Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 375376377378379 381>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 02:18
Pa probaj otvoriti temu.

A što nam je sa Pustolovkom? Čekam slikice njegog povrtnjaka,a nigdje je.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 13:52
pozdrav moje curke,da vam ovdje pisem malo o mojoj basti.posto su kise ceste bilje buja pa mi milislo da sve jos raste,tako je i mene prevario moj češnjak i probam ja da iscupam jedan kad otkide se peteljka od glavice,vidim ja da sam ga trebala davno povaditi i jutros pocnem malom motičicom iskopavati,kad pola ga se raspukao ,a ima i trulih pa provjerite svoj češnjak na vrijeme ova godina nije kao prosla.
isto sam primorana paradajze fungicidomjendom prskati jer bojim se one plamenjace sad kisa sad red sunca.
sve buja kao ludo,pa tako i puzevi! Smile
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 14:12
Da se kratko nadovežem glede paradajza. Jutros sam jednog od moje vojske margloba morala porezati skoro na pola, mislim pola stabiljki (žao mi je sve) - zaražen je nečime, vjerojatno gljivom, iako nisam imala dosad takav slućaj, pa ne prepoznajem kojom. Na drugima nema (još) promjena. Navečer ću špricnuti quadrisom cijelu "vojsku", za svaki slućaj. Geek Puževa imam bezbroj, pikam, istrebljujem i stalno idu novi i novi i novi.... 
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2014 u 14:22
Na vrtlarici sam gledala da je odlično protiv puževa istresati toz od kafe jer im on isušuje sluznicu.JA sam juče kao što sam već pisala pošpricala paradajz a noćas kiša kao da se nebo provalilo,a evo sad usjalo,morala sam se smaketi sa sunca.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2014 u 11:02
Ja sam stavljala talog kave al nije vrijedilo. Pojeli su mi sve iznikle krastavce za kiseljenje. Sad sam u sto briga jer bi ih htjela ponovo zasaditi al nema nigdje sjemena za kupiti tak da ni sama ne znam šta napraviti.





Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 08:38
Ova godina je jako loša za povrtlarstvo...red kiše , red paklene vrućine , puževa ko u priči , ptice brste cvijetove krastavaca , mahuna , salatu mi skoro svu pojeli ...zato je vrt prava avantura .

A što se tiće krastavaca...mislim da ih još u prodaji u velikim vrtnim centrima .Smile
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 16:05
Narode ima li kod vas kise i kise i kise kao kod mene? Smile
Ja sam u strahu za moje dajzeke jer oni najmanje podnose ovoliku vlagu,zato ih tretiram cimstignem danas sam iza jake kisetine odmah mlijeko,soda,deterdzent,ulje mjesavina i prsci,ane smijem im se pribliziti jer su osjetljivi mokri.ostala povrtlarska 'raja' je napredna godi im kisa.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 18:18
Kod mene isto red kiše , red sunca...lišće paradajza sam porezala do polovice da ne dotiću zemlju , zaljevam ih mlijekom i gorkom soli ...za sada nisu tako loši , ali to može doći preko noći .Drugo mi je isto dosta dobro , samo patliđani sporo rastu . Smile
Priroda je izvor života
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 20:55
I kod mene isto,kiša,kiša,...Pratim rusku prognozu na GISMETEO oni kažu do subote ovako.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 21:32
nije mi jasno zašto gorka sol na paradajz
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 22:39
Gdje si Ajama cvijetna kolegice Wink
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 14:47
O  gorkoj soli ( magnezijev sulfat )  imaš članak na netu pod nazivom " gorka sol u povrtnjaku "

Ja to koristim već par godina i povrće mi je izuzetno zdravo i zeleno jer magnezij  poboljšava gnojidbu povrća i daje mu vitalnost ...važan element za zdravi život biljaka . Sad da previše ne pišem potraži članak i toplo ga preporučam ...nije skup a puno toga daje .2 žl . soli stavi se u oko 4 l. vode i prska se povrće . a može se i zaljevati 2 puta mj . Thumbs Up
Priroda je izvor života
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 16:14
Hvala Akva na podijeljenom infu.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 21:25
Volim podijeliti sve što je dobro i što sam isprobala , a pokazuje rezultate  smile57
Priroda je izvor života
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 16:15
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

Gdje si Ajama cvijetna kolegice Wink

imam nekoliko razloga što vrlo rijetko navraćam.
prvi je tehnika.užas jedan.sad je kod majstora
drugo na poslu frka radimo dva radna mjesta.zarađujemo zamjenu za god.odmor
treće.kad nisam na poslu visim u vrtu i kopam i izvozim travurinu.ove kiše će me ubiti.i sad je blato,a trebalo bi se kopati
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 19:18


 Ajči ja više niti ne mogu kopati, samo zabosti nos u zelju i rovati, čupati prokletu travurinu ovo je ludnica,  Evil Smile  tako mi nikad nije bilo zakorovljeno kao ove godine..smile46smile68

  









Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 20:21
Originalno poslano od člana akva akva napisao:

O  gorkoj soli ( magnezijev sulfat )  imaš članak na netu pod nazivom " gorka sol u povrtnjaku "

Ja to koristim već par godina i povrće mi je izuzetno zdravo i zeleno jer magnezij  poboljšava gnojidbu povrća i daje mu vitalnost ...važan element za zdravi život biljaka . Sad da previše ne pišem potraži članak i toplo ga preporučam ...nije skup a puno toga daje .2 žl . soli stavi se u oko 4 l. vode i prska se povrće . a može se i zaljevati 2 puta mj . Thumbs Up


I ja koristim gorku sol za četinjače u vrtu. Stavljam i jagodama pa rađaju ko lude, i ružama. Svemu što je masivnije.
Mislim da sam čitala negdje da povećava imunitet biljaka. I vreća dugo traje i 2 godine.
Dodajem ga direkt u zemlju pored biljke.

Ukrat ću ti post za zabilješku oko doziranja u vodu. Ovo bi bilo super i za balkonsko bilje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 21:47
Ja sam do sada koristila rastopljenu u vodi i primjetila sam da mi je povrće bujnije i zdravije ...možeš vidjeti na mom forumu " najljepše povrće u mom povrtnjaku " stavila sam dosta slika ...i stvarno je isplativa , nije skupa i  dugo traje .Smile
Priroda je izvor života
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 20:21
Vidim da i vi imate probleme sa travom.Ja sam totalno razočarana u vrt ove godine nemam šta da vam pokažem.Samo da vam javim da ovdje u cvijetnjaku imam nešto malo paradajza koji zaljevam enzimom ,juče je kod mojih susjeda paradajz stradao listovi i plodovi pocrnili a taj moj nije ,sad je li enzim poomogao ili je to čista slučajnost ne znam ,šta vi mislite?
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2014 u 21:54
Ja vjerujem da ti je pomogao enzim ...svi smo mi takvi,  kad nam nešto pomogne još ne vjerujemo
Tako je i kod mene ...svima je paradajz stradao osim mojeg kojeg redovito špricam mlijekom i sad se pitam da li je to zbog mlijeka . Možda su dva paradajza načeta ...drugi su krasni i danas sam ubrala prve zrele .
Priroda je izvor života
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 375376377378379 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,608 sekundi.