Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 51>
Korisnik
Poruka
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 14:31
joj, jako me zanima ta vrenjača, već sam pročitala da ju je netko stavio (mislim anabistrica) na kantu za enzim. E sad, gdje se kupi ta vrenjača i kako se montira na kantu? I da li to znači da onda uopće ne treba dirati kantu ili flašu s enzimom  jer plin sam izlazi van?

Lp 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 20:15
Originalno poslano od člana gostovic gostovic napisao:

joj, jako me zanima ta vrenjača, već sam pročitala da ju je netko stavio (mislim anabistrica) na kantu za enzim. E sad, gdje se kupi ta vrenjača i kako se montira na kantu? I da li to znači da onda uopće ne treba dirati kantu ili flašu s enzimom  jer plin sam izlazi van?

Lp 


vrelnjaču možeš kupiti u gorovo svakoj poljoprivrednoj apoteci, samo zavisi koliki izbor imaju. na poklopcu kante izbušiš rupu i samo ju ušarafiš ili pričvrstiš njezinom maticom (ovisi o izvedbi). netko ih zalijepi pištoljem za plastiku ili silikonom. kada namontiraš vrelnjaču nemoraš otvarati kantu jer ona ti funkcionira na sistemu nepovratnog ventila, pušta višak plina prema van a ne dopušta ulazak zraka koji u procesu vrenja (fermentacije) nije poželjan. Wink
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 12:52
odlično, odmah idem u potragu, bacila sam dva enzima koji su bili gusti i sluzavi i mislim da je upravo bio razlog zrak koji je ušao jer su enzimi strašno kipili i nisam ih se usudila držati začepljene, a nema nas cijeli dan doma.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 13:56
 
Gostović, ne bi ti to bilo od zraka. smile60 Ja sam napravila već ni sam Bog ne zna koliko tura, nemam vrelnjaču, niti išta takvoga, samo otvorim poklopac, prozračim i mogu reći još ni jedan enzim mi se nije pokvario.. Prije će biti da neke bakterije nisu dobro odradile svoj posao..


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 19:19
Ama ljudi, kakva vrelnjaca? Ne bacajte novac. Ja sam uzela plasticnu kantu neprovidnu sa poklopcem koji malo "seta" lijevo-desno, znaci nema straha da ce kakve bube uci i da ce lapiti niti straha da ce kipiti od vrenja, i enzim mi je savrsen! Svejedno je enzim pjenio prva dvamjeseca kad dignem poklopac, znaci proces je odradjen bez greske.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 19:52
 Potpuno se slažem s tobom Kaćunak ! 


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 22:39
Da, da, draga moja... A ja sam prvo poslusala tvoje savjete i zato tako postupila! I nisam pogrijesila, naravno. Uostalom, da ta vrelnjaca, kvasac, i jos kojekakve druge nepotrebne ideje trebaju i da je to ispravno-Dr. Joan ili kako se vec zove Big smile bi to fino preporucila!
Et', blagodarim.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 23:00
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Potpuno se slažem s tobom Kaćunak !  http://smayliki.ru/smilie-1214864967. -



poštovano društvo, ne umanjujući vrijednost vašeg razmišljanja molim vas da uzmete u obzir da je vrelnjača jedno dugoročno rješenje za još dosta drugih aktivnosti doma. i u svakom slučaju je kvalitetnija cirkulacija ako se ima zatvoren sustav Smile
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 00:13
Ali ovo je tema o bioenzimu kao originalnom receptu, a ne o malim kucnim radinostima i prakticnim spravama u domacinstvu. Dobro, Dugi, mozda smo ja i Mons malo bile direktne i nemoj se molim te ljutiti na nas, ali priznaces da vrelnjaca nije neophodna. Ne osporavam ja da je ona pametno resenje i da je bolje ako zrak ne ulazi nikako, ali eto da ne komplikujemo cio proces spravljanja enzima dodatnim priborom i troskom. Ma, na kraju, ko hoce neka je sebi i priusti, sto da ne.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 00:36
Na prvoj str. teme imate post klik sa slikom kako napraviti improviziranu vrelnjaču, potpuno jednostavno, a princip rada je isti.
Moj boenzim je u postupku izrade (bit će u 8 mj. gotov) Napravila sam ga u boci (10l) od destilirane vode, boca je puna, gore je čep koji nije zavidan do kraja, tako da plin može lagano podići čep kad poželi izaći van i to je sva mudrost
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 07:03
ok kaćunak u pravu si, nego mislim da sam negdje pročitao da ga netko i pije. pretpostavljam da je taj napravljen od voća. zanima me u kojem omjeru ga razrijedi. i dali je itko pokušao kontaktirati neku stručnu institucija koja bi napravila ful analizu da znamo od čega se ovaj blagoslov sastoji Wink
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 16:37
Ja imam dva enzima u izradi .Jedan je star 2 mjeseca ,a drugi mjesec dana.U ponedeljak sam stavila i treći ,oji je već u suboto postao gust i kao malo želetinast,dok su ona prva dva super.Sve sam isto uradila al eto....nemam pojma šta se desilo.U ovom što se zgusnuo sam imala rotkvice,limun,narandžu i koru od krastavaca
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 17:38
Dugi, moze i kao eliksir da se pravi za pice, ali u tom slucaju ide voce i moze i povrce ali ne otpaci nego zdravo cijelo voce i tada proces traje 6 mjeseci. Mogu samo da zamislim koja je to tek casa zdravlja...! Najbolji dokaz bi bilo recimo uraditi krvne nalaze prije i poslije.
Zova, jos se nekom to ovde desilo a i mojoj mami, stvarno ne znam... Sacekaj da vidis hoce li "popustiti". Ja bih bar mjesec cekala i provjeravala miris.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 18:05
Kacunak, jesi probala tako pit. nemoj da mi brkovi narastu još 10 cm a da izgubim na visiniSmile
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 18:08
i daj mi reci kada ga napraviš u kojem omjeru ga razrijediš s vodom. ispričavam se adminu što se nadovezujem na svoj post
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 18:16
Kacunak,saačekaću ništa me ne košta,kanta u kojoj se nalazi mi trenutneo ne treba ,a imam ih još praznih.Ovaj neka stoji,a ja ću spremati voće i povrće za sledeći.Kad ja dogodine upotrijebim sve svoje enzime,ima da pročistim ovu našu planeticu
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 22:19
Originalno poslano od člana dugi68 dugi68 napisao:

i daj mi reci kada ga napraviš u kojem omjeru ga razrijediš s vodom.
  To bi ti Monstera vec znala detaljnije pojasniti, a mislim da je i Pustolovka to pravila za pice, da li je 6 mjeseci isteklo, ne znam. Mozes im recimo poslati privatnu poruku kad "namiris" 100 postova i znaces sve.
Zova, ma da, sacekaj ipak. Ne mora uopste znaciti da ne valja, vazniji je miris i on sve govori. Uostalom, kad procijedis a miris bude ok i prodje 3 mjeseca, ja ne vidim razlog zasto enzim ne bi smatrala uspjelim. Ma, procisticemo planetu jos kako! Hvala Monsteri na ovoj "akciji"!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 22:22
Originalno poslano od člana dugi68 dugi68 napisao:

Kacunak, jesi probala tako pit. nemoj da mi brkovi narastu još 10 cm a da izgubim na visiniSmile
E bas me nasmija
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 11:07
Originalno poslano od člana dugi68 dugi68 napisao:

ok kaćunak u pravu si, nego mislim da sam negdje pročitao da ga netko i pije. pretpostavljam da je taj napravljen od voća. zanima me u kojem omjeru ga razrijedi. i dali je itko pokušao kontaktirati neku stručnu institucija koja bi napravila ful analizu da znamo od čega se ovaj blagoslov sastoji Wink

  Nije mi jasno čemu toliko kompliciraš stvari?  Zar su potrebne nekakve kontrole nekih institucija, očito nisi dobro čitao cijeli članak ili nekoliko njih o bio enzimu. 

  Reći ću samo,  ovo nije radio nikakav šarlatan/ka već priznata i po tome poznata doktorica, biokemičarka koja ovaj enzim pročuava i radi na njemu već 20g. 


 Ja sam radila enzim za piće, samo tada je proces fermentacije traje 6 dugih mjeseci. A tvoje pitanje od čeg se sastoji taj blagoslov ?... Sastoji se od hrpe vitamina  ( nadam se da su svi bar nekad ili bar jednom u životu uzimali one tabletice multivitamina, ovo je nešto slično tome ) i voćnog octa koji naravno razrijediš u čaši vode ( ja sam rijedila kao voćni sirup ) i popiješ ( naravno svi dijelovi voća i povrća moraju biti zdravi ) . Učinak je taj koliko sam čitala ( i do nekoliko puta ) kao takav, enzim čisti organizam od otrova i teških metala. 

 Ako sam dobro negdje u jednom članku mogla pročitati jedna grupa s agronomskog fakulteta radi na proučavanju bio enzima, no taj članak više ne mogu naći jer ih ima gomila. 


 Kad smo već kod toga, bila je kod mene jedna prijateljica iz Njemačke i također je bez straha popila čašu enzima, a koliko joj se to svidilo, govori to što je zatražila litru za ponijeti kući.

 
Još ću samo nešto spomenuti, naravno da bi se medicina protivila tome, a svi znamo i zašto..Wink








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 11:17
 
A da ne pomislite  da pričam bedastoće, reći ću još ovo (da ne reklamiram sad ovdje jer to ne bi bilo fer) puno ljudi i  raznih grupica van ovog foruma također se, itekako aktiviralo i radi na dobivanju otpadnog enzima. Smile To su uglavnom isto ljudi vrtlari i cvjećari i kad su saznali za ovo, nisu gubili ni trenutka vremena, dali su se u akciju. 






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,277 sekundi.