Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 364365366367368 381>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 14:56
 Ejjjjj dragi moji, samo da vam mahnem da ne mislite da me nema ovdje....smile219smile78smile84 Nema me nigdje, vani sam,,treba iskoristiti ovaj lijepi dan...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 15:23
Ej Pustolovka da ti se javim povodom tvog problemčića.
Ja sam imala 5 težih operacija i 3 manje pod narkozom.
Zadnje 3 narkoze su mi bile u zadnjih 1.5 god. Prije 2 mjeseca sam imala histeroktomiju u 40-toj godini, nakon 2 godine mučenja i nemara lječnika u našoj bolnici operirana sam u drugom gradu.

Problemi sa tim stvrima se mogu iskomplicirati, i bolje je sve to prije razrješiti nego se organizam namuči.

Ne trebaš se bojati. Ako ćeš ići na operaciju, ako sam dobro shvatila, operacija služi za dijagnostiku da se vidi problem. Ne obaziri se na to što vidiš u bolnici, svatko ima svoju priču i to je to.

Ako ideš na operaciju pripremi se koliko više možeš sa kvalitetnom prehranom da ojačaš organizam, pa je i oporavak daleko brži.  Jedi hranu bogatu željezom, spirulina, polenov prah.... Relaksiraj se koliko možeš da ne ideš pod stresom na operaciju.
Bilo bi dobro da ako imaš vremena malo paziš na hranu da se malkice težina smanji, lakše se oporavlja poslije.
Sve je to mačiji kašalj, i zaboravi se brzo.

Poslije operacije se pazi i dugo ne smiješ ništa dizati.
Da ti sad ne objašnjavam nakon operacije, ako dođe do toga ćemo te savjetovati.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 16:07
Hvala smrcko na podijeljenom iskustvu,vjeruj lakse mi je odmah.Nije mene strah ni to da mi vade sve van jajnike i maternicu,nego karcinoma da otkriju u tkivu poslije.ova moja doktorica koja mi vodi slucaj me toliko plasi(nisam joj potplatila,a to se mooora svi doktori to gledaju)doduse mozda je ona u pravu pa da ne krije dzabe govori mi da mi ultrazvucni nalaz nije dobar pa treba magnetni snimak.i jos mi nastavila ako ni taj ne bude valjao ide dalje sa nalazima koje s einace cine kad se ispituje karcinom.uhh puna sam straha,a bila sam jaka bas zato sto znam da se mora biti smireno pred operaciju.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 17:37

Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

Hvala smrcko na podijeljenom iskustvu,vjeruj lakse mi je odmah.Nije mene strah ni to da mi vade sve van jajnike i maternicu,nego karcinoma da otkriju u tkivu poslije.ova moja doktorica koja mi vodi slucaj me toliko plasi(nisam joj potplatila,a to se mooora svi doktori to gledaju)doduse mozda je ona u pravu pa da ne krije dzabe govori mi da mi ultrazvucni nalaz nije dobar pa treba magnetni snimak.i jos mi nastavila ako ni taj ne bude valjao ide dalje sa nalazima koje s einace cine kad se ispituje karcinom.uhh puna sam straha,a bila sam jaka bas zato sto znam da se mora biti smireno pred operaciju.


E, pustolovko moja, ne zamjeri, baš sam prava tuka smile180. Nekako pod zadnje nisam puno na forumu, sve na brzinu, pa često ni ne stignem u našu brbljaonicu. Promaklo mi, sorry smile78



Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 17:58
Pustolovko znam da si na velikim mukama ali moraš pokušati razmišljati pozitivno! Svi smo uz tebe! smile79
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:07
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

Hvala smrcko na podijeljenom iskustvu,vjeruj lakse mi je odmah.Nije mene strah ni to da mi vade sve van jajnike i maternicu,nego karcinoma da otkriju u tkivu poslije.ova moja doktorica koja mi vodi slucaj me toliko plasi(nisam joj potplatila,a to se mooora svi doktori to gledaju)doduse mozda je ona u pravu pa da ne krije dzabe govori mi da mi ultrazvucni nalaz nije dobar pa treba magnetni snimak.i jos mi nastavila ako ni taj ne bude valjao ide dalje sa nalazima koje s einace cine kad se ispituje karcinom.uhh puna sam straha,a bila sam jaka bas zato sto znam da se mora biti smireno pred operaciju.


Nemoj se ništa plašiti. Uzmi sa rezervom napamet dijagnozu liječnika.
Nalaz može biti u nečijim očima loš (neki ni ne znaju očitati ultrazvuk kako teba). A i krvni nalazi mogu biti nekada nevjerodostojni. Vjeruj mi knjigu mogu napisati doktorskih gluposti.

Ne znam gdje živiš, ali u Zgrebu ti dr Podobnik ima ultrazvuk koji su  imali samo tri centra u Europi (bar prije 5 godina). Među ta 3 je njegov.
Detektira promjene i pola godine prije nego ih papa test otkrije.

Trebalo bi baš njega tražiti za pregled, ako se može doći na red. Naprave kompletno 2 vrste ultrazvuka, pregled, papu + nekakav bris, terapiju ako je u njegovoj moći.

Drugo mišljenje može biti bitno. Mene je upravo to spasilo, jer su me ovi ovdje pustili da umrem.
Počela sam gubiti vid od anemije, jedva sam mogla hodat. Oni mene ubjeđivali da mi nije ništa.

Naravno ako si možeš priuštiti, kompletno me koštalo oko 600 kn. Jednom posjetom sam sve obavila i rješila problem tada kod njega.
Ili bar da nađeš nekog dobrog dr, koji zna dobro očitati ultrazvuk i bez guljenja kože što se novaca tiče. Da dobiješ to drugo mišljenje i savjet.



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:37
Volila bih bas to da obavim,ali daleko mi zivim u Bosni i sad trenutno niti ne mogu,jer hodam sa ovim nalazima.Kofol oni urade sve super nalaze,ali ja kako sam se nagledala u bolnici za ovo desetak dana ured svakoj su povadili maternicu i jajnike ili ne izvade pa se nekoliko x ponovi operacija.evo bas danas dok sam lezala stize zena i prica ovo ce joj biti treca operacija i sve ce vaditi van.ma neka mi i vade imam 37 godina imam djecu samo da ne bude ono najgore.ovdje poslije oper.salju uzorak tkiva u Sarajevo na pretrage da se vidi jel benigno ili maligno.mi ljudi smo inace strasljivi pogotovo kad je rijec o op.zahvatima,a posto je meni to prvi put ne zamjerite mi bas sam 'ko sa marsa spala!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:41
A za gluposti njihove i to sam vidila odvedose zenu u salu i vracaju je za pola sata dali joj narkozu,a uvidili da je nahladjena i nije za operacije.kako su vidili to ne znam,ali mi glupo da to nisu vidili na krvi i mokraci prije.Tek kako su korumpirani do nebesa i nebesa,ovaj nalaz koji ja moram vaditi kosta 150 eura privatno,a oni to rade dzabe u bolnicama i malo,malo pokvari im se taj aparat i salju privatnicima,a sa njima su u dogovoru da dijele zaradu.onda moras ih podmititi svako svog doktora,ko ne da Bog zna kako mu urade operaciju!!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 20:03
 Ja mislila da ću ovdje naići na nešto vedrije teme, a ono ovdje ko dijagnostičarska ordinacija.... ne volim doktore, stoga ću 


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 20:24
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Ja mislila da ću ovdje naići na nešto vedrije teme, a ono ovdje ko dijagnostičarska ordinacija.... ne volim doktore, stoga ću 



I zbrisala ti u vidu magle, prije nego sam se ja ulogirala i uhvatila te ovdje.smile156
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 20:46
pustolovka, samo se ti nama drzi hrabro....ne mora uvijek biti sve crno niti najgore, a nekako si mislim (bar je kod nas tako), da je nesto strasno vec bi ti bila na stolu i vec bi oni sve povadili....pusa i veeeliiika podrska od mene!!!smile79
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 20:50
 Nisam zbrisala, ne..samo me dijagnostičarska ordinacija izbacila iz takta...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 21:57
desert rose i monn hvala na podrsci valjda ce biti sve u redu ovo sa mnom.Heart
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 21:58
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

Volila bih bas to da obavim,ali daleko mi zivim u Bosni i sad trenutno niti ne mogu,jer hodam sa ovim nalazima.Kofol oni urade sve super nalaze,ali ja kako sam se nagledala u bolnici za ovo desetak dana ured svakoj su povadili maternicu i jajnike ili ne izvade pa se nekoliko x ponovi operacija.evo bas danas dok sam lezala stize zena i prica ovo ce joj biti treca operacija i sve ce vaditi van.ma neka mi i vade imam 37 godina imam djecu samo da ne bude ono najgore.ovdje poslije oper.salju uzorak tkiva u Sarajevo na pretrage da se vidi jel benigno ili maligno.mi ljudi smo inace strasljivi pogotovo kad je rijec o op.zahvatima,a posto je meni to prvi put ne zamjerite mi bas sam 'ko sa marsa spala!


E Pustolovka sad mi je jasnije. Mojoj strini su htjeli sve vaditi, a ona čula neke doktore koji su prijateljici spasili život izvadeć joj sve pa i ona pohitala k njima. Ona je iz centralne Bosne, ali se sjećam da je išla negdje sjevernije možebit Banjaluka.
Nije imala povjerenje u tako strašnu dijagnozu i potraži drugo mišljenje kod nekog lokalnog doktora. Ženska joj rekla da nikad nije zdraviju ženu vidjela u tim godinam. I sve je bilo jasno.

Čuvaj se, i ako ima kakav doktor bliže bar nek te na ultrazvuk pogleda. Ali da je dobar u tome. Nikad nisam čula da se za te probleme ide na magnetsku rezonancu, možda sam u krivu. Obično se operativno pregleda unutra, laproskopski.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 22:00
Monstera i Bugicaza brzo na raport, što ste posijale danassmile232
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 22:03
smrcko, ja sam proslo proljece isla na magnetsku, jer su mi na ct-u nasli tumor velicine 7cm sa 5 cm...hitna magnetska, vadjenje krvi...medjutim pokazalo se da je u pitanju samo policistican jajnik(a to imam cijeli zivot).....isplakala sam dusu iz sebe tih dana, a bez razloga.....pustolovka, drzim ti fige, mozda su i kod tebe pogrijesili....idi obavezno po jos neko misljenje kod drugog lijecnika
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 22:14
E nisam znala da se ide za to na magnetsku, valjda ovi naši ovdje štede. Glavno im je da te ubjede da si problem umislio.

Stvarno kako su mogli tako pogriješiti, pa te se ciste vide i na običnom ultrazvuku. I magnetsaka zrači.

Nikad neću zaboraviti kad je jedan poznati dr iz naše bolnice, zagledao se u ultrazvuk i ne vidi ništa dobro. A to su bili neki noviji ultrazvuci. Došao drugi dr i kaže mu posprdno" Pa normalno da ne vidiš ugasi se svjetlo da bi vidio"LOL
Ili drugi slučaj već godima sam imla 2 mioma (nakraju je bilo krumpirište) dijagnosticirano privatno, a moja stalna dr kaže ma gdje su ih oni vidjeli ja ništa ne vidimsmile198i ljuti se što sam išla privatno.
Ili kažem na hitnoj doktoru da imam bolove, a on meni da to ne može boljeti. Strava.

U strahu za svoj život sam povremeno bježala u Zagreb kod boljih liječnikaLOL i uvjek dobila pravu pomoć.

Mona što si ti sijala danassmile232
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 22:23
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Monstera i Bugicaza brzo na raport, što ste posijale danassmile232


  Hheheheheheh mudri vrtlari još ništa ne siju....  A nestrpljivi idu glavom kroz zid......LOLLOLLOL



 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 22:27
  

Dajte više, pa kafić ćete nam preurediti u dijagnostičku ordinaciju....Što je ovo? Umjesto šala i opuštenog razgovora, ono bolnička čekaona i povijet bolesti.......




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 22:28
Uh drage zene dovoljno placam i ove u bolnici da jos i privatnim idem.da mi je dragi Bog na pomoci i da bude sve u redu.moja sestra je isto operisala miome an maternici kaze ona i miomi su neka vrsta tumora i sad je dobro nema problema koje je prije imala.bolovi,krvarenja i to.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 364365366367368 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,094 sekundi.