojmio kamenjar. kažeš da je u nastajanju, meni je super, izgleda mi završen!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 08:29
Nataly, zaista ti je kamenjar jako lijep!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 08:59
Krasne su ti ove slike.
Baš si dobro odabrala biljke za kamenjar, odlično izgleda
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 09:08
 Sve ti je prekrasno, mada se i mene posebno dojmio kamenjar!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:27
Lijepi goranski vrtsmile57
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:30
divan kamenjarThumbs%20Up
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 13:03
Tvoj kamenjar u povojima već sada izgleda jako krasno!!!  Na dobrom si putu na ljestvici prema najljepšem!! A što će biti kada se sve razbuja, valjda jedno veliko smile227  !!!!!

Pozdravčić ti ostavljam!!smile113
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 17:29
Kako su prekrasne boje
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 17:39
Kako god, tulipani su ti prekrasni. A i narcisa imaš puno vrstaThumbs%20Up.
No oborio me kamenjar.... kažeš u povojima, pa već sad "govori sedam jezika", kako će tek izgledati kad se riješi "povoja"!Stvarno je smile39Big%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.