Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 243>
Korisnik
Poruka
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 07:57

Hvala ti.Iskreno ovo je prelijepa biljcica jos samo da uspije!smile64

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 15:41
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

Baka Bea hvala ti na odgovoru i veliki pozdravv


Molim lijepo. Uvijek mu dodaj vode. Ciperus je vodena biljka.

Triša, posadi svoj Hypericum u vrt pa će ti cvasti prekrasnim žutim cvjetovima, podnosi sunce i sjenu, a zadovoljan je običnim vrtnim tlom. Ako se smrzne na kontinentu odreži u proljeće oštećene izboje do tla. Brzo se širi podzemnim izbojima pa je izvanredna biljka za sadnju na nizbrdici, zaustavlja eroziju tla.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 23:27
Danas sam u šetnji nabasala na ovu biljčicu na livadi, kao dijete sam ju nekad brala s poljskim cvijećem za vaze, da li netko zna naziv?


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 23:36
Sanguisorba officinalis, kravara
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 21:10
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Originalno poslano od člana </td></tr></table> <BR><BR><BR>Triša, posadi svoj Hypericum u vrt pa će ti cvasti prekrasnim žutim cvjetovima, podnosi sunce i sjenu, a zadovoljan je običnim vrtnim tlom. Ako se smrzne na kontinentu odreži u proljeće oštećene izboje do tla. Brzo se širi podzemnim izbojima pa je izvanredna biljka za sadnju na nizbrdici, zaustavlja eroziju tla.[/QUOTE



Triša, posadi svoj Hypericum u vrt pa će ti cvasti prekrasnim žutim cvjetovima, podnosi sunce i sjenu, a zadovoljan je običnim vrtnim tlom. Ako se smrzne na kontinentu odreži u proljeće oštećene izboje do tla. Brzo se širi podzemnim izbojima pa je izvanredna biljka za sadnju na nizbrdici, zaustavlja eroziju tla.[/QUOTE napisao:

 
Baka bea hvala ti, drugi tjedan idem opet gore, nadam se da se vidimo, pa ću ga posaditi, jer ovdje nemam mjesta.
 
Baka bea hvala ti, drugi tjedan idem opet gore, nadam se da se vidimo, pa ću ga posaditi, jer ovdje nemam mjesta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 22:34
Hvala ti najljepša Baka Bea na identifikaciji, od druge godine raste i u mom vrtuSmile
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 23:56
Molim da mi kazete kako se zove ovo cvijece inace ima crvene cvjetove.HVALA 
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 06:05

JA NAZALOST I DALJE CEKAM ODGOVOR PA MOLIM DA MI NETKO KAZE KAKO SE ZOVE OVA MOJA BILJCICA?!HVALA.smile43

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 20:01
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

JA NAZALOST I DALJE CEKAM ODGOVOR PA MOLIM DA MI NETKO KAZE KAKO SE ZOVE OVA MOJA BILJCICA?!HVALA.smile43


 

neimarlija...ne poznajem dobro ovu vrstu cvijeca,ali gledajuci po knjigama naletila sam na nesto sto dosta lici tvom cvijetu pa ti pokusaj usporeditiWink! Zove se: Streptocarpus "Constant Nymph"...Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 21:10
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

JA NAZALOST I DALJE CEKAM ODGOVOR PA MOLIM DA MI NETKO KAZE KAKO SE ZOVE OVA MOJA BILJCICA?!HVALA.smile43



molim ne vikati......

Biljka je iz porodice Gesneriaceae kao što je afrička ljubica,streptocarpus,sinningia(gloksinija),streptocarpela,echianthus
,aechimenas,....
Teško je odrediti kad nema cvijet...na googlu upiši gesneriads i pretraži slike ili jedan od linkovahttp://www.gesneriadsociety.org/
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 01:06
HVALA VAM!smile73
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 16:13
Sigurno netko zna koja je ovo biljka, ja ne.
Prekrasna je, brzo napreduje.Ovoliko je narasla od 6. mjeseca.
Izgleda mi kao neki sedum.Zna li ko točno kako se zove.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 16:26
sedum spurium, a da li je tricolor ili variegatum - pogledaj malo
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 19:54
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

JA NAZALOST I DALJE CEKAM ODGOVOR PA MOLIM DA MI NETKO KAZE KAKO SE ZOVE OVA MOJA BILJCICA?!HVALA.smile43

 
 
e "mladosti" moja nemoj biti nestrpljiva
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 23:59
Hvala, Otok.Poguglat ću malo.

Tri boje ima, najmanje, i to je ono što ga čini lijepim.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 18:41
Da li netko zna ime ove biljčice

Niska biljčica, sitni listići kao kod sukulenata, mali crveni cvjetovi, cvjeta cijelo ljeto, još i sada



Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 19:00
 
Ovako po slici rekla bih da je to Crassula schmidtii. Stvarno je preslatka i neumorna u cvatnji. Meni je u Zg cvala i zimi, doduše u smanjenom obimu i naravno sklonjena u zatvorenu, negrijanu prostoriju, ali sa puno svjetla.
 
Svakako provjeri na netu.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 21:17
Slazem se s Nanom Tongue,jako lijepa Crassula. Njena idealna temperatura zimi je 7 stepeni Wink i trebala bi to jos dugo cvijetati Tongue..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 21:47
Hvala, je, to je to 
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 12:53
DANAS SAM DOBILA NA POKLON OVU PREKRASNU BILJCICU ALI NEZNAM KAKO SE ZOVE PA AKO NETKO ZNA MOLIM ZA POMOC!HVALA
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.