Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bundeve,  tikve, tikvice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bundeve, tikve, tikvice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 22:52
Ne, muškatna je koliko ja znam puter tikva, a turkinja je puno veća tikva.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
annary View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje annary Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 17:50
nisam se nikako prije stigla javiti...samo da kazem da mi je na vrtu izniknulo i raste bas bas sve sto sam stavila, i neznam cemu se vise veselim!provodim po cijela popodneva i veceri tamo jer ujutro radim i ne mogu docekati doci kuci da vidim koliko je opet sve naraslo! hvala na savjetima svima!zaljevam svako jutro u pet prije posla i navecer oko devet,kad malo ohladi zemlja.ali danas je,napokon,pala kisa... Smile
Na vrh
rebula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rebula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2009 u 10:59

 pozdrav društvo,,,vidim da su svima tikvice i buće odlične,osim meni..mnogi plodovi se osuše tek što počnu rasti,ili  im se vrh suzi i počne žutjeti i općenito jako jako slabo rastu.gnojim ih biljnim gnojivom i svaki dan polijevam..ali nešto radim krivo..molim za savjet 

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:34
Polijevaš po biljki ili pokraj? Najbolje je staviti malč oko biljke i zalijevati pokraj biljke, ne na biljku. Slabo zametanje plodova zna uzrokovati nedostatak dušika u tlu, idući put napravi kombinaciju na gredici s nekom mahunarkom, najbolje niskim grahom Wink
Na vrh
pbabic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pbabic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 17:37
...Nickles, ja tikvu uzgajam uz kolac i otkidam vrhove novih vriježi...Clap (vezano za širenje tikve)...

ptičja kuća...
Na vrh
pbabic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pbabic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 17:39
Originalno poslano od člana rebula rebula napisao:

 pozdrav društvo,,,vidim da su svima tikvice i buće odlične,osim meni..mnogi plodovi se osuše tek što počnu rasti,ili  im se vrh suzi i počne žutjeti i općenito jako jako slabo rastu.gnojim ih biljnim gnojivom i svaki dan polijevam..ali nešto radim krivo..molim za savjet 


...PREVIŠE ZALIJEVAŠ...
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 06:44
Molim da mi netko odgovori vezano za ukrasne tikvice nisam bas sigurna koja je vrsta ali kada su one spremne da se uberu odnosno u cemu je trik,sta je znak da su sazrile??smile226nemam ama bas nikako iskustva.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:21
Neki vele da je dobro pričekati prvi mraz  pa ih onda brati jer tako duže stoje, neki ne čekaju..a kad su zrele vidiš po samoj biljci i stabljici, ako se počinje sušiti, možeš i brati tikvice.  Naravno, tokom zime ih ne smiješ držati na vlažnom mjestu, one najduže opstaju na sobnoj temperaturi.Wink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 07:28
I plodovi obavezno moraju biti sa drškom, jer inače brzo trunu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 20:58
Nisam nikada sijao tikvice, kad već nešto znaš, da otvorim temu HOKAIDO tikvice.
Ukusne su za jesti a pečene posebno......maslacak7 reci nešto
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 21:12
e sad sam ulovljenaEmbarrassed...ja ti bas nisam neki strucnjak al kad me nesto zanima sve cu pregledatismile217..tako sam i za tu spuzvicu nasla...
a kakve su to hokaido tikvice? ili me zafrkavassmile68
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 16:47
HOKAIDO......japanske tikvice. uglavnom okrugle i crvenkaste boje. Ako mi kažeš kakav je uzgoj.......kako se radi s njima - pošaljem ti sijemenke.
Na tržnici drže cijenu 1kg = 10kn.
Pečene su izvrsne a kora daje poseban okus, aromu....i za juhu su odlične....ili da otvorim temu Hokaido.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 16:48
....ZNA LI TKO S  HOKAIDO TIKVAMA?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 18:44
ja sam saznala sljedece...vrijeme sjetve kad lagano zatopli..znaci proljece...najbolje ih je saditi u sanducice jer su dosta osjetljivih korijena ..bilo bi bolje cak po jednu saditi,jer ako ih je vise slabi korijenje i mogu oboljevati cak i ne davati plodove....i tek kad narastu tri lista ne vise presaditi na mjesto...jama mora biti bar dva puta dublja i sira od sanducica... razmak izmedu sadnica mora biti 1 m...treba joj dosta mjesta za puzati...ne voli bas gnojivo kao sadnica...
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 18:52
saznala sam da prije 3 mj ne trebas saditi...
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 09:19

Ove godine sam sadila hokaido buču.U proljeće sam zasadila u čašice, kasnije na vrt.Meni su se pokazale jednostavne za sadnju i održavanje...

Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 09:46
Mogu li se polovice puter tikve peći u rerni (kao turkinje)??
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 11:50
Nisam ju nikad na takav način spremala, pa nebi znala odgovor. Ako si probala javi kako je uspjeloSmile
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 02:59
Zanima nas gdje nabaviti sjeme uljana tikve golice? Mislimo se baciti u malo ozbiljniju proizvodnju.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 09:46
Ima za kupiti u trgovinama, doduše ne svugdje ali u onim s malo većom ponudom ima - primjetila sam "klasična" pakiranja tog sjemena - ona mala vrećica s par sjemenki za oko 5 kn...za veća pakiranja nisam gledala.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,140 sekundi.