Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 85>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 23:24
Danas smo dali za žicu i ugalj ekološki 5 vreća 200kn, daske su bile 100 kn. S tim da će od ti dasaka biti sanduk od 2 metra.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 08:10
I kad od toga odbiješ sve što ćeš već prvu godinu ubrati, pa kad tome dodaš zdrave i sočne plodove koje ćeš jesti cijele godine: računica je mala zarada i neizmjerno zadovoljstvoWink.
Eto, to je eko povrtlarstvo!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 09:22
Dakle pa ovo ja prava umjestnost!!!!smile55
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 22:11
Hvala vam na podršci eksperimentaTongue

BILJKE KOJE TJERAJU VOLUHARICE

Carski tulipan

Češnjak, bob, mlječika.

Ždraljevina

I naravno narcisi i ukrasni luk ( ima prekrasan miris).


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 22:14
Ja sam najesen posadila kockavice,ali od njih jo nema ni k????jel prerano ili???
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 22:25
Odgrni malo zemlju pa vidi ima li tragova biljke?

Kod mene su vražiji miševi veliki problem. Sad vidim da više neće jesti otrov, to me na smrt preplašilo. Čime da ih tamanimCry? Pojedoše mi sve biljke.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 22:27
Ja s miševima nemam problema,imam tri mačkeWink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 00:05
Imam i ja susjedovu macu, ali ta me provocira onako debela i zaokruženaLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 00:06
CRNAC- crnoglavac

Zemlja -3 dijela grubljeg pjeska ( ili perlita)
           - 2 dijaela vrtne zemlje
           - 2 dio humusne zemlje
           - 1 dio ugljena za akvarij
           - može se dodati malo koštanog brašna
           - takođe se mogu dodati ljuske jaja ili vapnenaca ( ne voli kiselu zemlju i kišnica nije dobar izbor za zaljevanje, može biti kisela)

Zaljevati toplom vodom.
Prihrana samo 2 puta na godinu i to u travnju i srpnju.

Zimi držati na hladnom i prozračnom mjestu.Navodno minimum je 4 stepena u plusu.

Staviti na dno posude i na vrh zemlje pljunak da se spriječi truljenje korjena.
Kad ocvate odstraniti taj dio.

Negdje piše direktno sunce, a negdje da ide na mjesto gdje je jednim dijelom dana u sjeni ,a na suncu direktnom samo u doba kad je najhladniji dio dana.

Preporuka je gnoivo za sukulente bohatije sa PK, a N slabije jer dušik doprinosi mekoći i vodenastosti sukulenata.

Presađivati svake 2-3 godine.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 08:51
Smrcko,kod tebe uvek puno toga za nauciti...ne iscrpna inspiracija...
Bravo za one gredice sto ste zapoceli...kako samo dobro izgleda,jedva cekam nastavak...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 11:14
Je,naša Smrckica je prava enciklopedija,svaki dan tu zavirim da mi je znati šta trebam uraditi.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 18:15
Kaktusiću, imaš pravo Šmrčko nas uvijek obdari novim iskustvimaClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 18:25
Šmrckice,samo da ti kažem,čini mi se da moje kockavice niću,ja najesen posadila,prvo nisam označila,drugo nisam znala kako izgledaju kad počnu nicati,pa sad reci tko mi je kriv.Wacko
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 23:13
Cure drago mi je da vam moje zabilješke pomažuHug, zašto ne staviti ono što i drugima može biti od pomoći. Tongue

E Kaktusček puno nam treba da se naučimo olakšat si posao. I kod mene je sigurno puno toga uništeno, jer ne znam di mi je što ubačeno. S obzirom da mi biljke budu žive samo u korjenu, naprosto je ne moguće znati di je što.

Sve sam biljke pretumbavala, sa građevinske parcele na drugi dio koji neće biti u građevinskom području ( gradit će se uskoro temelji). I kopajući nailazim na korjenje i prisjećam se što je sve tu bilo.LOL

Odradila sam ova dva dana udarnički posao, ma kao rudarkaWink.  Sve sam presadila, ostalo mi je prebaciti neke sitne biljčice i one koje nesmijem dirati dok se malo ne pojave na površini.

Nekako mi je na ternu pretoplo za ovu dob godine. Bojim se da sve ne napipa i da ga hladnoća ne pokosiConfused

Sad se spremam za sređivanje i pripremu povrtnjaka. Puno posla me čeka, a malo vremena.

Moje ružice penjačice  Don Juan sam morala ošišati do zemlje, totalno ih hladnoća sredila. Valjda će ojačati.Smile

Pođubrila sam cvijeće i dosta toga sredila, jupii. Tongue


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 22:16
Bila si jako vrijedna, to me veseli jer znam koliko tebe raduju ti radovi vani, na svojem gruntu! A posebno sam sretna što ćete uskoro staviti temelje svojem domu!!
 I kod nas je dosta toplo za početak travnja, ja stalno zavirujem u dugoročnu prognozu - i to onu za 15 dana, koja, srećom, ne pokazuje ni mraz ni hladnoću - pa se nadam da će tako i ostati..
 
Kod mene u temi si me pitala za plastenik - kupila sam malecki plastenik u Peve... lani, kad su imali velika sniženja. Mali je ali meni jako vrijedan Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 23:20
I ja maštam o plasteniku, ali mora biti jak da odoli udarima vakog vjetra.

Baš  mi je drago da si krenula tim putem, to ti je najpametnij izbor i povrće može biti ukras vrta i stolaClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 19:14
Prijevod mojih riječi. Pišem umorna pa svašta ispadne.LOL

dijaela - dijela

bohatije - bogatije

vakog- jakog

ne napipa - ne naklija
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 20:07

Ajoj...moja susjeda je vrijedna, a ja je nisam došla pogledati, skuhati kavu...Embarrassed
Smrko, ovo što ću sad napisati je možda glupost, ali kako bi bilo da promjeniš otrov....

U mojem vrtu još ništa nije prekopano (pričam o cvijeću) jer još nije sve niknulo. Još ću malo pričekati da ne prekopam cvijeće.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 20:32
Na žalost morala sam prebacivati biljke i iskoristiti  sunčano vrijeme. Sva sam izgorila od suncaLOL Znam da sam neke biljke i pogubila usput prilikom seljenja, ali što ću kad sam morala.

E imam dvije vrste otrova, pšenicu onu crvenu ( nju od sječnja ne diraju) i nešto isto crveno iz deratizacije ( ovo nisu ni takli).
Čini mi se da je rupa manje nego prošlu godine, ali ih ima. Možda mi klopaju biljke vrazi jedni pa neće otrovCryAngry

Pokušat ću naći drugi otrov, ali mi se čini da nisu imali ništa sem pšenice u vrtnom centruConfused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 21:01
I opet sam uživala u tvome vrtu i tvojim tekstovima.
 
Vidim da si bila jaaako vrijedna. A što se tiče ovih napasnika, za sada nemam tih problema, pa te ne mogu niti savjetovati.
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.