Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 96>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 20:49

natalija isplati se čak i ovako je malo imat jer sad baš raste u visinu tj cvjeta..baš je lijepa za vidit

gricka hvala ti
nego da vas pitam sve skupa..nešto danas se mislim imam dvi tegle koje nemaju odvod vode ,tj nemaju rupice..smeta li to čuvarkućama ,mada ih ne zaljevam obilno tek toliko da se napiju malo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 09:48
Od pretjerane vlage čuvarkuće ugibaju-gnjile i ništa ih ne može spasiti. Ili rupice ili minimalno zalijevanje. Bolje rupice...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 13:04
ako posuda već nema rupe za odvod, mislim da je ipak  moguće - staviti dobar drenažni sloj, pa napuniti posudu do ruba sa supstratom/zemljom, čak napraviti mali humak, i na to utisnuti/posaditi čuvarkuće

tako bi se voda ocjeđivala prama vani, uz rubove ne bi bilo mjesta za zadržavanje

zimi i u vlažnije doba godine posudu skloniti sa kiše i padalina i moglo bi funkcionirati
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 22:10
to sam i mislila ,kad nastupe kiše sklonit pod balkon..ne usudim se pokušat napravit rupice na onim zdjelama glinenim a super su mi za čuvarkuće..ništa,vidit ću samo da napravim to što ti natalija kažeš dobru drenažu .inače im dam vode tek toliko da se napiju malo
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 19:14
svi imate tako lijepe čuvarkuće.ajme muhlenbergia i Pinus, oduševljena sam! Prekrasno. Nažalost ja imam samo ove dvije vrste i ovaj mali nikako da mi krene. Ako bi netko možda htio koju bebicu sam nek posalje poruku, ove druge imam na bacanje (iako mislim da svi vec imate:p)
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 13:23



Kikach ni tvoja sa zadnje slike nije slaba, dapače lijepo izgleda.

Vrlo rijetko slikamo i objavljujemo cvjetove čuvarkuća. ? Trenutno mi cvijeta desetak čuvarkuća. .    Pa ni cvjetovi čuvarkuća nisu tako slabi, zar ne ?
   
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 15:52
Pinus, predivan cvijetak :)) evo i moje se spremaju...
 
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 15:54
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 18:57
Maso, ponovno kombinacija za 5! . . Čuvarkuće u ovim tvojim teglama baš dobro izgledaju.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 22:37
maso smile39
pinus ,koji cvijet smile57
eto ja sam danas dijagnosticirala bolest,al ne niti jedne biljke ,nego moju..bolest se zove ovisnost o sukulentima ...ma ko nebi obolio gledajuće ovu ljepotu Smile
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 22:39
kikach čuvarkuće su ti super,još kad se ta nova raraste kao ove bit će  super
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 18:10

evo zaposlila sam muža da mi pravi teglice za čuvarkuće,ovo su početničke dok par napravi bit će pa savršene

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 18:13
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 18:15
kiki ko vidi tvoje (moje) velike čuvarkuće
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 18:29
Tegle su za 5, savršene su već sada ! Bravo!
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 20:24
kamenjar prekrasne su. Prekrasna mi je i ona na panju, čak i najljepša! A još ljepše ono sto je u njojBig%20smile
 
Pinus, cvijet je predivan. Malo me podsjeca na Isusovu krunicu. Jedva cekam kad ce moja procvjetat..
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 21:03
smile141za čuvarkuće i vrijednog muža!smile142 obavezno ga pohvali i počasti da se ne spunta jer tegle su super
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 21:58
Maso posuda + čuvarkuće za pet
Pinus slika cvijeta za pet
Kamenjar koje posude  kaktusi sukulenti čuvarkuće sve za pet super super (jedan za muža-nije da hvalim ali je li iz Bosne ili nije)
Kikach lijepe su. Bit će ih još!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 22:10

nemoj se radovat da ti procvjeta čuvarkuća kikach jer  poslje toga umire..neka njih i bez cvijeta...hvala vam za pohvale mojim teglicama ,moj dragi nije imo izbora ,kad je vidio da iznosim iz kuće suđe  veli da on meni napravi to jer će inače ostat bez suđa smile42

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 22:33
Istina umire ali obično prije toga potjera nekoliko novih rozeta tako da ju zbilja nije teško razmnožiti. A cvijet je poseban, tako neobičan. Ovih dana mi obilno cvatu :

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.