Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 243>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 15:13
Što je ovo molim?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 15:21
Bako pa to je čuvarkućaEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 15:41
Pa ja sam pitala negdje na kavi, jer mi je sličilo, iako imam dvije drugačije... ali...sam htjela biti sigurna!Embarrassed
Hvala!Big%20smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 15:43
Ima mnoštvo varijacija čuvarkuće. Evo ovdje ima mnoštvo slikica.Embarrassed

<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=491&PN=1
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 17:08
Može mala pomoć ..Jel zna netko kako se ovo zove?


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 17:10
Znam ja Tanjica...zove se engleska pelargonija (Pelargonium grandiflorum). Wink Dobrodošla na forum! Big%20smile
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 17:18
ooooo hvala hvala Wink ..

Hm zanimljivo ..nije mi ni na pamet pala pelargonija ..Jel može ona u kuću sada preko zime ili da je spremim negdje na tamno ko i ostale pelargonije?
Heh sad mi je još i ljepša kad znam da je neka posebna pelargonija Tongue

Btw, imam još jednu sobnu biljku koja mi je slična nolini ali nema nikakvo stablo kao nolina već samo listove, uostalom evo slike ..





Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 17:31
Za pelargoniju....isto je spremi kao i one druge pelargonije! Ovu drugu biljku na žalost ne poznajem....ali ne brini, već će se javiti netko od znalaca!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:30
Originalno poslano od člana tanjica tanjica napisao:

ooooo hvala hvala Wink ..

Hm zanimljivo ..nije mi ni na pamet pala pelargonija ..Jel može ona u kuću sada preko zime ili da je spremim negdje na tamno ko i ostale pelargonije?
Heh sad mi je još i ljepša kad znam da je neka posebna pelargonija Tongue

Btw, imam još jednu sobnu biljku koja mi je slična nolini ali nema nikakvo stablo kao nolina već samo listove, uostalom evo slike ..






 

Lici mi na zeleni kroton...ali ako cvijeta.sitne lila bobice,onda bi mogla biti Liriope muscari...hmOuch...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 20:16
Definitivno je to mlada nolina,zadebljano stablo se nevidi jer je duboko posađena.Najlakše je provjeriti ako se malo odkopa oko debla ili još bolje izvaditi ju iz posude i skinuti gornji sloj te posaditi pliće pa će dobiti karakteristićan oblik
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 01:01
hm da, palo mi je na pamet ..a probat ću onda tako malo otkopat odozgo pa ćemo vidjet.I da, ne cvjeta uopće ..hvala curke Wink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 22:32
 sad ja trebam identifikaciju ove biljke...na prvi pogled liči na ukrasnu koprivu, ali nije...cvate sitnim cvjetićima (vidljivo na slikama), listovi su sjajni i glatki, rozo-zeleno šatirani, a mladi su listovi jače crveni.  Evo je...
 
 
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 05:56
Potraži pod Acalypha wilkesiana,točan kultivar neznam
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 08:49
Zahvaljujem Tropi na identifikaciji,  u pravu si!smile78 To je Acalypha wilkesiana Musaica - Firedragon smile73
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 16:55
Ova je biljčica došla u moj vrt iz Istre. Dopala mi se radi zgodnih listića pa su mi je prijatelji iskopali. Sad je procvala sitnim žutim cvjetićima, mednog mirisa. Može li je molim vas netko identificirati:
 
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 16:59
Evo još jedne gdje se bolje vidi cvijet
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 15:07
ovu biljčicu snimila sam u Maksimirskom parku (ZG) i nije mi jasno što je to? ovo crveno su kao neke bobice /ili možea cvijet?(
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 15:44

Mari,5510, malo ti je mutna slika, ali meni liči na Arum italicum....ako je ta biljka, onda su to plodovi - narančasto-crvene bobice. To je inače lukovičasta biljka koja ima cvijet nalik kali...samo je zelenkasre boje.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 16:08
hvala flavia, jel ti je možda poznato u koje doba godine cvate? ja sam ga snimila ljetos i to u dijelu parka koji je poput šume,sama je to virilo iz zemlje izmedju lišća i bršljana
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 16:17

Mari, ja mislim da cvate u proljeće....ako je taj arum italicum...evo  ovdje možeš vidjeti u cvijetu http://www.srgc.org.uk/bulblog/log2004/080604/log.html

 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.