Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 82>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 01:00
Originalno poslano od člana Iris1 Iris1 napisao:

Pozdrav svima. Bebolina, prekrasne su ti ljubičice!
Hvalasmile73
Evo joššš

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 07:36
jako su zgodne i neobicne.....eh kad bi prozori bili širi.....Wink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 09:27
Bebolina, gdje se mogu nabaviti takve?
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 10:13
Ljubičice su predivne!

Kod mene se mogu nabaviti samo jednostavne, plave, roza i ljubičaste.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 12:35
Naša korisnica @hana iz uzgaja za prodaju, inače toga na našem tržištu nema
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 21:53
Hvala bebolina, zbilja su divne.
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:12
Bebolina, uživam gledati tvoje ljubičice! Volim ljubičice. Imam ih nekoliko. Sad cvjetaju sve osim jedne. Lijepe su.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 17:59
Bebolina, jako su ti lijepe, i cvatne.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 19:25
Kao što rekoh, zarazili ste me Smile Ovo su moje ljepotice, sve do jedne su izrasle iz zapiknutog listića, neke prije neke kasnije ali sve me vole Heart

Toplo im je, imaju svjetla i ne previše vode.










Nina smile78
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 23:00
Ksan, drago mi je da imaš ove lijepe malce. Uživaj.
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 23:37






Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 23:40
@kamelia, prekrasne susmile120
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 07:33
cure...prekrasne suClap
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 14:58
Hvala ti bebolina
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 19:58
Kamelia, jako su lijepe. Ona prva je posebna.
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 11:43
Nemam nekog pozitivnog iskustva s afričkim ljubičicama... Nikada mi nisu obilno cvale pa sam ih svojevremeno sve zamijenio Phalaenopsisima koji su stvarno poslušni i obilno cvjetaju.

Ovoga puta ipak nisam mogao odoljeti jednom prekrasnom primjerku koji se može rijetko vidjeti u mom malenom gradiću (namjerno umanjenice... zaista ovako nešto nisam vidio nikada kod nas, u lokalnoj cvjećarnici)


Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:16
Ksan, to obecava da ce biti preeeedivna kolekcija. Zaista mi je drago da ti je tako dobro uspjelo. Imaj na umu da cvatu tek kad im je tijesno u posudi, dakle ako hoces cvijet,nemoj ih presadjivati u vece. Ako nisi nestrpljiv za cvijet, onda ih mozes presaditi u vece (ali ne jako velike) pred proljece, pa ce cvasti sredinom ljeta.
Kamelia, je li ona prva, roza spricana plavim,  mozda Dust Storm? Identicna je mojoj koja se tako zove.
 
I moje cvatu sve u sesnaest, potpuno neocekivano za ovo doba godine, iako ih se jedan broj objesio kad je bio onaj hladni val prije mjesec dana. Ipak, vecina je dobro i cvate. Boje su mnogo jarkije nego inace, valjda zbog hladnoce, moje su u negrijanoj sobi u Dalmaciji.
Fotku nemam trenutno, pa nemojte traziti slike!
 
ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:22
Kamelia, obrisi privatne poruke, pun ti je sanducic!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 20:18
nbjelovu,ona moja ljubičica odgovara tvome opisu,a kupila sam je u Baumaxu
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 17:07
Imam jednu ljubičicu staru 3 godine. Uvijek je dosta cvjetala i imala bujno lišće. Od ljetos ne cvjeta i listovi su joj sve manji. Često joj donji listovi venu. Postala je mala ljubičica s pokojim malim listom. Vrat joj je sve dulji. Trebam li ju presaditi? Pomozite.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.